کد مطلب:  310 
2 نظر
2 نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
غذای فرانسوی تورندو

غذای فرانسوی تورندو

مواد لازم غذای فرانسوی تورندو: فیله گوساله 250 گرم پیاز یك عدد سیر له شده یك تا دو حبه زرده تخم‌مرغ دو...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

غذای فرانسوی تورندو
غذای فرانسوی تورندو

مواد لازم غذای فرانسوی تورندو:

فیله گوساله 250 گرم پیاز یک عدد سیر له شده یک تا دو حبه زرده تخم‌مرغ دو عدد ترخون و گشنیز خرد شده سه تا چهار قاشق غذاخوری سس گوجه‌فرنگی نصف پیمانه فلفل‌سیاه یک قاشق چایخوری سرکه نصف پیمانه کره آب شده 100 گرم روغن مایع یک قاشق غذاخوری قارچ 100 گرم نمک و فلفل به میزان لازم

طرز تهیه غذای فرانسوی تورندو:

گوشت را نیم ساعت در فلفل بخوابانید. پیاز و سیر را در ظرف مناسبی بریزید. سپس سرکه را با مقداری آب، سس گوجه ‌فرنگی و کمی نمک روی حرارت کم بگذارید تا بجوشد و آب آن تمام شود. سپس آن را بردارید تا خنک شود. زرده تخم‌مرغ را با دو قاشق آب و کمی نمک هم بزنید و به روش بن ‌ماری داغ کنید. کره را کم‌کم اضافه کنید و با قاشق چوبی هم بزنید تا سسی مانند مایونز، غلیظ به دست آید. سپس ترخون و گشنیز را با پیاز، سیر پخته شده و قارچ به مواد اضافه کرده و هم بزنید. روی گریل یا یک تابه سنگین، مقداری روغن بریزید و تورندو ‌را در تابه یا گریل گرم بیندازید. پس از دو، سه دقیقه برگردانید و پس از سه دقیقه دیگر نمک بپاشید و بردارید. تورندو آماده است، سس را در ظرف جداگانه‌ای کنار ظرف تورندو بگذارید و با نان سفید، سیب‌زمینی پخته یا سرخ کرده‌ روی میز بگذارید و سرو کنید.

بن ماری : گرم کردن و حل کردن مواد غذایی روی بخار آب را طریقه بن ماری میگویند . مثال: محتوی ظرف غذا را در ظرف آبی قرار داده و آن را روی حرارت اجاق گاز قرار میدهیم تا آب آرام آرام بجوشد و غذای سرد به این وسیله گرم شود و این بهترین و بهداشتی ترین روش برای گرم کردن غذا و حل کردن شکلات می باشد .

: برای دریافت مشاوره درباره غذای فرانسوی تورندو فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «غذای فرانسوی تورندو» در کادر زیر بنویسید :
2 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید