خطبه های نماز جمعه تهران 26 آبان 96 | آسمونی
کد مطلب: 28539 درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
خطبه های نماز جمعه تهران 26 آبان 96

خطبه های نماز جمعه تهران 26 آبان 96

به گزارش آسمونی:آیت‌الله امامی کاشانی ضمن تسلیت به بازماندگان زلزله غرب کشور تأکید کرد:‌ کسانی که تمکن...
زمان مطالعه: 3 دقیقه
خطبه های نماز جمعه تهران 26 آبان 96
خطبه های نماز جمعه تهران 26 آبان 96


به گزارش آسمونی:آیت‌الله امامی کاشانی ضمن تسلیت به بازماندگان زلزله غرب کشور تأکید کرد:‌ کسانی که تمکن مالی دارند برای کمک به زلزله‌زدگان خانه‌سازی را بر عهده بگیرند؛ چرا که مسکن‌سازی از بهترین اولویت‌ها برای کمک به زلزله‌زدگان است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به حدیثی مبنی بر اینکه اگر کسی دیوار و سقف بر او خراب شود و از دنیا رود ثواب شهید دارد، اظهار کرد: آن‌ها که در حادثه زلزله از دنیا رفتند با غفران ذنوب رفتند و خداوند به آن‌ها که ماندند صبر و پادشاه دنیا و آخرت مرحمت می‌فرماید.

امامی کاشانی ضمن قدردانی از ملت بزرگ، دولت، نهادها، شهرداری، اوقاف و نیروهای مسلح برای کمک به زلزله‌زدگان خاطر نشان کرد: در حدیثی از پیامبر اکرم (ص) آمده است «اگر کسی صبح کند و به گرفتاری مسلمین اهمیت ندهد مسلمان نیست».

امام جمعه موقت تهران افزود: گاهی در فضای لطیف و پرجاذبه کمک، خدمت و حماسه حمایت از زلزله‌زدگان صدای کثیفی از آدم شروری در گوشه‌ای بلند می‌شود و می‌گوید حتی به زلزله‌زدگان ایران کمک نکنید و این مایه بدبختی دنیاست که رئیس جمهور آمریکا تا این اندازه لجن‌مال صحبت می‌کند و دولتی که می‌گوید من حامی حرمین هستم این طور در یمن و سوریه جنایت می‌کند.

امامی کاشانی با اشاره به جنایات آل سعود در کشورهای اسلامی افزود: آل سعود برای کشورهای اسلامی نقشه می‌کشد و می‌گوید ما بودجه می‌دهیم و از اسرائیل می‌خواهد که به این کشورها حمله کند که این رفتارهایشان نشان دهنده غرق شدن آن‌ها در شهوات است و خیال می‌کنند که خورشید و منظومه شمسی را در اختیار دارند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران به موضوع سعد حریری اشاره کرد و گفت:‌ این بساط‌ها نشان می‌دهد که دشمن تا چه اندازه برای کشورهای اسلامی نقشه و توطئه دارد و می‌خواهد لبنان و منطقه را متشنج کند اما به حول قوه الهی مردم لبنان بیدارند و باید از آقای سیدحسن نصرالله تشکر کرد که با بیان خوبشان گفتند وقتی سعد حریری به لبنان می‌آید همه به استقبال او برویم تا با این کار توطئه آل سعود، صهیونیسم و آمریکا خنثی شود چرا که با وحدت نقشه‌های دشمنان بر باد می‌رود.

وی با بیان اینکه برای حفظ میراث پیامبر (ص) باید تلاش کنیم و در این زمینه وظیفه اصلی همه ملت‌های مسلمان انسجام و وحدت است، خاطر نشان کرد:‌ دشمنان می‌خواهند ما را به جاهلیت برگردانند اما برای مقابله با توطئه آن‌ها وظیفه کشورهای اسلامی اتحاد و انسجام است و حتی ملت‌های سعودی نیز می‌توانند از دولت‌هایشان جدا شده و آن‌ها را محکوم کنند.

امامی کاشانی با تأکید بر اینکه در داخل کشور نیز وحدت را باید سرلوحه کارمان قرار دهیم، تصریح کرد: خوشبختانه در کشور ما مسئله ولایت فقیه به عنوان محور و قطب مطرح است و روحیه ایثار و شهادت و شجاعت و شعار لبیک یا حسین و یا زینب دشمن را به عقب می‌راند.

وی همچنین به موضوع وقف اشاره کرد و گفت: پرونده موقوفات مشخص شده‌اند و روشن است که واقفین چه اهداف و نظرهایی داشتند و براساس آن نظرات موقوفات اجرایی می‌شوند پس کسانی که تمکن مالی دارند وقف کنند که به عنوان باقیات صالحات برایشان باقی خواهد ماند.

به گزارش ایسنا، امامی کاشانی ضمن تسلیت به مناسبت وفات پیامبر اکرم (ص) همچنین در خطبه‌های اول نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به تاریخچه وفات پیامبر (ص) از مورخین شیعه و سنی خاطر نشان کرد:‌ میراث پیامبر (ص) قرآن و حافظان قرآن یعنی اهل بیت‌شان است.

وی توضیح داد: سه نفر از علمای اهل سنت نقل کرده‌اند که میراث پیامبر (ص) کتاب‌الله و سنتی است که این نقل اصلا اعتبار ندارد چرا که بسیاری از اصحاب پیامبر (ص) و 57 نفر از بزرگان با ذکر مسئله غدیر کتاب‌الله و عترتی را به عنوان میراث پیامبر نقل می‌کنند.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: سنت مثل قرآن صامت و ساکت است و می‌توان از آن تعبیرات مختلف داشت لذا حافظان کتاب خدا باید انسان‌هایی معصوم و از خاندان وحی و آگاه مفسر وحی باشند و امروز بسیاری از علمای بزرگ سنت نیز قبول دارند که اهل بیت پیامبر (ص) عالم و آگاه به وحی هستند. پس حافظان قرآن اهل بیت پیامبر (ص) به حساب می‌آیند.

وی همچنین امام حسن مجتبی (ع) را از حافظان قرآن برشمرد و گفت: امام حسن مجتبی (ع) بعد از پذیرش صلح در خطبه‌ای ایراد کردند که ما در جنگ با اهل شام نگران نبودیم و نگرانی ما از این بابت بود که امروز دین مردم پشت سرشان قرار گرفته و دنیایش در مقابلشان است. در حالی که در زمان پیامبر (ص) دین مردم روبرویشان بود.

منبع: ایسنا

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره خطبه های نماز جمعه تهران 26 آبان 96 فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

ثبت نظر درباره «خطبه های نماز جمعه تهران 26 آبان 96»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

2 + 8 = ?