مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  15621 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
خطبه های نماز جمعه تهران 22 خرداد 95

خطبه های نماز جمعه تهران 22 خرداد 95

1395/03/22 نماز جمعه 21 خرداد در تهران به امامت آیت‌الله موحدی کرمانی برگزار شد. به گزارش آسمونی به نقل از...
زمان مطالعه: 3 دقیقه
fridays-pray-95-03-22
fridays-pray-95-03-22


1395/03/22


نماز جمعه 21 خرداد در تهران به امامت آیت‌الله موحدی کرمانی برگزار شد.

به گزارش آسمونی به نقل از همشهری، آیت‌الله موحدی‌کرمانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران ضمن تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: توصیه من در امر تقوایی این است انقلاب مقدس و انقلابی که استکبار را به خاک کشیده و کشور را آزاد کرده، امانتی است که خدا به ما سپرده و امروز در دست ماست.

وی افزود: دو خطر ما را تهدید می‌کند، یکی جهالت و دیگری ظلم و ستم. یکی اینکه انسان نفهمد وظیفه‌اش چیست و بصیرت نداشته باشد و دیگر اینکه اسیر دنیاست و ظلم می‌کند لذا باید مراقب باشیم.

موحدی کرمانی با بیان اینکه مسئولان قوای سه گانه باید بر حل مشکلات کشور با جدیت کامل بکوشند، گفت: مسئولان مشکلات کشور را شوخی نگیرند، مشکلات زیاد است،با همدلی و هماهنگی چرخ‌های اقتصادی کشور را به حرکت در آورند تا به مرحله اقتصاد مقاومتی برسیم و شاهد رفع رکود و بیکاری باشیم.

وی یادآور شد: کاهش تورم، مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری ، مبارزه جدی با قاچاق، اهتمام جدی به فرهنگ دینی جامعه به ویژه جوانان از جمله موضوعات مهمی است که باید به آن توجه شود. بیاییم و تصمیم بگیریم یک جهاد کبیر را انجام دهیم. جهاد کبیر یعنی گول دشمن را نخوریم و به شدت از تبعیت دشمن به ویژه آمریکا در عرصه‌های فرهنگی، اقتصادی و سیاسی بپرهیزیم. این جهاد کبیر، جهادی است که مقام معظم رهبری آن را بیان کرده‌اند.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران ادامه داد: عربستان سعودی که یک روز خود را خادم الحرمین می‌دانست و متاسفانه امروز هم می‌داند، ببینید به چه سرنوشتی گرفتار شده و چطور سقوط کرده است. عربستان سعودی از خدا بریده به دامن امریکا و رژیم اشغالگر قدس افتاده است، به جای بندگی خدا، بندگی امریکا را پذیرفته و به جای فراهم کردن مقدمات انجام مراسم حج، کارش شده نسل کشی در یمن و حمایت مالی از گروه‌های تکفیری و تروریستی و برای ریختن خون مسلمانان هم هیچ حد و مرزی را نمی شناسد.

وی در ادامه از متصدیان مصلا خواست که هر چه زودتر بکوشند تا نمازگزاران از مصلا استفاده کنند و گفت: مصلا برای نماز جمعه است و برای تجارت نیست. من واقعا از نمازگزاران خجالت می‌کشم که با زبان روزه در این ماه، روی اسفالت داغ مقابل آفتاب، مستمع خطبه‌های نماز جمعه هستند. متصدیان مصلا احساس مسئولیت کنند. چرا مصلا در جایگاه اصلی اش قرار نمی‌گیرد. مصلا یعنی نماز جمعه.

وی افزود: این ظلم به نماز گزاران و روزه‌داران است و هشدار می‌دهم که خداوند از این ظلم به سادگی نمی‌گذرد. لذا متصدیان سعی کنند که هر چه زودتر مصلا را برای طول سال برای نمازگزاران جمعه آماده کنند.

موحدی کرمانی با گرامی داشت سالگرد رحلت امام (ره)، گفت: هر چند که مدتی از این موضوع گذشته اما یاد امام (ره) را گرامی می دارم چرا که امام (ره) به کشور ما عزت داد و فریاد زد و مردم خوب هم جواب دادند و تبعیت کردند. در دوران مبارزه یک فریاد بلند بود و بس و آن فریاد، فریاد ولی امر بود و این رمز موفقیت بود که امروز هم رمز موفقیت همین است.

وی یادآور شد: در قانون اساسی آمده که سیاست‌های کلی نظام را بعد از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت، شخص ولی فقیه معین می کند و لازم الاتباع است. لذا تمام برنامه‌ها، فرهنگ، سیاست، اقتصاد و سیاست خارجی ما را باید شخص رهبر تعیین کند. فقط یک صدایی، وحدت حول محور ولی فقیه است و چند صدایی دشمن را امیدوار می‌کند و به همدلی و همزبانی آسیب می‌رساند. مجلس خبرگان که متشکل از 88 فقیه عالی قدر بزرگوار است و از سراسر کشور جمع می‌شوند، در بیانیه خود به این امر مهم تاکید فراوان داشته‌اند. گویندگانی که سخن می‌گویند مراقب باشند این اصل یک صدایی را به دقت عملی کنند.

موحدی کرمانی همچنین گفت: همه ما راجع به دشمنان خارجی زیاد حرف شنیده‌ایم. آمریکا، اسرائیل و غرب همراه با آمریکا به ویژه آل سعود دشمنانی برای ایران اسلامی ما هستند و زیاد گفته‌ایم که باید دشمن و توطئه‌ها را بشناسیم و در مقابله نقشه‌ها به مناسبت اقدام کنیم، اما کمتر مطرح شده که ما همین برنامه را در مورد دشمن داخلی هم داشته باشیم. باید بدانیم که شیطان دشمن ماست و نماینده تام الاختیارش هوای نفس است که دشمن ماست. این شیطان توطئه‌ها و دام‌های فراوانی دارد؛ بنابراین مراقب باشیم که گرفتار توطئه‌های شیطان نشویم.

وی افزود: مهمترین مساله عبودیت و بندگی است و شیطان کلاه سر ما می‌گذارد. یک عمر می‌گوییم بنده خدا هستیم و تصور می‌کنیم که بنده خداییم اما شیطان ما را گول می‌زند. بعضی‌ها اصلا بنده شیطان‌اند؛ لذا تک تک دعاهایی که می‌خوانیم با ترتیل و زبان ترجمان قلب ما باشد و زبان از دل و روح جدا نباشد.

موحدی کرمانی با بیان اینکه دعا کلیدی برای ورود به مرحله عبودیت و بنده شدن است، گفت: وقتی انسان توطئه های شیطان را شناخت و نقطه‌ای ضعف بی شمار خودش را فهمید، آن زمان است که ناله‌اش بلند می‌شود لذا به ما دستور داده‌اند که در این مواقع گریه کنیم، چرا گریه نکنیم؟

وی در پایان با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان گفت: راه‌های ورود به بهشت باز است و تمام توفیقات در ماه رمضان نصیب ما شده است لذا باید از هر دقیقه‌ای که در این ماه بر ما می‌گذرد، بهره ببریم چرا که این ماه و روزه، برکات جسمی و روحی دارد.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره خطبه های نماز جمعه تهران 22 خرداد 95 فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «خطبه های نماز جمعه تهران 22 خرداد 95» در کادر زیر بنویسید :
4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید