ارزیابی مهاجرت
کد مطلب:  22178 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
فریت بار

فریت بار

فریت بار روشی است که حمل محموله تا کشور و شهر مقصد را با هزینه پایین تر میسر می کند.
زمان مطالعه: 4 دقیقه

فریت بار روشی است که حمل محموله تا کشور و شهر مقصد را با هزینه پایین تر میسر می کند.  شما می توانید خود شخصا تمام مراحل را انجام دهید یا اینکه با یکی از شرکت های باربری کار کنید. در صورتی که قصد دارید بار بیشتری از حد مجاز تعیین شده از طرف شرکت هواپیمایی با خود حمل کنید بهتر است به جای پرداخت هزینه اضافه بار از فریت بار استفاده نمایید. آسمونی در این بخش اطلاعات کامل و جامعی در مورد فریت بار و به ویژه فریت بار به ایتالیا را برای شما خوبان گردآوری کرده است که در ادامه می خوانید.

 

مراحل فریت بار

فریت بار
فریت بار
 1. مراجعه به دایره فریت در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) چند روز قبل از تاریخ حرکت خود و گرفتن اجازه ورود بار به محوطه از مسئول فریت .
 2. بردن بار به دایره ارزیابی گمرک و انجام تشریفات گمرکی.
 3. گرفتن پته سبز گمرکی و مراجعه به دفاتر شرکتهای حمل و نقل بار هوایی در بیرون از فریت جهت گرفتن بارنامه و تگ بار.
 4. مراجعه به دایره فریت جهت چسباندن تگ بار برروی کالا و اتمام کار.

نرخ بار

نرخ بار بستگی به میزان وزن بار و حجم بار و ایرلاین حمل کننده دارد و به صورت معمول در وزن های 45 ، 100، 250، 500 و 1000 کیلو گرم شامل مقداری تخفیف می شود.

اتوبار

معمولا هزینه انتقال چیزی بین 2 دلار تا بالاتر از 5 دلار برای هر کیلو بار است. هر چه بار شما بیشتر باشد، هزینه هر کیلو بار کاهش می‌یابد. همچنین به منظور استفاده از نرخ بهینه بار برای مسافر، از نقطه شکست استفاده می شود که در نزدیکی های نقاط تخفیف می باشد. به عنوان مثال نقطه شکست قیمت در نرخ 100 کیلو، 84 کیلو می باشد. به این معنا که برای بار های 84 کیلو و به بالا نرخ 100 کیلو گرم و وزن 100 کیلو گرم محاسبه می شود.

وزن حجمی

وزن حجمی یا ابعادی، وزنی است که خطوط هوایی با توجه با ابعاد و حجم بسته برای مرسولات هوایی تعیین میکنند. چرا که عامل محدودیت در هواپیما علاوه بر وزن، حجم کالا هم می باشد و برای کالاهایی که چگالی کمی دارند و حجم بیشتری نسبت به وزنشان دارند وزن حجمی ملاک قرار میگیرد. به طور نرمال وزن یک متر مکعب فضای هواپیما 166.66 کیلو گرم محاسبه می شود.

برای محاسبه وزن حجمی فریت بار، طول، عرض و ارتفاع به سانتیمتر کارتن ها را در هم ضرب کنید و عدد به دست آمده را تقسیم بر 6000 کنید . عددی که به دست می آید وزن مناسب برای کارتن را نشان میدهد و به هیچ وجه نباید وزن کارتن از این عدد کمتر شود، چون در این صورت بار شما حجمی حساب شده و باید هزینه بیشتری پرداخت کنید.

به دلیل اینکه چندین مرتبه بار شما در مسیر جابه جا خواهد شد و احتمال آسیب دیدن وجود دارد، مهمترین نکته برای فریت، بعد از انتخاب وسایلی که قصد بردن آنها را  دارید، نحوه بسته بندی است. برای بسته بندی بهترین کار استفاده از کارتن های محکم و 5 لایه است. همچنین توصیه می شود وسایل شکستنی را داخل سلفون های حباب دار قرار دهید تا با فشاری که موقع بسته بندی و قرار گرفتن کارتن ها کنار هم پیش می آید کمترین آسیب را ببینند.

کالاهای ممنوع در فریب بار

فریت بار
فریت بار
 • خروج اشیاء عتیقه
 • آثار هنری اصیل
 • کتابهای خطی و چاپ سنگی
 • قطعات خوشنویسی شده
 • اوراق مینیاتور و مصنوعات طلا و نقره
 • سنگهای قیمتی
 • ارز
 • ریال ایران
 • تابلوهای نقاشی اصل
 • قالی و قالیچه دستبافت عتیقه و هر نوع اشیای تاریخی و میراث فرهنگی
 • خروج اسلحه و مهمات و تجهیزات نظامی
 • خروج هر نوع فیلم ، نوار ، سی دی فقط با مجوز وزارت ارشاد
 • عطر
 • ادکلن
 • اسپری
 • شامپو
 • نرم کننده ها
 • مواد آرایشی
 • الکل

توصیه هایی جهت صرفه جویی در هزینه های حمل بار

 • با توجه به تعریف وزن حجمی، حتی المقدور از ارسال کالاهایی که  چگالی کمی دارند (وزن حجمی آنها کمتر از167کیلو بر مترمکعب می باشد) در تعداد بالا پرهیز کنید.
 • بسته بندی کالا ها را به گونه ای انجام دهید که با حداقل تعداد کارتن بتوانید حداکثر وزن بار را در آن جای دهید تا از اضافه شدن وزن حجمی به بار جلوگیری کنید.
 • تا جایی که می توانید وزن بار را به نقاط تخفیف قیمت مانند 45 کیلو، 100 کیلو و ... نزدیک کنید.

دانستنی هایی در مورد فریت بار

به عزیزانی که قصد سفر دارند توصیه میشود پس از تهیه بلیط از شرکتهای خدمات مسافرتی اطلاعاتی در خصوص مقدار مازاد بار که در شرکتهای هواپیمایی مختلف متفاوت است ، از این شرکتها دریافت نمایند،اگر این مقدار از حد مجاز بگذرد مبلغی به عنوان اضافه بار  پرداخت میگردد در صورتی که این مبلغ بسیار زیاد می باشد . به همین منظور تسهیلاتی فراهم شده است تا بارهای زیاد همراه مسافر از طریق فریت ارسال گردد که مبلغ آن به مراتب پائین تر از قیمت اضافه بار پرداختی است. لازم به ذکر است، این تسهیلات فقط به مسافرانی داده می شود که دارای بلیط و پاسپورت بوده و شخصاً به دایره فریت فرودگاه مراجعه نمایند .

نکات مهم در مورد فریب بار
نکات مهم در مورد فریب بار

مسافرین محترم می بایست به چند نکته مهم ذیل توجه داشته باشند :

 1. مسافری که شرکت هواپیمایی خاصی را برای مسافرت خود انتخاب می کند لزوماً نباید با همان شرکت هواپیمایی بار خود را فریت نماید و حق انتخاب با خود مسافر می باشد.
 2. از دادن پته سبز گمرکی به افراد غیر مسئول برای زدن بارنامه جداٌ خودداردی نمائید و حتماً شرکتهایی را که دارای مجوز می باشند و مکان آنها در فرودگاه مشخص شده است را برای این کار انتخاب کنید که در انتهای مطالب لیست این شرکتها آورده می شود .
 3. گمرک جمهوری اسلامی ایران هزینه ای برای انجام تشریفات گمرکی دریافت نمی کند و فقط برای صدور پته کالای فریتی مبلغ هزارتومان دریافت می نماید . هزینه اصلی فریت بابت بارنامه می باشد که می بایست با شرکت حملی که این کار را انجام می دهد تسویه نمود.
 4. شرکتهای هواپیمایی برای کسب سود بیشتر بارنامه های خود را به آژانس های حمل و نقل بارهوایی می دهند تا برای آنها بازاریابی کنند . تفاوت قیمت در مسیری مشخص به دلیل رقابت آژانسها با یکدیگر می باشد به همین دلیل شخص مسافر قبل از بارنامه زدن می بایست قیمت را از آژانس های مختلف در مسیرهای مختلف استعلام و سپس نسبت به بارنامه زدن اقدام نماید .
 5. از آوردن کالاهایی که ارسال آنها ممنوع می باشد خودداری نمائید تا در سالن فریت دچار مشکل نگردید .
نظر خود را درباره «فریت بار» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره فریت بار فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید