کد مطلب:  43587 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
فورد آمریکا 7 هزار نیروی کار خود را اخراج می‌کند

فورد آمریکا 7 هزار نیروی کار خود را اخراج می‌کند

به گزارش آسمونی:شرکت فورد موتور اعلام کرد حدود 10 درصد از نیروهای حقوق بگیر خود را تا پایان ماه اوت حذف...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

فورد آمریکا 7 هزار نیروی کار خود را اخراج می‌کند
فورد آمریکا 7 هزار نیروی کار خود را اخراج می‌کند

به گزارش آسمونی:شرکت فورد موتور اعلام کرد حدود 10 درصد از نیروهای حقوق بگیر خود را تا پایان ماه اوت حذف خواهد کرد، این یعنی کاهش 7000 شغل.

شرکت فورد موتور اعلام کرد حدود 10 درصد از نیروهای حقوق بگیر خود را تا پایان ماه اوت حذف خواهد کرد، این یعنی کاهش 7000 شغل. این اقدام فورد بخشی از تجدید ساختار بزرگ این شرکت است که سالانه 600 میلیون دلار برای این خودرو ساز شمار دو صرفه‌جویی مالی دارد.

 سخنگوی شرکت فورد گفت که 2300 نفر از این کارکنان برکنار شده در آمریکا مشغول به کار هستند.

جیم هکت، مدیرعامل فورد گفت:« برای موفقیت در صنعت رقابتی ما و برنده بودن در آینده ای که به سرعت تغییر می‌کند، باید تشریفات اداری را کاهش دهیم، مدیران را توانمند سازیم، تصمیم‌گیری را شتاب دهیم ، بر کارهای با ارزش تمرکز کنیم و هزینه ها را پایین بیاوریم».

فورد برای بهبود سوددهی  و تسریع تولید،  عملیاتهای خود را در سراسر جهان دوباره ساماندهی می‌کند و اعلام کرده کارمندان خود در اروپا ،آمریکای جنوبی و روسیه کاهش می‌دهد.

 دونالد ترامپ موافق تقویت استخدام در بخش خودرو است و به شدت از خودروسازان و مخصوصا جنرال موتورز به خاطر تعدیل نیرو و کاهش مشاغل انتقاد می کند ولی تمرکز او بیشتر بر تعداد کارگران  در کارخانه ها است نه  کارمندان.

هکت گفت به زودی 20 درصد مدیران سطح بالای خود را هم حذف خواهد کرد. این اقدام در جهت کاهش تشریفات اداری و تسریع تصمیم‌گیری صورت می‌گیرد. قبل از آغاز این تجدید سازمان، فورد 14 لایه سازمانی داشت ولی تعداد این لایه ها به 9 کاهش می یابند.

هکت گفت به کارمندان بیکار شده چند روز برای خداحافظی فرصت می‌دهد. این در تضاد با کاری است که جنرال موتورز در سال جاری انجام داد و  از کارمندان خود خواست  فورا محل کار را ترک کنند.

منبع: تسنیم

نظر خود را درباره «فورد آمریکا 7 هزار نیروی کار خود را اخراج می‌کند» در کادر زیر بنویسید :
5 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید