کد مطلب:  27940 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
داروهای ممنوعه زائران اربعین

داروهای ممنوعه زائران اربعین

به گزارش آسمونی:رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر گفت: حمل قرص‌های کدئین دار، روان گردان و مخدر...
زمان مطالعه: 1 دقیقه
داروهای ممنوعه زائران اربعین
داروهای ممنوعه زائران اربعین


به گزارش آسمونی:رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر گفت: حمل قرص‌های کدئین دار، روان گردان و مخدر به عراق ممنوع است و از زائران تقاضا می‌شود چز داروهای خاص، از حمل ممنوعیات دارویی خودداری کنند. علی مرعشی گفت: با افزایش استقبال مردم به حضور در مراسم پیاده روی اربعین حسینی، میزان داروهای انتقالی به کشور عراق نسبت به سال گذشته، به 60 درصد و درنهایت به 120 درصد افزایش یافت.

وی افزود: به منظور ارائه خدمات دارویی به زائران اربعین حسینی، 120 نوع دارو به کشور عراق ارسال شده است با این وجود همه بیماران فشارخون، بیماری‌های خاص، دیابت و بیماران تنفسی باید داروهای مصرف روزانه خود را در حین سفر به همراه داشته باشند.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر خاطر نشان کرد: حمل قرص‌های کدئین دار، روان گردان و مخدر به عراق ممنوع است و از زائران تقاضا می‌شود چز داروهای خاص، از حمل ممنوعیات دارویی خودداری کنند.

وی عنوان کرد: به علت کمبود امکانات دیالیز و عدم خدمات رسانی سیستم بهداشت عراق به زائران، از بیماران کلیوی تقاضا می‌شود در مراسم راهپیمایی اربعین شرکت نکرده و سفر خود را به بعد موکول کنند.

مرعشی اذعان داشت: بیماری‌های تنفسی، تاول پا و گرفتگی عضلات علت بیشتر مراجعات زائران به مراکز درمانی هلال احمر است؛ بنابراین به منظور پیشگیری از بیماری‌های تنفسی، توصیه می‌شود زائران حتما از ماسک استفاده کرده و برای پیاده روی از کفش‌های مناسب استفاده کنند.

وی در پایان یادآور شد: در 9 نقطه مسیر بین نجف و کربلا، مرکز درمانی هلال احمر دایر شده و در حال ارائه خدمات درمانی به زائران است.

منبع: مشرق
: برای دریافت مشاوره درباره داروهای ممنوعه زائران اربعین فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «داروهای ممنوعه زائران اربعین» در کادر زیر بنویسید :

2 * 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید