کد مطلب:  14658 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
خطبه های نماز جمعه تهران 27 فروردین 95

خطبه های نماز جمعه تهران 27 فروردین 95

95/01/28آخرین نماز جمعه فروردین در تهران به امامت آیت‌الله جنتی اقامه شد.  به گزارش آسمونی به نقل از همشهری،...
زمان مطالعه: 4 دقیقه

95/01/28

آخرین نماز جمعه فروردین در تهران به امامت آیت‌الله جنتی اقامه شد.

  به گزارش آسمونی به نقل از همشهری، آیت الله احمد جنتی در خطبه‌های نماز جمعه تهران با تبریک فرا رسیدن روز ارتش اظهار داشت: ارتش مبارکی داریم و این شاهکار امام (ره) بود که آنچنان بر روی ارتش تاثیر گذاشت که یکباره متحول شدند، نه اینکه تسلیم شدند، بلکه از اساس متحول شدند.

وی در ادامه با اشاره به نامگذاری امسال به نام «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» گفت: امام بزرگوارمان امسال را به این عنوان نامیدند و در جایی فرمودند که حوزه علمیه باید انقلابی باشد و در دیدار اعضای مجلس خبرگان نیز تاکید کردند که مجلس خبرگان باید انقلابی باشد؛ پیوند این دو حرف این می شود که اقتصاد مقاومتی باید انقلابی باشد.

خطیب نماز جمعه تهران در توضیح این مسئله تصریح کرد: روحیه عادی اداری که تا الان عمل شده، اثری نداشته است؛ اقتصاد مقاومتی می‌خواهد در مقابل آمریکا و غرب بایستد و در اقتصاد مملکت تحول ایجاد کند.

آیت الله جنتی با بیان اینکه معنی «اقدام و عمل» این است که تاکنون حرف زده شده و کارها بر روی کاغذ بوده است، اظهار داشت: اقدام و عمل بدون روحیه انقلابی امکان ندارد و کسانی که این روحیه را ندارند، نمی‌توانند کاری کنند و فقط گزارش می‌دهند، در حالی که کاری، کارستان لازم است.

وی ادامه داد: تعجب می‌کنم که چرا خدا عذاب را نازل نمی‌کند، با وجود این همه امکانات که از آن استفاده نمی‌کنیم! از جمله نیروی انسانی که دنیا حسرت آن را می‌خورد.

امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: همین نیروی انسانی جنگ را تا آخر اداره کردند و سپاه و ارتش را تقویت کردند و در عرصه علم پیشرفت‌های خوبی بدست آوردند که چشم دنیا خیره شد.

آیت الله جنتی اظهار داشت: از جهت ذخیره معادن، حدود 85 درصد از معادن ما استخراج نشده و زیر خاک مانده است؛ نمی‌دانم چه جوابی باید داد؟

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در ابتدای سال جدید گفت: رهبری فرمودند که 100 میلیارد دلار در انرژی اسراف می‌شود؛ یعنی اگر اسراف نکنیم، همین میزان سرمایه به دستمان می‌آید، در حالی که برای یک یا دو میلیارد دلار چک و چانه می‌زنند تا بدست بیاورند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به مصرف شش برابری انرژی در کشور نسبت به میزان مصرف دنیا گفت: برخورد با این مسائل معجزه نمی‌خواهد، باید از امکانات موجود استفاده کنیم و باور کنیم که نه تسلیم و نه تحریم؛ بلکه راه سوم اقتصاد مقاومتی است.

آیت الله جنتی ادامه داد: عده‌ای در سطوح بالای مملکت و عده‌ای در بخش خصوصی، ثروت‌های کلان کشور را به اندونزی، امارات، ترکیه و اروپا می‌برند؛ در حالی که اگر روحیه انقلابی باشد، با اینها برخورد می‌شود؛ واحد پول اینها میلیاردی و گاهی میلیارددلاری است.

وی با تاکید بر لزوم برخورد با عوامل نفوذی دشمن در کشور اظهار داشت: وقتی قرار شد نورچشمی‌ها و پسران و دختران مقامات در انگلیس و آمریکا تحصیل کنند، آمریکا از طریق آنها نفوذ می‌کند و به آنها پول و امتیاز می‌دهد تا به پدرانشان پیغام یدهند؛ باید عوامل نفوذی داخلی و خارجی را شناخت.

خطیب نماز جمعه تهران در ادامه با تاکید بر اینکه باید وابستگی به نفت را قطع کنیم، اظهار داشت: یک مرتبه نفت 100 دلاری را به 30 دلار کاهش می‌دهند؛ باید قدرتی داشته باشیم که این تکانه‌ها، ما را تکان ندهد و این، شدنی است؛ باید باور کنیم که توانایی داریم.

آیت الله جنتی ادامه داد: آنهایی که انقلابی نیستند، مدام از ضعف و ناتوانی دم می‌زنند و دشمن نیز انقلابیون را افراطی می‌خواند و می‌گوید کسانی جلو بیایند که عقلانی هستند؛ یعنی آنهایی که با آمریکا سازش می‌کنند عقلانی هستند و آنها که مقاومت می‌کنند، افراطی هستند.

وی در ادامه با اشاره به بیانات رهبر انقلاب مبنی بر اینکه مجلس خبرگان رهبری باید انقلابی بماند، گفت: منظور این حرف آن است که خبرگان باید در آینده انقلابی تصمیم بگیرد و انقلابی مصوبه داشته باشد.

خطیب نماز جمعه تهران تصریح کرد: کسانی که ممکلت را 37 سال سر پا نگه داشته‌اند و دست رد بر سینه دشمن زدند، همین انقلابی‌ها بودند؛ اگر اینها نبودند فاتحه مملکت زودتر از اینها خوانده می‌شد.

آیت الله جنتی افزود: سپاه، خار چشم عده‌ای است که هنوز هم در سخنرانی‌های خود به آن نیش می‌زنند؛ اگر سپاه و بسیج و بچه‌های انقلابی نباشند، چه کسی می‌خواهد توطئه‌ها را خنثی کند!؟ بنابراین باید انقلابی باشیم و انقلابی شناس و ضد انقلاب شناس هم باشیم و چاره ای جز این نداریم.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و مشارکت بالای مردم در این انتخابات و انتخابات خبرگان رهبری گفت: حدود 62 درصد در این انتخابات شرکت کردند که این برای دنیا یک الگو است؛ آمریکا گاهی اوقات با 40 درصد انتخابات برگزار می‌کند.

امام جمعه موقت تهران با یادآوری اینکه آنهایی که رای نیاوردند نجابت کردند و نتیجه انتخابات را پذیرفتند، تاکید کرد: آنهایی هم که رای آوردند باید به فکر مشکلات باشند و کارهای فرعی را کنار بگذارند و به کارهای اصلی بپردازند.

آیت الله جنتی تصریح کرد: چرا آمار طلاق بالا رفته است و چرا وضعیت بیکاری این گونه است؟ خیلی چیزها هست که قانون می‌خواهد و باید اولویت بندی شود که مسائل اقتصادی در اولویت است و در مرحله بعد خنثی سازی توطئه‌های استکبار نیز باید در اولویت نمایندگان مجلس باشد.

وی تاکید کرد: نماینده مجلس باید دشمن شناس باشد و بصیرت داشته باشد و توطئه‌های دنیا علیه ما را بداند.

خطیب نماز جمعه تهران همچنین افزود: رهبری ما یک رهبر انقلابی است و هر کسی او را قبول دارد باید انقلابی رفتار کند.

آیت الله جنتی همچنین در خطبه‌های اول نماز جمعه امروز تهران با تبریک فرا رسیدن ما رجب و با بیان اینکه این ماه، ماه علی ابن ابی‌طالب (ع) است، اظهار داشت: شرمنده ایم که علی(ع) را کمتر می‌شناسیم و کمتر راه او را می‌پیماییم؛ از خدا بخواهیم که ما را علوی کند.

وی همچنین توصیه کرد: تا مومنین در این ماه نسبت به ترک گناه، ادای حقوق دیگران، رسیدگی به فقرا و محرومین و خواندن دعاهای با فضیلت اقدام کنند.

: برای دریافت مشاوره درباره خطبه های نماز جمعه تهران 27 فروردین 95 فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «خطبه های نماز جمعه تهران 27 فروردین 95» در کادر زیر بنویسید :
5 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید