کد مطلب:  12202 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
خطبه های نماز جمعه تهران 15 آبان 1394

خطبه های نماز جمعه تهران 15 آبان 1394

1394/08/16آیت‌الله محمد امامی کاشانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه در مورد مذاکرات با...
زمان مطالعه: 4 دقیقه

friday-prayer
friday-prayer

1394/08/16

آیت‌الله محمد امامی کاشانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه در مورد مذاکرات با آمریکا باید از تجربه استفاده کرد، گفت: مقام معظم رهبری در این مذاکرات از تجربه استفاده کردند.

وی ادامه داد: در نظام جمهوری اسلامی این اختیارات وجود دارد و اصل 110 قانون اساسی اختیارات ولی امر مسلمین تشریح شده است، ممکن است اشخاص نظرات مختلفی داشته باشند اما نظر قانونی، نظری است که توسط ولی‌امر داده می‌شود.

امام جمعه تهران ادامه داد: مقام معظم رهبری در نامه اخیر خود به رئیس جمهور 9 اصل را یادآور شدند که باید به این اصول تکیه شود و امیدواریم با درایت، شجاعت و تکیه بر این اصول این مسئله اجرایی شود.

اهم سخنان وی را به نقل از تسنیم بخوانید:

**آمریکا، استکبار از همان روزهایی که خود را شناخته‌ایم اینچنین بوده و این وضع همچنان ادامه دارد، به طوری که در کشورهای عراق، سوریه، لبنان، فلسطین و یمن فتنه‌های آمریکایی دیده می‌شود.

**دعوت به مذاکرات درباره سوریه نشانه اقتدار و عزت ایران اسلامی است.

**ما در برجام و مذکرات هسته‌ای متوجه شدیم که دشمنان اسلام می‌خواهند ایران را محو کنند و این همان وضعی است که در دنیا می‌بینیم و برایمان تجربه است و باید با این تجربه در مقابل نفوذ ایستاد و طبیعی است که برای جلوگیری از نفوذ باید حصار کشید.

**با توحید اجازه ورود نفوذ در اقتصاد، اخلاق و سیاست گرفته می‌شود و این دیوارکشی ضروری است ولی کافی نیست.

**شعار مرگ بر آمریکا واکنش به همان اقدامات آمریکا در ایران است و عاقبت ظلم اینچنین است. باید از این موضوع مراقبت کرد.

**مقام معظم رهبری مکررا تاکید دارند که موضوع اقتصاد مقاومتی در کشور اجرایی شود و این موضوع باعث می‌شود تا علاوه بر اتکا به داخل در تمامی حوزه‌ها از نفوذ جلوگیری شود. اگر اقتصاد مقاومتی اجرایی شود باعث رشد کشور خواهد شد و اگر بر توان داخل تکیه کنیم دیگر به بیگانه نیازی نیست. انشاءالله این کشور با همان عزت و اقتدار زیر سایه امام عصر(عج) با عظمت پیش رود.

همچنین

سردار غلامرضا جلالی در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران دشمن‌شناسی، پیروی از مقام معظم رهبری و حضور در صحنه را رویکرد پدافندی برای مقابله با تهدیدات دشمن توصیف کرد.

وی با تأکید بر این‌که «نمی‌توان با اتکای به رویکرد سنتی نسبت به مقابله با تهدیدات اقدام کرد»، گفت: ما باید تغییر ماهیت‌ها،‌ تغییر استراتژی‌ها و تغییر تاکتیک‌ها را احصاء کنیم.خوشبختانه رهبری به عنوان دیده‌بان عالی و ناخدای کشور با هوشمندی و تدبیرر تهدیدات را رصد می‌کنند و به مردم و مسئولین تذکر و آگاهی می‌دهند. وجود این نگاه بزرگترین نعمت برای کشور است.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری در رأس تشخیص، برآورد و هشداردهی نسبت به تهدیدات هستند و شاید در پرتو این مدیریت بخش زیادی از تهدیدات علیه کشور نیز کنترل شود. همچنان که با یک تشر ایشان به بخشی از تهدیدات پاسخ داده می‌شود. این دیده‌بان بصیر بزرگترین نعمت برای کشور و مظهر قدرت نرم جمهوری اسلامی ایران است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل با بیان این‌که «بر اساس سخنان مقام معظم رهبری تهدیدات علیه ایران پس از برجام تغییر اساسی نکرده است»، افزود: دشمنی آمریکا هم نسبت به ما تغییر نکرده است. ما صرفاً در حوزه هسته‌ای نسبت به چالش‌ها و مشکلات تصمیمی گرفته‌ایم که این تصمیم هم با شروط و تذکرات ایشان قابل قبول است و ممکن است فرصت‌هایی ایجاد کند که در جای خود قابل بررسی است اما دشمنی و تهدید آمریکا کمافی‌السابق باقی است.

وی خاطرنشان کرد: ممکن است با رعایت شروط رهبری، مجلس و شورای عالی امنیت ملی قابلیت اجرای برجام وجود داشته باشد و ما در یک مسأله با آن‌ها توافق داشته باشیم. اما رهبری تأکید دارند برداشت سوء نشود که دشمنی تمام شده و قرار است بازه‌ای از همکاری‌های نزدیک را با آن‌ها داشته باشیم. آمریکایی‌ها همچنان به دنبال تسلط بر منافع ملی ما و تصمیم بلاشرط جمهوری اسلامی در برابر تهدیدات هستند و می‌خواهند از الگو شدن ایران جلوگیری کنند.

وی سردار جلالی اهداف دشمن از تهدید علیه ایران را توسعه لیبرال دموکراسی و سکولاریسم، هضم کردن ایران در مفهوم جهانی‌سازی و حذف جریان انقلابی مخالف با آمریکا عنوان و خاطرنشان کرد: کسانی که حضور آمریکا در کشور را در حوزه‌های مختلف تئوریزه می‌کنند و دیپلماسی مک دونالد، دیپلماسی ورزشی، دیپلماسی سینمایی و اساتید دانشگاه را مورد توجه قرار می‌دهند به سمت درست کردن پایه‌های نفوذ حرکت می‌کنند و این‌ها جزو حرکت‌های مشکوکی است که با برداشت غلط و یا مغرضانه و خائنانه شکل می‌گیرد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل دشمن شناسی، پیروی از رهبری، حضور در صحنه و پدافند تخصصی در همه حوزه‌ها را رویکرد پدافندی برای مقابله با تهدیدات دانست و اظهار کرد: در این مسیر شناخت مولفه قدرت ملی کشور که رهبری در رأس آن هستند و همچنین شناخت تهدیدات و حضور در صحنه می‌تواند راهگشا باشد.

وی با بیان این‌که «پدافند غیرعامل بنا به فرمایش مقام معظم رهبری به دنبال مصون‌سازی کشور و مقاومت در برابر تهدیدات است»،‌ گفت: اقدامات پدافند متمرکز بر حفاظت از مردم و جمعیت کشور در برابر تهدیدات است. سرمایه‌های فیزیکی، انسانی، معنوی و سایبری نیز دارایی‌های یک ملت هستند و ملت باید از این دارایی‌های خود در مقابل دشمنان حفاظت کند. ما همچنین باید تغییر در تهدید را بشناسیم و متناسب با آن رویکردهای پدافند غیرعامل را دنبال کنیم.

وی با تأکید بر لزوم آمادگی همه دستگاه‌ها در برابر هر نوع تهدید، ادامه داد: پدافند غیرعامل، توسعه، تولید و حفظ اقتدار ملی در برابر دشمنان است. اگر اقتصاد، فرهنگ و بخش سیاسی و دفاعی ما که مولفه‌های برقرار کننده امنیت ملی کشور هستند مورد تهاجم قرار گیرند ما با رویکرد پدافند غیرعامل می‌توانیم نسبت به آن اقدام کنیم و باید تلاش کنیم آسیب‌پذیری‌های کشور را به حداقل برسانیم.

جلالی پدافند غیرعامل را تضمین‌کننده تداوم کارکردهای ضروری کشور و ارتقاء قدرت اداره کشور در شرایط اضطراری توصیف کرد و گفت:‌ اگر دشمنان ما بدانند که کشور ما در تمام حوزه‌های مرزی و غیرمرزی شهرک‌های پدافندی برای دفاع ساخته میل به تهاجم هم کم می‌شود.

وی پدافند غیرعامل را موضوعی در سطح امنیت ملی دانست و یادآور شد: با جابجا شدن دولت‌ها و آمدن و رفتن جریانات سیاسی این امر تغییری نمی‌کند؛ چراکه نگاه پدافند، نگاه به منافع ملی و حیاتی کشور است.

: برای دریافت مشاوره درباره خطبه های نماز جمعه تهران 15 آبان 1394 فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «خطبه های نماز جمعه تهران 15 آبان 1394» در کادر زیر بنویسید :

8 - 3 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید