کد مطلب: 41450 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
سفر خارجی کجا بریم؟

سفر خارجی کجا بریم؟

سفر خارجی کجا بریم؟ فصل بهار ماههای ژانویه ، فوریه و مارس است که بهترین زمان برای سفر و بهره بردن از طبیعت...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

سفر خارجی کجا بریم؟

فصل بهار ماههای ژانویه ، فوریه و مارس است که بهترین زمان برای سفر و بهره بردن از طبیعت زیبای بهاری خواهد بود، با ما همراه باشید تا برخی مکان دیدنی در فصل بهار در دیگر نقاط دنیا آشنا شوید.

سفر خارجی کجا بریم؟ : استانبول

سفر خارجی کجا بریم؟
سفر خارجی کجا بریم؟

در ماههای آخر فصل بهار یعنی مارس و آوریل که دمای هوا بین 16تا 25 درجه سانتی گراد است ، و هنوز هوا آنچنان رطوبتی ندارد می توان تور نورورزی استانبول را برای سفر انتخاب کرد چرا که بعد از آن کم کم رطوبت هوا بیشتر شده و به اصطلاح هوای استانبول شرجی و دم کرده می شود و گشت و گذار اصلا به مذاق تان خوش نمی آید.

سفر خارجی کجا بریم؟ : آنتالیا

foreign-travel
foreign-travel

آنتالیا جز شهرهای مهم و مرکز گردشگری در ترکیه محسوب میشود .دارای جاذبه‌های فراوان می‌باشد. در این شهر درختان نخل و لنگرگاه‌ها خود نمائی می‌کند. در این شهر و در بخش قدیمی و تماشائی آن منطقه قلعه‌ایچی (درون قلعه) قرار دارد. بافت خاص منطقه که شامل خیابانهای کم عرض و پیچ در پیچ بوده به همراه خانه‌های قدیمی که توسط دیوارهای قدیمی محصور شده، بسیار جلب توجه می‌کند.

آب و هوای آنتالیا خاص مدیترانه ای با تابستان های آفتابی و زمستانهای معتدل است . از اواسط ماه فروردین تا آبان ( آوریل، نوامبر ) برای شنا مناسب است. متوسط دمای هوای آنتالیا در تابستان 28 درجه سانتیگراد و دمای آب 27 درجه سانتیگراد است. بارش باران در آنتالیا بیشتر به فصلهای پاییز و زمستان اختصاص دارد .

سفر خارجی کجا بریم؟ : آگرا

سفر خارجی کجا بریم؟
سفر خارجی کجا بریم؟

بهترین زمان برای سفر به آگرا هندوستان ، فصل بهار است چرا که قبل از آن سرمای زمستان طی شده و تا قبل از رسیدن فصل تابستان که بتدریج گرمای 45 درجه ای هوا خود را نشان میدهد،

سفر خارجی کجا بریم؟ : دبی

foreign-travel
foreign-travel

دبی یکی از شهرهای بیابانی کشور امارات البته مدرن و دیدنی است که بیشتر ماههای سال گرمای هوای 40 درجه ای واقعا کلافه کننده است اما با رسیدن فصل بهار هوا خنک تر شده و علیرغم آفتابی بودن روزهایش ،گرمای هوا اصلا آزار دهنده نیست.

سفر خارجی کجا بریم؟ : مالزی

سفر خارجی کجا بریم؟
سفر خارجی کجا بریم؟

مالزی یکی از کشورهای جنوب شرقی آسیا و پایتخت آن کوالالامپور است. مالزی به خاطر سواحل متعدد و تنوع جاذبه‌های طبیعی ، یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگری دنیا ، به خصوص برای ورزش‌هایی مانند غواصی است. علاوه بر جاذبه‌های طبیعی، از نظر جاذبه‌های شهری ، برج‌های بلند و رستوران‌های مشهور هم ، مالزی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

در طول سال، دو فصل بارانی در مالزی وجود دارد. بخش شرقی، بیشترین میزان بارندگی را از اوایل نوامبر تا آخر مارس تجربه می‌کند که بر اثر بادهای موسمی شمال شرقی ایجاد می‌شود و با بارندگی شدید و رعد و برق همراه است. رشته‌کوهی که از مرکز کشور می‌گذرد، پناهگاهی در برابر بادهای موسمی شرقی است اما کوالالامپور و شهرهای دیگر در بخش غربی، در این مدت بارندگی زیاد و طوفان دارند. از ماه مه تا سپتامبر، باد موسمی دیگری از سمت غرب می‌وزد و شهرهایی چون کوالالامپور را درگیر می‌کند. بیشترین میزان بارندگی کوالالامپور در همین فصل است.

سفر خارجی کجا بریم؟ : پاریس

foreign-travel
foreign-travel

به گزارش آسمونی بهترین زمان برای سفر به شهر پاریس فصل بهار با زیبایی های کم نظیرش است. چرا که در تابستان هوا گرم بوده و بازدید از این چندان لذت بخش نیست و در فصل زمستان هم سرمای هوا برای گردشگرانی که سرما را دوست ندارند، کمی آزار دهنده خواهد بود. پس بازدید ازاماکن تاریخی و گردشگری پاریس در فصل بهار که گهگاه بارانهای لطیفی هم می بارد ، بسیار جذاب و خاطره انگیز خواهد بود.

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

ثبت نظر درباره «سفر خارجی کجا بریم؟»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

2 * 6 = ?