مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  9530 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
خطبه های نماز جمعه تهران 14 فروردین 1394

خطبه های نماز جمعه تهران 14 فروردین 1394

1394/01/15 نماز جمعه 14 فروردین در تهران به امامت آیت‌الله امامی کاشانی برگزار شد. خطیب نماز جمعه این هفته تهران...
زمان مطالعه: 3 دقیقه

friday-prayers-1394-01-14
friday-prayers-1394-01-14

1394/01/15

نماز جمعه 14 فروردین در تهران به امامت آیت‌الله امامی کاشانی برگزار شد. خطیب نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به مذاکرات هسته‌ای و بیانیه شب گذشته، آن را موفقیت جمهوری اسلامی ایران دانست.

به گزارش آسمونی، آیت‌الله امامی کاشانی، تأکید کرد: ماهیت و چارچوب این بیانیه کلی است و در مورد جزئیات آن بعداً صحبت خواهد شد. اما چارچوب کلی آن این است که اولاً دنیای غرب ایران را به داشتن انرژی هسته‌ای صلح‌آمیز پذیرفت. همان چیزی که در ابتدا زیر آن زده بود.

ولی جمهوری اسلامی ایران و تیم مذاکره کننده گفتند این حق لازمی است که در قراردادهای انرژی برای تمام کشورها وجود دارد و ایران می‌تواند در تمام مراحل انرژی هسته‌ای در حد صلح‌آمیز داشته باشد. البته جزئیات در سه ماه آینده بحث می‌شود.

او ادامه داد: نکته مهم دوم لغو تحریم‌ها به صورت کلی است که در این بیانیه از کلمه لغو استفاده شده نه تعلیق. آنها لغو را قبول نداشتند. البته این که سیر لغو چگونه خواهد بود به صحبت‌ها و مذاکرات بعدی بستگی دارد.

آیت‌الله امامی کاشانی ارتقای علمی کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران را از عوامل دستیابی به این موفقیت دانست و افزود: کشور ما در دنیا وضع عالی دارد. ایران کشوری است که حرف برای گفتن دارد و دنیا برای او جا باز کرده است. این رشد علمی نکته‌ای است که ایران را این چنین به جلو برده است. البته اقتصاد مقاومتی هم نکته مهمی بود که رهبری حتی در سخنرانی اول سال نو نیز بر آن تأکید کردند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به سخنان شب گذشته باراک اوباما، گفت: رئیس جمهور آمریکا در برابر دنیا ایستاد و حرف زد و گفت نتوانستیم ایران را قانع کنیم که دست از انرژی هسته‌ای بردارد. البته او به دروغ گفت سلاح هسته‌ای. ایران اصلاً به دنبال این نبوده و سلاح هسته‌ای و آدمکشی کار دنیای استکبار است.

او ادامه داد: رئیس جمهور آمریکا می‌گوید نتوانسته‌ایم ایران را از داشتن انرژی هسته‌ای منصرف کنیم. ولی توانستیم با استفاده از تحریم‌ها ایران را به پای میز مذاکره بیاوریم و با کمک گرفتن از چین و روسیه به توافق خوبی برسیم. البته حاشیه‌ای نیز بر کلام ایشان است. اگر ایران پای میز مذاکره آمد نه برای تحریم بود، البته تحریم‌ها موثر بود، بلکه می‌خواست به دنیا نشان دهد که ایران اهل منطق است و حرف اساسی می‌زند و از حق خودش دفاع می‌کند و کارهای شما ظالمانه است.

امامی کاشانی افزود: رئیس جمهور آمریکا و همه شما که طرف مقابل هستید با ایران پیمانی بسته‌اید. ایران در این چارچوب تمام آنچه را که گفته رعایت می‌کند و به عهد خود عمل می‌کند. شما هم عمل کنید. اما اگر شما عهد شکستید ایران نیز عهد خود را خواهد شکست. عهدشکنی نکنید و این عهدشکنی را در تاریخ خود ثبت نکنید. اگر به عهد وفا کنید ایران هم وفادار است.

او تأکید کرد: به سراغ برخی حرف‌های بی‌ربط مثل تروریسم نروید. این‌که شما گروهی را تربیت کنید و وارد کشوری کنید و این طور کشتار کنید این تروریست است. از این سخن‌های لغو دست بردارید. بحث آزادی و قوه قضائیه این حرف‌های بی‌ربط را به میان نیاورید. اگر در اصل مذاکره بر عهد پایدار بودید ایران هم استوار است. عهد شکستن‌ها در میان شماست نه در میان ایران، ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی ایران.

امامی کاشانی ملت ایران و تیم مذاکره کننده را نیز از عوامل اساسی دستیابی به این موفقیت عنوان کرد و افزود: رهبری حامی تمام این عوامل است. حضرت امام (ره) که انقلاب اسلامی را رهبری کردند ارتقای علمی را از اهداف این نظام قرار دادند. رهبر معظم نیز همان تفکر را دنبال کردند. بنابراین ولایت فقیه برای ارتقای ارزش‌های علمی، انسجام و وحدت است.

او ادامه داد: انصافاً تیم مذاکره کننده متین، با حکمت و بامتانت است و آنچان‌ که مقام معظم رهبری در مورد نرمش قهرمانانه فرمود عمل کرد. واقعاً باید به آقایان خصوصاً رئیس جمهور و آقای ظریف تبریک و خسته نباشید گفت.

رهبر معظم انقلاب اسلامی: حمایت از دولت؛ نرمش قهرمانانه یعنی مانورهنرمندانه برای رسیدن به مقصود امامی کاشانی همچنین فوت خواهر مقام معظم رهبری، مادر رئیس جمهور و همسر آیت‌الله جنتی را تسلیت گفت.

خطیب موقت نماز جمعه تهران به حمله عربستان به یمن نیز اشاره کرد و گفت: عربستان که می‌گوید من حافظ حرمین هستم با حمله به یمن آبروی خود را برد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه اول نماز جمعه این هفته با اشاره به صفات و کردار پیامبر اسلام (ص) وفاداری ایشان به عهد را از خصوصیات بارز ایشان دانست و افزود: این‌که پیروان ادیان مختلف مرتب مسلمان می‌شوند به همین دلیل است.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره خطبه های نماز جمعه تهران 14 فروردین 1394 فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «خطبه های نماز جمعه تهران 14 فروردین 1394» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید