مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  22379 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 6 دقیقه
خطبه های نماز جمعه تهران 1 اردیبهشت 96

خطبه های نماز جمعه تهران 1 اردیبهشت 96

به گزارش آسمونی: نماز جمعه نخستین روز اردیبهشت در تهران به امامت آیت‌الله موحدی کرمانی اقامه شد. آیت الله...
زمان مطالعه: 6 دقیقه

خطبه های نماز جمعه تهران 1 اردیبهشت 96
خطبه های نماز جمعه تهران 1 اردیبهشت 96
به گزارش آسمونی: نماز جمعه نخستین روز اردیبهشت در تهران به امامت آیت‌الله موحدی کرمانی اقامه شد.

آیت الله محمدعلی موحدی کرمانی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران با تاکید بر اینکه رعایت تقوا در انتخابات لازم است گفت: مناظره‌های انتخابات ریاست جمهوری باید به صورت زنده انجام شود. خطیب جمعه تهران افزود: امتحان سختی در پیش داریم، یک گردنه صعب العبوری در29 اردیبهشت ماه سال جاری پیش رو ما است که مردم باید نسبت به این انتخابات حساسیت داشته باشند.

وی ادامه داد: همچنین باید با حضور گسترده خود در پای صندوق‌های رای نشان دهند حکومت قدرتمند است و پشتوانه مردمی دارد.

امام جمعه موقت تهران گفت: مردم تلاش کنند به صورت گسترده پای صندوق رای حضور یابند و نظام را از این طریق تقویت کنند.

آیت الله موحدی کرمانی افزود: همچنین مردم با انتخاب اصلح رشد سیاسی خود را اثبات کنند، مردم نامزدهای انتخابات که تایید صلاحیت شده‌اند را مورد محاسبه قرار دهند و نکات مثبت و منفی آنان را بررسی و سپس نسبت به انتخاب آنان اقدام کنند.

وی ادامه داد: در این مقطع زمانی امانتی مهمتر از تعیین رئیس جمهور و اعضای شوراهای اسلامی نیست و باید در این زمینه دقت شود، نباید فریب چهار کلمه تبلیغاتی را خورد بلکه باید دید واقعیات چیست. اگر کسی را نمی‌شناسیم جایز نیست نشناخته به او رای دهیم.

امام جمعه موقت تهران گفت: مردم با انتخاب اصلح خود در انتخابات پیش رو رشد سیاسی خود را نشان دهند.

آیت الله موحدی کرمانی با اشاره به مناظره‌های انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری اظهارکرد: این مناظره‌ها باید زنده صورت بگیرد، مگر غیر از این است که می‌گویید مردم باید بصیرت داشته باشند، یکی از بهترین راه‌های بصیرت همین است که مردم ببینند و بشنوند و به مناظره‌ها دقت کنند و ببیند نامزدها می‌توانند جواب درست به رقیب خود بدهند.

وی ادامه داد: همچنین کارآیی نامزدها را متوجه شوند و بدانند آیا مدبر و مدیر است یا خیر؟ مدیر و مدبر بودن یکی از شرایط رهبری است و مساله مهمی است چرا که باید مدیر باشد که بتواند کشور را طوری اداره کند که مستمند و مستضعف به حق خود برسد و حقی پایمان نشود و ظلم و ستمی صورت نگیرد.

امام جمعه موقت تهران گفت: یکی از راه‌های بصیرت این است مناظره‌های انتخاباتی به صورت زنده انجام شود.

آیت الله موحدی کرمانی افزود: نامزدهای تایید صلاحیت شده نیز باید بکوشند وعده‌های غیرقابل عمل ندهند، وعده چیزی را بدهند که می‌توانند به آن عمل کنند و درحد آنان است چون ممکن است کسی براساس وعده دروغین به او رای دهد که این رای مشروع نیست.

وی ادامه داد: به کسی رای دهید که پایبند به اسلام باشد و بخواهد اسلام را در این کشور پیاده کند و عزم و تصمیم در این زمینه داشته باشد.

امام جمعه موقت تهران خطاب به نامزدهای تایید صلاحیت شده گفت: این کشور هم مردمی و هم اسلامی است، یک حکم، سخن یا عمل غیراسلامی اگر انجام بگیرد مشروع نیست، افراد باید درد دیدن داشته باشند و مقید به پیاده کردن اسلام باشند و به توصیه‌های امام (ره) و رهنمودها و سیاست‌های رهبر معظم انقلاب عمل کند.

آیت الله موحدی افزود: رئیس جمهور باید به یاد فقرا باشد و درد فقیر را احساس کند و ساده زیست باشد و نزدیکان و هواداران خود را بر مردم ترجیح ندهد.
وی ادامه داد: رییس جمهور باید بتواند اقتصاد را رونق دهد و به تولید و اشتغال اهتمام ورزد و از دشمن به ویژه آمریکا نترسد و بتواند مشت محکم به دهان آمریکا و اسرائیل و انگلیس بزند.

امام جمعه موقت تهران گفت: همچنین رئیس جمهور باید از کار و فعالیت خسته نشود و خود را وقف خدمت به مردم کند و به مفاد سوگندی که می‌خورد وفادار باشد و بین مردم و خود حجاب قرار ندهد.

آیت الله موحدی کرمانی افزود: رئیس جمهور باید جواب نامه‌های مردم را بدهد و بکوشد بیت‌المال همانند خون در بدن به همه اقشار مردم به ویژه محرومان برسد.

وی ادامه داد: به نامزدهای تایید صلاحیت شده توصیه می‌کنم بکوشند قانون را در نظر بگیرند، آنهایی که تایید صلاحیت نیز نشده اند قانون را رعایت کنند، اگر اعتراضی دارند قانون راه را برای آنان باز کرده و می‌توانند اعتراض خود را به شورای نگهبان ارایه دهند و این شورا نیز افراد عادلی هستند و بررسی می‌کنند و اگر دیددند اعتراض آنها بجا است آنها را تایید می‌کنند.

امام جمعه موقت تهران گفت: وقتی شورای نگهبان جواب داد آقایان قانع شوند و جنجال به راه نیندازند و قانون را رعایت کنند، قانون می‌گوید تایید صلاحیت به عهده شورای نگهبان است، کسانی که تایید نشده‌اند ممکن است آدم‌های قوی و خوب و برای خیلی جاها مفید باشند اما مساله این است که این فرد برای ریاست جمهوری صالح است یا نیست؟

آیت الله موحدی کرمانی افزود: فتنه 88 که رهبر معظم انقلاب مکرر ذکر کردند روح این فتنه این است که به قانون تمکین نکردند و در مقابل قانون ایستادند و زحمت برای مردم و بی آبرویی برای خودشان ایجاد کردند لذا افراد پند بگیرند و سعی کنند به قانون عمل کنند.

وی ادامه داد: امام(ره) فرمود آنچه را مجلس تصویب و شورای نگهبان تایید کند که قانون می‌شود همان اسلام است و کسی که این را قبول نداشته باشد در مقابل اسلام ایستاده است.

امام جمعه موقت تهران گفت: امیدوارم انتخاباتی با شور و نشاط و بصیرت همراه با اخلاق اسلامی به دور از اسراف صورت گیرد.
آیت الله موحدی کرمانی با اشاره به انتشار اوراق تبلیغاتی انتخاباتی افزود: سعی شود در این اوراق از بکار بردن آیات قرآنی و نام‌های مقدسه خوداری شود تا خدای نکرده نام مقدسی زیر دست و پا قرار نگیرد.

امام جمعه موقت تهران درادامه به موضوع اعزام حجاج اشاره کرد و گفت: مسئولان امر حج می‌کوشند مردم موفق به خانه خدا مشرف شوند که این تلاش آنان جای تشکر دارد اما من به آنان می‌گویم به وعده‌های رژیم آل سعود اعتماد نکنید، اگر وعده‌ای دادند که تامین امنیت می‌کنیم به صرف یک کلمه خوشحال نشوید، هنوز جراحات حادثه منا التیام پیدا نکرده است.

آیت الله موحدی کرمانی افزود: باید آنها تضمین کنند و بپذیرند کوچکترین خطری اگر به سراغ یکی از حجاح آمد جوابگو باشند.

وی ادامه داد: با تبلیغات مسمومی که در حرمین شریفین مکه و مدینه علیه شیعیان و ما به راه انداختند و در بقیع و نمازجمعه‌ها چه می‌گویند فضا را در حرمین شرفین فضای خطر برای شیعیان قرار دادند، مبادا اینطور باشد یک نفر بگوید در این فضای تاریک این شیعه را می‌کشم تا به بهشت بروم.

امام جمعه موقت تهران گفت: امنیت حجاج را باید به طور صد درصد تامین کنید، حجاجی که از کشور اعزام می‌کنید به شما مسئولان اعتماد می‌کنند و مسئولیت شما خطیر است، چنانچه امنیت در سفر حج نباشد این حج واجب نیست.

آیت الله موحدی کرمانی افزود: مبادا خدای نکرده یک دفعه در دهه اول ذی حجه خبر دار شویم چنین و چنان کردند، به رژیم سفاک آل سعود اعتماد نکنید، اینها اعتقاداتشان خطرناک است و نوکر آمریکا هستند.

وی درادامه به نامگذاری شعار سال از سوی رهبر معظم انقلاب تحت عنوان سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشغال اشاره کرد و گفت:مسوولان به این موضوع اهمیت دهند چرا که قوام کشور ما روی اقتصاد سالم است و اگر اقتصاد سالم نداشته باشیم نمی توانیم روی پای خود بایستیم.

امام جمعه موقت تهران در ادامه به موضوع بمباران سوریه توسط آمریکا اشاره کرد و گفت: آمریکا خباثت و جنایت خود را هر روز بیشتر می‌کند، آقایی که روی کار آمد گفت می‌خواهم آمریکا را از خرابی‌ها ترمیم کنم و به جای دیگر کاری ندارم اما هنوز چند روز نگذشته می‌بینیم به همه جا کار دارد.

آیت الله موحدی کرمانی افزود: سوریه را موشک باران می‌کند، حمله به سوریه فراموش شدنی است، برخی لجام گسیختگی رئیس جمهور آمریکا را می‌بینند و می‌گویند او کسی است که نمی‌داند چکار می‌کند، بالاخره باید روی این حساب کنیم، من نمی‌دانم چه حسابی می‌خواهند بکنند، مگر غیر این است آمریکا اگر ببیند کشوری ضعیف است آن را پایمال می‌کند؟

وی ادامه داد: باید قدرت خود را به دنیا و آمریکا نشان دهیم و به او بفهمانیم که ملت و نیروهای مسلحی در این کشور است که مقتدرانه ایستاده و جواب دشمن بدخواه خود را آنچنان می‌دهد که برای ابد پشیمان شود.

امام جمعه موقت تهران در ادامه با اشاره به 29 فروردین روز ارتش و دوم اردیبهشت ماه روز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امیدواریم خداوند به این نیروهای مسلح مخلص، انقلابی، متدین و فداکار اجر فراوان عنایت کند.

آیت الله موحدی کرمانی افزود: اینها به گردن ما حق فراوان دارند و کشور را امن کردند در حالی که ناامنی در بسیاری از کشورها وجود دارد البته وزارت اطلاعات نیز سهم زیادی در این زمینه دارد.

وی ادامه داد: حرکت و تلاش نیروهای مسلح انقلابی و متدین براساس ایمان است و ایمان کارساز است که این نیروها نقش موثری در عزت کشور دارند.

منبع: همشهری آنلاین

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره خطبه های نماز جمعه تهران 1 اردیبهشت 96 فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «خطبه های نماز جمعه تهران 1 اردیبهشت 96» در کادر زیر بنویسید :
2 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید