مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  30481 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 6 دقیقه
خطبه های نماز جمعه تهران 1 دی 96

خطبه های نماز جمعه تهران 1 دی 96

به گزارش آسمونی:خطیب نماز جمعه این هفته تهران تاکید کرد که در راستای قدرت بازدارندگی خود هر چه بخواهیم...
زمان مطالعه: 6 دقیقه
خطبه های نماز جمعه تهران 1 دی 96
خطبه های نماز جمعه تهران 1 دی 96


به گزارش آسمونی:خطیب نماز جمعه این هفته تهران تاکید کرد که در راستای قدرت بازدارندگی خود هر چه بخواهیم موشک تولید کرده و برد آن را بالا می‌بریم.

آیت الله سید احمد خاتمی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران با اشاره به ایام دهه فجر، گفت: 19 بهمن روز اعلام همبستگی هما فران در انقلاب اسلامی و دیدار تاریخی آنان با حضرت امام است که روز عجیبی بود.

وی افزود: من معتقدم با آن رژه‌ای که رفتند و سلامی که به نایب امام زمان (عج) دادند کمر طاغوت شکست و آن روز رژیم شاه مرگ را به چشم دید.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: نیروهای سپاه، ارتش و بسیج و نیروی انتظامی پیوسته بازوهای پرتوان این ملت بوده، هستند و خواهند بود و ما به وجود این عزیزان افتخار می‌کنیم.

خاتمی در ادامه با اشاره به راهبرد آمریکا در ایران و کشورهای اسلامی دیگر، اظهار کرد: کسانی که در آمریکا رییس‌جمهور می‌شوند در حقیقت آدم رو تابلو و تریبون هستند و برنامه‌ریزان کسان دیگری هستند و یک خط را هم دنبال می‌کنند. گاه یک نفر دموکرات می‌آورند و گاه یک نفر جمهوریخواه اما بازیگر کسان دیگری‌اند.

وی افزود: آنها قبل از روی کار آمدن اوباما گفتند که اگر ایران چهار کار را انجام دهد، روابط‌مان با آن حسنه خواهد شد و اگر این چهار کار را انجام ندهد باید به سمت براندازی رویم. اولین کار مدنظر آنها مهار کردن ایران در عرصه انرژی هسته‌ای بوده است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران خاطرنشان کرد: در این عرصه آنچه که شد، شد و من تحلیلی در این رابطه ندارم اما به آمریکایی‌ها می‌گویم که نظام و مسئولین نظام اتفاق نظر دارند که مذاکره مجدد، اصلاح برجام، تطمیع و تکمیل برجام اتفاق نخواهد افتاد. این راهبرد قطعی ماست و در آن شک نکند.

خاتمی تاکید کرد: کاهش قدرت موشکی ایران برای اینکه خیال اسرائیل راحت باشد است اما من به صراحت و شفافیت می‌گویم که ما به دستور قرآن در عرصه سیاست بازدارندگی‌مان هر چه بتوانیم موشک تولید می‌کنیم و هر چه بخواهیم بردش را بالا می‌بریم.

وی همچنین تاکید کرد: در این عرصه با هیچ کس مذاکره نمی‌کنیم و به هیچ دولتی هم حق فضولی نمی‌دهیم.

خاتمی ادامه داد: وزیر خارجه فرانسه و دیگران نیز این پنبه را از گوش‌شان بیرون کنند که اگر می‌خواهند برای این بیایند مذاکره کنند، جوابش همین است که شنیدید.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران همچنین اظهار کرد: گفتند که ایران دست از حمایت از حزب‌الله و فلسطین بردارد اما به فضل خدا دست برنداشت و بر نمی‌دارد چون ما حزب‌الله را یک گروه با شرف، با غیرت و مدافع حریم وطن می‌دانیم و مبارزان فلسطینی را نیز مبارزه با اشغالگران می‌دانیم که هم قرآن و هم قانون اساسی به ما می‌گوید از آنها حمایت کنید و بحمدالله به این وظیفه عمل کردیم و عمل خواهیم کرد.

خاتمی ادامه داد: نکته چهارمی که گفتند این بود که اگر ایران مانع تشکیل خاورمیانه جدید و بزرگ نشود ما رابطه‌مان را حسنه می‌کنیم که مقصود آمریکا این بود که بیاید و کدخدای منطقه شود اما به فضل خدا در دهانش زدیم چون او لبنان، عراق و سوریه در مشت می‌خواست اما نشد. آنها خاورمیانه بزرگ‌شان را به گور خواهند برد و نخواهند دید.

خاتمی در ادامه تصریح کرد: از این چهار درخواست‌شان در حداقل سه درخواست کاملا ناکام شدند و به عرصه براندازی روی آوردند. رییس‌جمهور روانی‌، وزیر خارجه‌شان و رییس سیا همه می‌گویند براندازی و می‌گویند که هر کاری از دست‌مان بر بیاید علیه ایران انجام می‌دهیم و ما هم به فضل خدا هر کاری علیه آمریکا از دست‌مان بر بیاید انجام خواهیم داد و حداقل این است که فریاد مرگ بر آمریکا را در این کشور طنین‌اندازتر خواهیم کرد.

این عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: آنها در ساز براندازیشان یک جدولی را تقسیم‌بندی کردند که خانه‌های زیادی دارد و من چهار خانه این جدول را می‌گویم. خانه اول این است که برای آسیب زدن به نظام، راس قله این نظام یعنی ولایت را هدف قرار دهند که این را به صراحت گفتند.

وی یادآور شد: آنها گفته‌اند که ما باید شیب‌مان را به این سمت ببریم که ولایتی که این کشور مدیون تدبیر اوست را از بین ببریم در حالیکه تدبیر او داعش را ساقط کرد و خطر را از بیخ گوش بشریت برداشت. تدبیر او بود که نگذاشت اسرائیل جدید در منطقه شکل بگیرد و آنها می‌خواهند در خانه اول جدول خود اهانت به راس نظام را قرار دهند که در این عرصه برخی روئس فتنه سال 88 به کمک آمریکا آمدند و می‌خواهند این خانه را پر کنند در حالیکه هر چه شما توطئه می‌کنید، علاقه و ارادت مردم ما بیشتر می‌شود.

خاتمی تاکید کرد: خانه دوم این جدول، ناامید کردن مردم است. اینکه مردم احساس کنند همه چیز به هم ریخته اما قطعا چنین نیست و بحمدالله همه چیز سر جای خود است و با این رهبر دلسوز و خادمان ملت که در هر سه قوه به مردم خدمت می‌کنند مشکلات را حل خواهند کرد و مشکل و گره باز نشده نخواهیم داشت.

وی تصریح کرد: خانه سوم این جدول نیز ایجاد آشوب و ناامنی در کشور است که در این عرصه هم برخی کانال‌ها در فضای مجازی آتش‌بیار معرکه هستند. ما گفتیم که اگر باز کنید، باز فتنه‌گری‌ها شروع می‌شود و ملاحظه می‌کنید که این شیاطین در فضای مجازی بنا دارند nر هر مناسبت مقدسی شرارت کنند.

خاتمی تاکید کرد: من در خطبه اسبق گفتم که در این اغتشاشات با آنهایی که فریب خوردند با رافت اسلامی برخورد کنید و امروز می‌خواهم دو نکته بر آن نکته اضافه کنم؛ اول اینکه آنهایی که بازی را فریب خوردند، تنبه شوند و بیدارشان کنیم و تعهد دهند که دیگر شیطنت نکنند و دیگر سیاهی لشکر اغتشاشاگران نشوند، نه اینکه نازشان کنیم.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران خاطرنشان کرد: مسئول محترم مصاحبه می‌کند که همه آزاد شدند، این ناز کردن آنها است در حالیکه باید تنبه شوند و به آنها هشدار داده شود که فکر نکنند که کار خوبی کردند چون اغتشاشگر هر کس که باشد، دانشجو، طلبه یا غیرطلبه، هر که اغتشاش کند باید پایش را بخورد.

وی همچنین اظهار کرد: حرف این است که اگر می‌خواهید رافت کنید، رافت کنید اما نازشان نکنید، یک جوری که آدم احساس کند تنها دغدغه بعضی‌ها آزادی اغتشاشگران است. آمدند به خیابان گول خوردند، علیه نظام شعار دادند و شهر را شلوغ کردند. باید بفهمند که بد کردند، پس رافت آری، اما همراه با تنبه.

خاتمی یادآور شد: نکته دوم این است که به همان اندازه که مهر و رافت دارید، باید در برابر لیدرهای اغتشاش خشم مقدس داشته باشید و بایستی در برابر آتش‌افرزان معرکه و آنها که مردم را تحریک کردند به خیابان بیایند و حوزه، مسجد، حسینیه، سازمان تبلیغات و شورای هماهنگی تبلیغات را بسوزانند باید با قاطعیت علی‌وار با آنها برخورد شود.

این عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به برخی خطبه‌های نهج‌البلاغه و سخنان امام علی (ع)، بیان کرد: باید با قاطعیت با سران فتنه برخورد کرد. یک حرفی را در فتنه 88 گفتم و بار دیگر آن را تکرار می‌کنم. در فقه ما کسی که علیه حاکم عادل اسلامی به خیابان بریزد، بزند، بکشد و آتش بزند، باغی است و حکم باغی در فقه ما اعدام است.

وی خاطرنشان کرد: اغتشاشات و ناامنی از خانه‌های جدول آمریکا برای براندازی است که نخواهند توانست.

خاتمی تاکید کرد: چهارمین خانه این جدول نیز تشدید فشار اقتصادی است که به فضل خداوند مردم ما تا الان ایستاده‌اند و از این به بعد هم خواهند ایستاد و من یقین دارم که این مردم آمریکا را در این عرصه نیز ناکام خواهند گذاشت.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران همچنین گفت: راهبرد آمریکا در منطقه نیز آن است که منطقه را ناامن نگه دارد تا خیال رژیم صهیونیستی راحت باشد. از سوی دیگر آنها در حال انتقال داعش به افغانستان هستند تا به اهداف سیاسی و اقتصادی‌ خود برسند. همچنین ولیعهد خام و نپخته عربستان، این کشور را مانند یکی از ایالت‌های آمریکا می‌کند به طوریکه خروجی مسافرت ترامپ به عربستان این بود که با هم قرار گذاشتند عربستان، آنجا که کعبه و حرم پیامبر در آن است، مانند یکی از ایالت‌های آمریکا شود.

وی افزود: اخیرا نیز ولیعهد عربستان دستور داده ورود شراب، فساد و فحشا آزاد شود، از سویی‌ جنایت‌شان در یمن و بحرین ادامه دارد و بحرین به زندانی بزرگ تبدیل شده است. رهبر معنوی آنها آیت‌الله شیخ عیسی قاسم را سلب تابعیت کردند و این یعنی اعدام معنوی. او بیمار و مریض است اما اجازه درمان نمی‌دهند و او را به زندان محکوم کردند.

خطیب نماز جمعه تهران خاطرنشان کرد: روز گذشته دهها حکم اعدام و حبس ابد را صادر کردند و اگر قرار باشد از بحرین یک نفر سلب تابعیت شود، آن آل‌خلیفه خائن است که اصلا بحرینی نیستند، بلکه بیابانگرد و راهزن حجاز است که با توطئه انگلیسی‌ها سر کار آمد اما من در دهه فجر به همه اینها اطمینان می‌دهم که سرنوشت‌ شما، سرنوشت شاه است و به فضل خدا دیر یا زود مردم بحرین با سقوط شما جشن آزادی را خواهند گرفت چرا که خون مظلوم از بین نمی‌رود.

منبع: ایسنا
مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره خطبه های نماز جمعه تهران 1 دی 96 فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «خطبه های نماز جمعه تهران 1 دی 96» در کادر زیر بنویسید :
5 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید