کد مطلب:  9709  درج نظر
زمان مطالعه: 7 دقیقه
خطبه های نماز جمعه تهران 4 اردیبهشت 1394

خطبه های نماز جمعه تهران 4 اردیبهشت 1394

1394/02/05خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: عربستان سعودی یک مرتبه با اشاره آمریکا بدون اعتنا به قراردادهای...
زمان مطالعه: 7 دقیقه

friday-prayers-1394-02-05
friday-prayers-1394-02-05

1394/02/05

خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: عربستان سعودی یک مرتبه با اشاره آمریکا بدون اعتنا به قراردادهای بین‌المللی به حقوق شرعی و مرزهای قانونی یک کشوری که هیچ تعرضی به همسایگان خود نداشت، تجاوز آشکار کرد.

 حجت‌الاسلام و المسلمین صدیقی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران با مورد توجه قرار دادن اتفاقات رخ داده در یمن، ضمن اینکه این موضوع را مساله اول جهان اسلام دانست، گفت: ما اسرار رخدادهایی که واقع می‌شود را نمی‌دانیم اما مسلم این است که خدای حکیم اوضاع جهان را متحول می‌کند و عبرت‌ها یکی پس از دیگری باید مایه بیداری عالم اسلام و افزایش بصیرت در خود ما باشد.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران افزود: هیچ کس گمان نمی‌کرد یمن که یک کشور فقیر است در مسیری قرار بگیرد که رییس‌جمهورش با پای خود صحنه را ترک و از کشورش فرار کند و مردمش انسجام و وحدت پیدا کنند و زمینه استقلال، آزادی و شکوفایی مردمان آن با اعتقادات اسلامی، دینی و با الهام گرفتن از نهضت صددرصد اسلامی ایران و با شعارها و اهداف مشترک فراهم شود.

صدیقی در بیان عملکرد عربستان در این راستا گفت: کشور عربستان سعودی و چند کشوری که در اختیار قدرت‌های بزرگ جهانی هستند و سرمایه عظیم ملت اسلام که نفت است را در اختیار دارند در خدمت رژیم‌های سلطنتی قرار گرفتند و دلارهای بی‌حد و حصری را که حق مردم است در خزانه‌های خود جمع کردند و یک مرتبه با اشاره آمریکا بدون اعتنا به قراردادهای بین‌المللی به حقوق شرعی و مرزهای قانونی یک کشوری که هیچ تعرضی به همسایگان خود نداشت تجاوز آشکار کردند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران در ادامه سخنان خود اظهار کرد: یک ملت به جرم اینکه می‌خواهد خودش باشد و تحت سلطه قرار نگیرد باید زیر بمب‌های مخرب و آتش‌زا و مرگبار قرار بگیرد و این جنایت و اشتباه و ظلم عظیمی که عربستان سعودی انجام داد برایش خسارت صددرصدی به بار آورد.

وی گفت: عربستان سعودی سلاح‌های مخربی را که جمع کرده بود علیه کشوری که فقیر است و به جایی تعرض ندارد به دستور آمریکا به کار گرفت و این رویکرد یک شکست سیاسی برای عربستان است و معلوم شد کشوری که خود را مسلمان می‌داند و سرنوشت حرمین شریفین را در اختیار دارد تعهدی به اسلام و حقوق مسلمانان ندارد و بی‌محابا به بهانه‌های کوچک رشوه می‌دهند و ائتلاف می‌کنند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه حق وتو قانون جنگل است، ‌گفت: اینها درنده‌هایی هستند که باید خلع سلاح شوند در حالیکه نوچه‌هایی مثل عربستان به بهانه‌هایی دارایی‌هایشان را می‌دهند تا از آنها حمایت شود.

صدیقی بار دیگر آنچه که عربستان در یمن باعث شد را یک رسوایی سیاسی، فرهنگی، جهانی و اسلامی برای عربستان سعودی دانست و گفت: در این مسیر چهره واقعی اینها افشا و مشخص شد که اینها هیچ نوع پایبندی به مساله اسلام و معنویت و قداست حرمین ندارند و حتی قداست ماه حرام را هم شکستند و ملاحظه کردید که در ماه رجب‌المرجب بر سر مسلمانان مظلوم یمن آتش ریختند و در این بین سه هزار نفر شهید شدند که چهارصد نفر از آنها کودک بودند.

وی تصریح کرد: مشخص شد که جز رژیم سفاک جعلی درنده ذاتی همچون رژیم صهیونیستی اینها نیز یک روی دیگر سکه بودند و این ددمنشی وابستگان به قدرت‌های بزرگ نشان داد که آنها به عنوان غده‌ای برای مزاحمت با عالم اسلام در جهت به چالش کشیدن و پایمال کردن حقوق همه‌جانبه مسلمانان از ایجاد فتنه و اختلاف گرفته تا تشکیل گروه‌های تروریستی و آدم‌کشی و حمله مستقیم قدم برمی‌دارند و عمل می‌کنند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند حمله عربستان سعودی به یمن شبیه حمله صهیونیست‌ها به غزه و لبنان بود و عجیب این است که در این جنایت و قانون‌شکنی و قساوت از سلاح‌های غیرمتعارف علیه مردم بی‌دفاع استفاده کرده‌اند.

وی با بیان اینکه اینها همه اعتباراتی را که داشتند در این قمار باختند، اظهار کرد: آنها می‌خواستند مرزهای عربستان را امن کنند و همین‌طور باعث شوند که گروه‌های وابسته به عربستان در داخل یمن اقتدار بیشتری پیدا کنند و سلاح‌های انصارالله را هم نابود کنند و رییس‌جمهور غیرقانونی و وابسته را دوباره برگردانند و همچنین گروه‌های تروریستی همچون القاعده را دلگرم و حمایت کنند اما به هیچ کدام از این اهداف نرسیدند و از سوی دیگر نه تنها به روحیه مردم یمن صدمه‌ای وارد نشد بلکه دیدیم که قبایلی که هنوز با انصارالله منسجم نشده بودند منسجم‌تر شدند و در واقع عربستان در تمام اهداف خود شکست خورد.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: متجاوز همیشه رسواست و نوکران آمریکا همیشه در مقابله با ملت‌ها و انقلاب‌ها ذلیل هستند و همان‌گونه که آمریکا و مزدورانش برای همیشه از ایران گورشان را گم کردند در کشورهای دیگر هم ان‌شاءالله اینطور خواهند شد.

صدیقی در بخش دیگری از سخنان خود موضوعات هسته‌ای مربوط به کشورمان را مورد توجه قرار داد و با اشاره به شروع دوباره مذاکرات، اظهار کرد: خداوند منان هم امام و هم مقام معظم رهبری را با تاییدات غیبی در رفتار و گفتار معصومیت داده و تاکنون حرفی به گزاف نفرمودند و منشأ آنچه می‌گویند تقوا و بینش الهی است و با هدایت‌های الهی و تجارب واقع‌بینانه همراه بوده است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران افزود: مساله این است که با دشمن قسم خورده‌ای مذاکره می‌کنیم که تا به امروز به هیچ ملت و کشوری رحم نکرده و همه نرمش‌هایش مقدمه و تاکتیک برای نابودی طرف خود بوده است. چنین دشمنی اعتقادی به دین ندارد و به قوانین بین‌المللی پایبند نیست و خودشان از سلاح‌های اتمی استفاده کردند و باید مذاکره‌کننده‌های عزیز ما که البته مورد حمایت مردم هستند توجه داشته باشند که با چه کسی مذاکره می‌کنند و طرف‌شان در چه موقعیت و با چه سوابقی است.

وی گفت: دغدغه مقام معظم رهبری که عالی‌ترین مقام مقدس جهان اسلام بعد از امام زمان (عج) است باید مورد توجه قرار بگیرد و اصلا دیانت و اعتقادات دینی ما اقتضا دارد که دغدغه‌های ایشان را جدی بگیریم. در واقع مساله بسیار پیچیده است و آنها با لبخند و در گوشی حرف زدن کار خود را می‌کنند و ما نباید غافلگیر باشیم و غافلگیر شویم.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: آمریکا در تمام قراردادها و مذاکرات خود نشان داده که قابل اعتماد نیست و در این مسیر بیانیه‌ای که آماده کرده بودند و کاخ سفید آن را ارائه داد خلاف آن چیزی بود که در متن وجود داشت در واقع آنها هم به راحتی دروغ می‌گویند و تهدید می‌کنند و قابل اعتماد نیستند و عهدشکنی هم دارند و ما باید با حواس جمع و اعتماد به خدا و شجاعت لازم و با روحیه حماسی و نه انفعالی قدم برداریم. آنها برای خودشان شعار می‌دهند و باغ و بستان می‌کارند. برای ما خام شدن جایگاهی ندارد.

صدیقی در ادامه رعایت خطوط قرمز در مذاکرات را حائز اهمیت دانست و اظهار کرد: اگر خدای نخواسته تیم مذاکره‌کننده قبول کند که آنها دستشان برای بازرسی‌های غیرمتعارف باز باشد و هر وقت به هر مکانی که اعلام کردند دسترسی داشته باشند این یک ذلت آشکار و خلاف شرع و خلاف حماسه 36 ساله این ملت است و به تعبیر سردار سلامی یک تجاوز آشکار بر یک کشور قلمداد می‌شود.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران خاطرنشان کرد: کدام کشور حتی ضعیف این ذلت را می‌پذیرد که کشوری که بر مبنای خصم دون خود قصد هویت کشوری را کرده آزاد باشد و به هر نقطه‌ای که می‌خواهد دسترسی پیدا کند.

وی گفت: تعجب این است که برخی مسئولان در این راستا گفته‌اند که آنها هم بیایند و قبول کنیم اما اجازه نمی‌دهیم. اینطور نمی‌شود تیم مذاکره‌کننده نماینده یک ملت غیور و حماسی است و باید بایستید و قبول نکنید. اینکه می‌گوییم قبول می‌کنیم ولی نمی‌گذاریم عهدشکنی است اگرچه این تعهد نه قانونی، نه شرعی و نه مورد قبول نظام و ملت است و اینکه گفته می‌شود قبول کردیم و نمی‌گذاریم از همان حرف‌هایی است که آنها می‌گویند، دروغ است و عملی نیست.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران همچنین با مورد توجه قرار دادن این موضوع که این ایام یادآور اعجاز انقلاب ما و حقانیت ما است به موضوع محاصره اقتصادی پیامبر در بعد اقتصادی و واقعه طبس در بعد نظامی اشاره کرد و در ادامه گفت: خزائن آسمان‌ها و زمین در اختیار خداوند است و ماه رجب نیز ماه ریزش رحمت الهی است.

وی افزود: خداوند می‌فرمایند که تمام موجودات زمینی و آسمانی قشون خدا هستند و خدای متعال به شن‌های بیابان طبسش فرمانی داد که ما طی آن حتی یک گلوله هم مصرف نکردیم و آنها مفتضح شدند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه مملکت ما مملکت اهل بیت (ع) است، گفت: ما نگران چه هستیم که انفعالی برخورد کنیم. با توجه به رفت و آمدهای مشکوک آمریکایی‌ها مسئولین محترم عمل به توصیه‌های حضرت آقا که همدلی است را مورد توجه قرار دهند و برای مردم شبهه ایجاد نکنند.

وی گفت: امور ناگفتنی برای مردم وجود ندارد. پس پرده‌ها را برای مردم بگویند و اعتماد مردم را جلب کنند.

همچنین صدیقی در خطبه‌های نخست نماز جمعه این هفته تهران گفت: کسانی که در سنگرهای خدمتند به عناوین اعتباری دلشان را خوش نکنند. خدا می‌داند که این وزارت‌ها و سمت‌های دولتی و مسئولیت‌های دولتی و مسئولیت‌های بخصوص اجتماعی، سیاسی و مملکتی دهن‌پرکن بسیار کوتاه است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران افزود: خدا نکند که انسان سرگرم پرداختن به رقبا، موقعیت و به ازیاد ثروت و بند کردن دست کسانی خوش باشد و خدا نکند که انسان‌ها در پس مسئولیت‌های دولتی که امانت الهی است و شهدا به آنها سپرده‌اند یک جریان باشند و چشم‌شان را ببندند و هر چه آن جریان گفت را به جای آنچه خدا گفته مورد توجه قرار دهند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: تقوا این است که انسان چه خطیب جمعه باشد، چه قاضی، رییس قوه، رییس مجلس و چه رییس‌جمهور قبل از آنکه این عنوان ریاست را داشته باشد بداند که این عناوین از خدا هستند و انسان هر چه دارد از خداست.

وی در ادامه گفت: یکی از خصایص بهشتی‌ها این است که نمی‌گویند اگر فلان گروه نبود ما موفق بودیم. نمی‌گذارند که ما کار کنیم. این حرف‌ها حرف‌های بهشتی‌ها نیست.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: یکی از بیماری‌های مهلک اخلاقی کینه داشتن از اشخاص و گروه‌هاست در حالیکه دل پاک همه را از خودش می‌داند. ما چند تا و دو تا نیستیم، بلکه یکی هستیم و جدایی نداریم بنابراین نباید بگذاریم که فاصله‌ها زیاد شوند و اشخاص از دست بروند. این گرایش‌های شخصی و انحصارطلبی‌ها و گروه‌گرایی‌ها و حذف کردن‌ها ضرر عمومی و اجتماعی است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: افراد را فقط باید برای خدا حمایت کرد در غیر این صورت این حمایت‌ها جزو تخاصم حساب می‌شوند.

صدیقی خاطرنشان کرد: سعی کنیم خودمان را از این سوی دیوار به آن سوی دیوار ببریم و از این محرومیت‌ها خود را بیرون بکشیم.

: برای دریافت مشاوره درباره خطبه های نماز جمعه تهران 4 اردیبهشت 1394 فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «خطبه های نماز جمعه تهران 4 اردیبهشت 1394» در کادر زیر بنویسید :

3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید