کد مطلب: 35475 درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
خطبه های نماز جمعه تهران 26 مرداد 97

خطبه های نماز جمعه تهران 26 مرداد 97

به گزارش آسمونی:خطیب نمازجمعه این هفته تهران با بیان اینکه اصلاح نظام بانکی یکی از خواسته‌های رهبری از دولت...
زمان مطالعه: 3 دقیقه
به گزارش آسمونی:خطیب نمازجمعه این هفته تهران با بیان اینکه اصلاح نظام بانکی یکی از خواسته‌های رهبری از دولت بود، گفت: هر سه قوه با عزم جدی و نگاه بلند مدت باید در راستای اصلاح نظام بانکی حرکت کنند.

خطبه های نماز جمعه تهران 26 مرداد 97
خطبه های نماز جمعه تهران 26 مرداد 97


حجت‌الاسلام ابوترابی فرد در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران اظهار کرد: بدون تردید بعد از ظهور اسلام و پذیرش آیین اسلامی تسلط مردم ایران در دفاع مقدس مهمترین رویداد است چرا که راه را برای رسیدن به جایگاهی که زیبنده اسلام است هموار کرد.

وی ادامه داد: تردید نکنید اگر دفاع مقدس نبود امروز عراق توسط نظام سیاسی مستقل اداره نمی‌شد و لبنان به نماد اقتدار مردم عرب مبدل نمی‌شد. از سویی دیگر سوریه، یمن و فلسطین و غزه مشت گره شده‌ای در جلوی استکبار نبودند.

ابوترابی فرد سپس گفت: یکی از زیباترین برگه‌های زرین دفاع مقدس اسارت است. مردانی که جنگیدند و مبارزه سختی پیش پایشان قرار گرفت.

وی ادامه داد: دشمن اذعان داشت که مردم با سلحشوری در میدان جنگ حضور پیدا کردند. آزادگان عزیز با الهام از آیه قرآن رابطه خود را با خدا گسترده کردند. آزادگان در زمان اسارت به تحکیم رابطه خود با خدا پرداختند.

ابوترابی فرد تصریح کرد:‌ امروز اگر مسئولین کشور و آحاد مردم به درک درستی از مسئولیت خود برسند به موفقیت خواهیم رسید. باید به گونه‌ای حرکت کنیم که همه با هم پیشرفت کنیم.

وی افزود:‌ نباید کسی از جبهه انقلاب فاصله بگیرد و آن کسی را که می‌توانیم وارد انقلاب کنیم ناامیدش کنیم.

امام جمعه موقت تهران گفت: آزادگان سخت و نفوذ ناپذیر بودند دغدغه‌ی سکاندار کشور این است که مردم هم باید سخت ونفوذ ناپذیر باشند. هزینه رسیدگی و مقاومت به مراتب از هزینه‌ی تسلیم کمتر است. اگر رهبر انقلاب در برابر رژیم منحوس آمریکا هستند به دلیل عظمت سپاهیان و مردم ایران است. باید عظیم باشیم و با عزت قدم برداریم.

وی خاطر نشان کرد:‌ صلیب سرخ جهانی اذعان می‌داشت که شما ایرانیان در اردوگاه‌های عراقی جمهوری اسلامی را با همه مبانی‌اش تشکیل دادید. برای همین آزادگان عزیز هستند.

ابوترابی فرد در ادامه این خطبه یاد آور شد: آزادگان در میدان جنگ با تفنگ می‌جنگیدند اما در زمان اسارت، اسارت‌گاه را به دانشگاه تبدیل کردند.

وی در ادامه به ضرورت ترویج فرهنگ آزادی وآزادگی پرداخت.

امام جمعه این هفته نماز جمعه تهران یاد آور شد: ملت عزیز ایران در این سالها با دعای عرفه آشنا هستند باید حواسمان باشد که هم حضور قلب داشته باشیم و هم شهدا را گرامی بداریم. یاد شهدای گرانقدر منا را گرامی می‌داریم  که دچار سوء مدیریت رژیم منحوس آل سعود شدند. ای خدای بزرگ آن بلای شایسته را بر این مزدوران عطا بفرما. راه پیروزی مردم مظلوم یمن، فلسطین و سوریه را نیز عطا بفرما.

وی ادامه داد: برای رئیس جدید بانک مرکزی آرزوی توفیق داریم و امید داریم قدم‌های مثبتی را در راه اصلاح نظام بانکی بر دارد. سه قوه باید با عزم جدی و با نگاه بلندمدت، مسأله اصلاح نظام بانکی را در دستور کار خود قرار دهند و باید عزم جدی معطوف به فراهم کردن زمینه استقلال بانک مرکزی باشد. رهبر معظم انقلاب بارها اصلاح بانک را از دولت خواسته بودند. باید سه قوه با عزم جدی و نگاه بلند مدت مساله نظام بانکی را در دستور کار خود قرار دهد. بدون مطالبه از دولت و مجلس قطعا نمی‌توان بر مشکلات فرا روی نظام بانکی فائق شد.

ابوترابی فرد گفت: افزایش دارایی‌های خارجی بانک مرکزی باید کنترل شود و در دولت و افزایش هزینه‌های کل توجه نکند نتیجه‌اش افزایش دارای های بانک مرکزی و رشد پایه پولی می‌شود. با افزایش بدهی‌های دولت شاهد رشد پایه‌های پولی خواهیم بود. زیرا اولا دولت باید برنامه ریزی لازم را انجام دهد تا مانع ضرر وبدهی‌های بانک مرکزی شود.

وی با بیان اینکه از سوی دیگر امروز شاهد معضل خصوصی‌ سازی‌های بی ضابطه بانک‌ها هستیم، گفت: رئیس کل بانک مرکزی باید بر عملکرد بانک خصوصی نظارت جدی داشته باشد. کشورهای همسایه ما با کاهش ارزش پول روبرو شدند که بیش از 400 میلیارد دلار بدهی است؛ چگونه باید این مقدار پرداخت شود. جمهوری اسلامی ایران کمترین بدهی خارجی را دارد. بدهی خارجی میان مدت و بلند مدت ما حداکثر 11 میلیارد دلار است.

ابوترابی فرد گفت: اگر همین تحریم‌ها باعث شود به سمت تبدیل نفت خام به کالاهای با ارزشی که تحریم کردنشان مشکل است برسیم می‌توانیم تراز تجاری خود را بالا ببریم.

وی در پایان گفت:‌ تصمیمات امروز کشور باید اجماع علمی داشته باشد. سیاست‌های خودمان را باید درست اجرا کنیم. ما می‌توانیم با سرعت از مشکلات فعلی خارج شویم. آقای رئیس کل! با دستور یک زید و عمر یک معاون را عزل و نصب نکنید شما مسئول و پاسخگو هستید. مسئولیت‌ها را به دست مسئولین حفیظ بسپارید.

منبع: ایسنا

معرفی نویسنده:

تحصیلکرده رشته زبان انگلیسی و علاقمند به اخبار و موضوعات روز ایران و جهان، تازه ترین نوشته های من در بخش اخبار آسمونی منتشر میشه

ثبت نظر درباره «خطبه های نماز جمعه تهران 26 مرداد 97»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 + 8 = ?