خطبه های نماز جمعه تهران 6 اردیبهشت 98 | آسمونی
کد مطلب: 42401 درج نظر
زمان مطالعه: 5 دقیقه
خطبه های نماز جمعه تهران 6 اردیبهشت 98

خطبه های نماز جمعه تهران 6 اردیبهشت 98

به گزارش آسمونی:خطیب موقت نمازجمعه تهران با اشاره به وظایف همه اقشار جامعه برای رویارویی با تحریم‌های...
زمان مطالعه: 5 دقیقه

خطبه های نماز جمعه تهران 6 اردیبهشت 98
خطبه های نماز جمعه تهران 6 اردیبهشت 98

به گزارش آسمونی:خطیب موقت نمازجمعه تهران با اشاره به وظایف همه اقشار جامعه برای رویارویی با تحریم‌های ظالمانه آمریکا بیان کرد: ما می‌توانیم با اهمیت به وظایف کاری و توجه به ظرفیت نیروی مردمی اثر این تحریم‌ها را به حداقل برسانیم.

آیت‌الله محمد امامی کاشانی در خطبه اول نماز جمعه این هفته تهران بیان کرد: امام زمان (عج) پایان دهنده ظلم در عالم است و با آمدن ایشان جهان از زیر بار ظلم نجات پیدا خواهد کرد. امیرالمومنین در این زمینه در نهج‌البلاغه نکته‌ای دارد که فرموده دنیا با ما مهربان خواهد شد بعد از اینکه چموشی با ما می‌کند و به ما روی خواهد کرد.

وی در ادامه اظهار کرد: در روایت دیگری داریم که امیر المومنین فرموده قسم به خدایی که دانه را می شکافد و قسم به خدایی که خالق انسان‌هاست که دنیا و جهان طبیعت خوب است ولی انسان است که از این دنیا غلط استفاده می‌کند. این دنیا بر اساس همه زیبایی‌ها آفریده شده است. اما باید یک انسان الهی روی زمین باشد که جلوه‌های زیبا آن را به جهان بشریت عرضه کند. که این فرد در مکتب اسلام امام زمان (عج) است.

وی در ادامه با اشاره به وظایف مومنین در زمان غیبت امام زمان (عج) بیان کرد: امام زمان (عج) در نامه‌ای به شیخ مفید در این زمینه گفته است گرچه ما از مکان ظالمین دور هستیم ولی به شما نزدیک هستیم و آن طوری که خدا به ما دستور داده ما به دنبال کمک به شما هستیم. ما شیعیان را کمک می کنیم. ما خبر های شما را می‌دانیم اگر ما پشتیبان شما نبودیم مشکلات برای شما بیشتر می‌شد. ما شما را نگه داشته‌ایم ولی وظیفه شما این است که تقوا داشته باشید. اگر ما راه تقوا را برویم خداوند بر ما الهام می‌کند چه کنیم. ما وظیفه داریم حقوق دیگران را رعایت کنیم و ببینیم چه وظایفی داریم و آن را رعایت کنیم.

وی افزود: در طول این چهل سال سایه امام زمان بود که ما را از شر دشمنان نگه داشته است و اگر ایشان نبودند دشمن ما را نابود می کرد. در کشوری که مهمان امام زمان هستیم نباید سرمایه‌ها را به بیرون ببریم و در جیب دشمن خرج کنیم.

آیت الله امامی کاشانی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران تصریح کرد: باید در کلام و عمل و رفتار تقوا را رعایت کنیم. تقوا یعنی رعایت حقوق و انجام دادن وظایف. در اینجا چند نکته وجود دارد. اول اینکه ما باید به کار اهمیت دهیم. روز کارگر یعنی ارزش قائل شدن برای کار. نباید ما در کار راحت طلب باشیم. روز کارگر منحصر به کارگران نیست بلکه همه کارگر هستند. کار را باید درست و دقیق انجام داد. هر کس در هر صنفی یک کارگر است و باید وظایفش را به درستی انجام دهد. یک معلم باید قبل از کلاس درس را به درستی مطالعه کند. بزرگداشت روز کارگر یعنی توجه به ارزش کار و نجات کشور از بی حالی و بی کاری.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت اهتمام تمام دستگاه‌ها برای تحقق شعار سال به منظور مقابله با تحریم‌ها بیان کرد: یکی از وظایف ما یافتن راهکارهای لازم برای ایجاد اشتغال و رونق در بازار تولید است.توقف تولید، آسیب به تولید است. تولید نباید در هیچ شرایطی متوقف شود البته تولیدی که حرام نباشد. از آسیب به هر تولید حلال باید دوری کرد. از سوی دیگر ما مهمان امام عصر هستیم و باید این حقیقت را احساس کنیم. حیف است آدم ثروتی بدست آورد و بیرون از کشور خرج کند. حیف است ثروتی که می تواند در داخل اشتغال ایجاد کند به بیرون برده شود. صندلی دولت و صندلی مجلس و صندلی قضا اگر در راه امام عصر قرار گیرد ارزش دارد در غیر این صورت ارزشی ندارد.

وی در ادامه با اشاره به وظایف آحاد مردم و دستگاه‌ها در برابر تحریم‌های دشمن بیان کرد: دشمن اینگونه دور ما را احاطه کرده است. آمریکا از روز اول دشمن ما بود اما این دولت احمق آمد و پرده را کنار زد و دشمنی را علنی کرد. ما می توانیم با اهمیت به کار و ظرفیت نیروی مردمی اثر این تحریم ها را به حداقل برسانیم. شاهد این موضوع این است که ما در این سیل دیدیم همه مردم از همه طبقات وارد شدند و اینگونه با سیل زدگان همدردی کردند. این وحدت همان طوری که رهبر انقلاب فرمودند خاطره زمان حمله دشمن به کشور و اوایل جمهوری اسلامی را یادآوری کرد. این وحدت و انسجام و همدردی باید در همه امور ادامه یابد. اگر با برنامه ریزی دولت و مجلس و حمایت دستگاه قضا اقتصاد مقاومتی تحقق یابد به اقتصاد کشور کمک بسزایی می‌شود.

وی در ادامه ضمن تبریک به سردار سرلشکر سلامی اطهار کرد: رهبر انقلاب به ایشان سمت فرماندهی سپاه پاسداران دادند. امیدواریم با سلامت و توان بیشتر بتوانند این مسئولیت بزرگ را ادامه دهند. ما در دوران انقلاب دیدیم در برابر هجوم دشمن همه نیروهای مسلح در برابر دشمن سینه سپر کردند. سپاه و ارتش باعث امنیت و آرامش ملت ایران است.

امامی کاشانی در ادامه با اشاره به اقدام آمریکا در تروریستی اعلام کردن سپاه بیان کرد: آمریکا سپاه را به عنوان تروریسم اعلام کرد و مجلس شورای اسلامی نیز پاسخ داد اکنون ما اقدام دولت آلوده آمریکا و آنچه مجلس شورای اسلامی تصویب کرده را به قضاوت مردم دنیا می گذاریم. تروریسم یعنی حمله نابه هنگام و قتل و آشوب در یک جامعه انجام دادن اکنون آیا تروریسم در آمریکا است یا در ایران ؟آیا تروریسم در مصوبه ترامپ است یا در مصوبه مجلس شورای اسلامی؟ایران از نظر ایدئولوژی حرفش این است که ایمان ترور را منع می کند. پیغمبر اکرم می فرماید مومن ترور نمی‌کند. این تئوری و فکر ما و عمل ما است. دفاع از کشور و مردم و اسلام چیزی است که دنیا از نیروهای ما می‌بیند. دنیا می بیند آمریکا و آل سعود و صهیونیست ها چه کردند. آیا نزدیک 20 هزار بمب که حاکمان عربستان بر سر ملت یمن انداختند ترور محسوب نمی‌شود؟

وی در ادامه با طرح این سوال که آیا آمریکا ، آل سعود و رژیم صهیونیستی تروریست هستند یا جمهوری اسلامی گفت: جنایت آمریکا یکی و دوتا نیست. دنیا شما را بی آبرو می داند. مثلث شوم آمریکا و آل سعود و صهیونیسم دور هم جمع هستند و فکر می کنند پیروز شده اند در حالی که شما شکست خورده اید.

وی در ادامه با اشاره به جنایت اخیر آل سعود در اعدام 37 زندانی بیان کرد: یکی از جنایت های اخیر آل سعود است این است که برای 37 زندانی منتقد اینگونه فجیعانه حکم اعدام داده است. این اعدام لکه ننگی بر چهره حاکمان آل سعود و حامیان آنان است. دنیا می داند جنایتکار کیست.

وی در پایان گفت: روایات ما خبر داده است که ظلم زیاد می شود و مسلمانان در فشار قرار می گیرند و خواهان فرج خواهند شد.ترامپ هویت و حقیقت آمریکا را آشکار کرده است.

منبع: ایسنا

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره خطبه های نماز جمعه تهران 6 اردیبهشت 98 فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

ثبت نظر درباره «خطبه های نماز جمعه تهران 6 اردیبهشت 98»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

2 * 9 = ?