کد مطلب:  34533 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
فرانسه 1 - 0 بلژیک ; صعود به فینال جام جهانی بعد از 12 سال

فرانسه 1 - 0 بلژیک ; صعود به فینال جام جهانی بعد از 12 سال

دو تیم ملی فرانسه و بلژیک برای رسیدن به دیدار نهایی جام جهانی روسیه برابر هم به میدان رفتند که این دیدار با...
زمان مطالعه: 2 دقیقه
فرانسه 1 - 0 بلژیک ; صعود به فینال جام جهانی بعد از 12 سال
فرانسه 1 - 0 بلژیک ; صعود به فینال جام جهانی بعد از 12 سال

دو تیم ملی فرانسه و بلژیک برای رسیدن به دیدار نهایی جام جهانی روسیه برابر هم به میدان رفتند که این دیدار با برتری یک بر صفر خروس ها به پایان رسید.

فرانسه 1 - 0 بلژیک

داور: آندرس کنها (اروگوئه)

ورزشگاه: سن پترزبورگ

گل: ساموئل اومتیتی (51) برای فرانسه

کارت زرد: ادن هازارد، توبی آلدرویلد و یان فرتونگن (بلژیک) - انگولو کانته و کیلیان ام باپه (فرانسه) کارت قرمز : - ترکیب فرانسه: هوگو لوریس، بنجامین هاوارد، رافائل واران، ساموئل اومتیتی، پل پوگبا، آنتوان گریزمان، اولیویه ژیرو، کیلیان امباپه، انگولو کانته، بلیز ماتوئیدی، لوکاس هرناندس. ترکیب بلژیک: تیبو کورتوا، توبی آلدرویلد، ونسان کمپانی، یان فرتونگن، اکسل ویتسل، کوین دی‌بروین، مروان فلاینی، روملو لوکاکو، ادن هازارد، موسی دمبله، ناصر چادلی. به گزارش ایسنا، در اولین دیدار مرحله نیمه نهایی جام جهانی روسیه، دو تیم فرانسه و بلژیک برابر هم به میدان رفتند که گزارش زنده این دیدار را در زیر می‌خوانیم: نیمه اول بازی با سوت داور اروگوئه‌ای آغاز شد و تلاش دو تیم برای رسیدن به دیدار نهایی جام جهانی آغاز شد. فرانسوی‌ها بازی را بهتر شروع کردند و در همان ثانیه‌های نخست نزدیک بود گریزمان در محوطه جریمه بلژیک صاحب موقعیت شود. در 10 دقیقه نخست بازی، بازیکنان بلژیک، ‌ توپ و میدان را در اختیار داشتند و میانه زمین را کاملا از آن خود کرده بودند اما در دقیقه 10 بازی، فرانسوی‌ها حمله خطرناکی روی دروازه حریف تدارک دیدند تا یخ بازی باز شود. دقیقه 13، کیلیان ام‌باپه با پاس عمقی زیبای هم تیمی‌اش می‌رفت تا با دروازه‌بان بلژیک تک به تک شود اما تیبو کورتوآ زودتر به توپ رسید. دقیقه 15، ادن هازارد داخل محوطه جریمه فرانسه صاحب توپ شد و با برگشتی سریع، به سمت دروازه شوت زد اما توپ با اختلاف کمی از کنار دروازه بیرون رفت. دقیقه 18، شوت محکم ماتوئیدی که از پشت محوطه جریمه بلژیک زده شد، در اختیار کورتوآ قرار گرفت. دقیقه 19، شوت محکم و خطرناک هازارد نزدیک بود به گل نخست بازی تبدیل شود اما رافائل واران توپ را با سر به کرنر فرستاد. یک دقیقه بعد، مروان فلاینی می‌توانست دروازه فرانسه را باز کند اما این بار هم بلژیکی‌ها ناکام ماندند. دقیقه 21: درخشش هوگو لوریس، توبی آلدرویلد را ناکام گذاشت و دروازه فرانسه بسته ماند. دقیقه 30: اولیویه ژیرو یک موقعیت خوب گلزنی را با بی دقتی از دست داد و نتوانست گلزنی کند. دقیقه 39:‌ بنجامین پاوارد موقعیت خوب گلزنی را از دست داد و نتوانست در چند قدمی دروازه کورتوا را باز کند. در نهایت نیمه نخست با تساوی بدون گل به پایان رسید.

france-belgium-result
france-belgium-result

نیمه دوم نیمه دوم این دیدار با سوت داور اروگوئه ای آغاز شد و در دقیقه 47 ضربه سر روملو لوکاکو با اختلاف کم از بالای دروازه به بیرون رفت و راهی دروازه نشد. دقیقه 51: ساموئل اومتیتی موفق شد با ضربقه سر از روی یک ضربه کرنر دروازه بلژیک را باز کند و تیمش را پیش بیندازد. دقیقه 56: پاس زیبای ام باپه به ژیرو رسید و نزدیک بود این بازیکن گل دوم تیمش را نیز به ثمر برساند که موفق نبود. دقیقه 64: ضربه سر خطرناک مروان فلاینی از کنار دروازه فرانسه، به بیرون رفت. دقیقه 76: کوین دی بروین شانس خود را برای باز کردن دروازه فرانسه از راه دور امتحان کرد که این موقعیت نیز از دست رفت. دقیقه 88: ارسال روملو لوکاکو به شکلی خطرناک از روی سر لوکاکو به بیرون رفت و به این بازیکن نرسید. دقیقه 2+90: آنتوان گریزمان نزدیک بود با شوتی زمینی دروازه کورتوا را باز کند که این موقعیت را نیز کورتوا دفع کرد. و دو دقیقه بعد تولیسو نیز موقعیت خوبی را برای گلزنی از دست داد. به این ترتیب فرانسه توانست با یک گل برنده این دیدار شود و بعد از 12 سال به فینال جام جهانی راه یافت. منبع: ISNA

: برای دریافت مشاوره درباره فرانسه 1 - 0 بلژیک ; صعود به فینال جام جهانی بعد از 12 سال فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «فرانسه 1 - 0 بلژیک ; صعود به فینال جام جهانی بعد از 12 سال» در کادر زیر بنویسید :

2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید