کد مطلب: 58167 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
سفرهای زمینی خارجی ممنوع شد

سفرهای زمینی خارجی ممنوع شد

در حال حاضر از هیچ مرزی تردد عادی و سفرهای خارجی انجام نمی‌شود.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

بخاطر شیوع دوباره ویروس کرونا در ایران و کشورهای همسایه، بعضی از سفر های زمینی از طریق مرز، ممنوع شد.

به گزارش آسمونی، مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین‌المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اعلام کرد: هیچ تردد و سفر عادی زمینی از مرزهای 25 گانه کشور انجام نمی‌شود و برخی ترددها به صورت محدود و با شرایط ویژه از برخی از مرزها صورت می‌گیرد.

جواد هدایتی درباره آخرین وضعیت سفرهای زمینی خارجی انجام شده در این ایام، اظهار کرد: در حال حاضر از هیچ مرزی تردد عادی و سفرهای خارجی انجام نمی‌شود.

وی افزود: ترددهای محدود از مرزهای زمینی و به کشورهایی مانند ترکیه، عراق و افغانستان صورت می‌گیرد که آن هم با شرایط و محدودیت‌هایی مانند داشتن اقامت یا تابعیت انجام می‌شود.

مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین‌المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان اینکه برخی ترددها نیز با مجوز صورت می‌گیرد، گفت: روزانه حدود 1500 نفر از مسافران آن هم با شرایط مذکور از مرزهای زمینی کشور عبور می‌کنند که همه پروتکل‌های بهداشتی برای آن‌ها انجام می‌شود.

هدایتی اعلام کرد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ستاد ملی مقابله با کرونا مسئولیت غربالگری و انجام و بررسی تست مسافران را بر عهده دارد و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تنها امکانات مورد نیاز آن‌ها را برایشان فراهم کرده است اما اجازه ورود و خروج به مسافران از سوی این دستگاه‌های متولی صادر می‌شود.

منبع: ایسنا

ثبت نظر درباره «سفرهای زمینی خارجی ممنوع شد»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

4 + 6 = ?