کد مطلب:  27496 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
خطبه های نماز جمعه تهران 28 مهر 96

خطبه های نماز جمعه تهران 28 مهر 96

به گزارش آسمونی:آخرین نماز جمعه مهر ماه در تهران به امامت حجت‌الاسلام صدیقی اقامه شد. حجت‌الاسلام کاظم...
زمان مطالعه: 3 دقیقه
خطبه های نماز جمعه تهران 28 مهر 96
خطبه های نماز جمعه تهران 28 مهر 96


به گزارش آسمونی:آخرین نماز جمعه مهر ماه در تهران به امامت حجت‌الاسلام صدیقی اقامه شد.

حجت‌الاسلام کاظم صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران با تاکید بر این‌که دشمنان همواره سعی می‌کنند از سویی بی‌اعتقادی را میان جوانان ترویج دهند و از دیگر سو، وحدت ملت را به مخاطره بکشند، گفت: انقلاب ما، انقلاب اعتقادی است. مردم انقلاب نکردند که چیزی از مادیات دنیا به کف آورده و منفعتی بگیرند. آنها برای انقلاب همه چیزشان را دادند و امروز هم حاضرند برای حاکمیت اسلام، همه‌چیزشان را بدهند.

وی ادامه داد: این ریاست‌ها همچون حباب روی آب است و می‌گذرد اما مسئولیت ما سنگین است.

مشاور رئیس قوه قضاییه با اشاره به سخنان هفته گذشته دونالد ترامپ اظهار داشت: یکی از مهمترین مسائلی که باید به آن بپردازیم، اراجیفی بود که رییس‌جمهور آمریکا به زبان همیشه خراب و بی‌اخلاق خود آورد و حال آن‌که توقع بیشتری هم وجود نداشت. با این حال باید هشیار باشیم و بدانیم که قضیه چیست.

صدیقی با بیان اینکه کفر و استکبار و جهانِ سلطه نمی‌تواند معجزاتی که درپی انقلاب ما رخ داده را تحمل کند، تصریح کرد: زمانی که ما نه موشک داشتیم و نه توانایی امروزمان را به لحاظ مختلف، دشمنان به‌دنبال منافع خود بودند اما حکومتی که برپایه دیانت شکل گرفته، مانع آن‌ها شد و درحالی که آن‌ها لیبرال‌دموکراسی را به‌عنوان کعبه آمال دل‌ها تبلیغ می‌کردند اما خداوند، حضرت امام خمینی (ره) که سلام خدا بر او باشد، مامور کرد. امام از قماش انبیا است و کاری کرد که فقط انبیاء قادر به انجام آن بودند و پرچم اسلام و انبیاء را به دست گرفت.

وی افزود: در حکومت ولایت فقیه، ولیفقیه ما، بنده‌ترین است. ولی‌فقیه ما خودساخته‌ترین و خداترس‌ترین است. جامعه‌ای که با قدرت و علم خداوند آشنا شود، تن به ذلت نمی‌دهد و سر خم نکرده و برای شرق و غرب حسابی باز نمی‌کند.

صدیقی با بیان اینکه دشمنان از آن‌جا که نمی‌توانستند چنین واقعیتی را تحمل کنند، جنگ را به راه انداختند، خاطرنشان کرد: در حالی که به لحاظ علمی باید جنگ کار ما را تمام می‌کرد اما در عمل، برعکس شد. دانشگاهی که در جنگ تاسیس شد، دانشگاه عشق، ایثار، همت و فداکاری بود. جنگ یک دانشگاه انسان‌شناسی و ارزشی بود و ما خویشتن خود را در جبهه یافتیم.

وی اضافه کرد: با این حال، دشمنان هنوز هم بیدار نشده‌اند و چون به خدا فکر نمی‌کنند، اساساً نمی‌توانند ماهیت مردم ما، مکتب و انقلاب ما را درک کنند. همه مادی‌گراها و جهان سلطه از این حقیقت بی‌خبر هستند و ما به یک حقیقتی متصل هستیم که این‌ها نمی‌توانند آن‌را از بین ببرند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به دسیسه‌های استکبار جهانی علیه ملت ایران ابراز داشت: با این‌که تجربه انقلاب و تجربه هشت سال جنگ را داشتند، آمدند و فتنه را به راه انداختند و باز هم دست خدا مانع شد و سپس داعش را ایجاد کردند اما در این جریان هم بصیرت مردم به میدان آمد و مدافعین حرم ما کنار مظلومین رفتند و توطئه‌های آن‌ها بار دیگر خنثی شد و وقتی دیدند هرچه می‌کنند، بر قدرت ما افزوده می‌شود، فهمیدند که باید از غیض انگشتان‌شان را به دهان گرفته و دستانشان را گاز بگیرند و فریاد بزنند.

صدیقی با اشاره به توافق هسته‌ای بیان کرد: مسئله برجام اگرچه ظاهرش تلخ است و آن مقداری که اروپا و آمریکا از آن سود می‌برند، ما منفعت نمی‌بریم اما باعث افزایش بصیرت شد. آن‌ها منافع‌شان را نقد گرفتند و منافع ما را نسیه گذاشتند و همان نسیه را هم ندادند اما همین هم منجر به افزایش بصیرت ما شد.

وی یادآور شد: القا می‌کردند اگر برجام نباشد، دشمنی‌ها بیشتر می‌شود اما دیدید که برجام انجام شد اما دشمنی‌ها هم افزایش یافت و تحریم‌ها ادامه یافت و ساختمان‌مان را مصادره کردند.

مشاور رئیس قوه قضاییه همچنین به تلاش آمریکا برای اعمال تحریم‌هایی علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اشاره و عنوان کرد: یک نیروی مردمی که در خنثی‌کردن داعش و ترویست‌ها در خط مقدم بوده را تحریم می‌کنند. مسئولان ما بدانند. شما که دیروز آن‌ها را قابل‌اعتماد دانسته و اظهار هم می‌کردید، به‌حمدالله امروز این شجاعت را دارید که اعتراف می‌کنید امریکا قابل‌اعتماد نیست. بدانید آن‌ها می‌خواهند با طرح مسئله موشکی و منطقه‌ای ما را از ریشه نابود کنند.

صدیقی با اشاره به سخنرانی پیش از خطبه حجت‌الاسلام سیدعلی خمینی که به‌مناسبت سالگرد شهادت آیت‌الله مصطفی خمینی انجام شد، گفت: آیت‌الله مصطفی خمینی جزو ظرفیت‌ها بود. امام در داغ ایشان نشست و خم به ابرو نیاورد و از این منظر نیز درسی به ما داد.

وی در پایان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم آیت‌الله مهدوی کنی و آیت‌الله جمال گلپایگانی به وضعیت نابه‌سامان مسلمانان در اقصاء نقاط جهان اشاره کرد و ضمن محکوم کردن جنایات کشورهای غربی و متحدین منطقه‌ای آن‌ها در یمن، بحرین، سوریه و عراق به جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای یاری رساندن به مسلمانان روهینگیا پرداخت و اظهار داشت: درحالی که امروز شاهدیم حدود 500 هزار آواره در میانمار در وضعیتی ناخوشایند قرار دارند، طلبه‌های عزیز در حوزه‌های علمیه 180 میلیون تومان از جیب طلبگی خود کمک کرده و هلال احمر ما نیز آمادگی دارند که به این آوارگان یاری برسانند.

منبع: همشهری آنلاین
: برای دریافت مشاوره درباره خطبه های نماز جمعه تهران 28 مهر 96 فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «خطبه های نماز جمعه تهران 28 مهر 96» در کادر زیر بنویسید :
2 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید