کد مطلب:  54059 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
پاسخ فدراسیون فوتبال به 4 باشگاه معترض به ادامه لیگ برتر

پاسخ فدراسیون فوتبال به 4 باشگاه معترض به ادامه لیگ برتر

روابط عمومی فدراسیون فوتبال درباره نامه باشگاه‌های تراکتور، ماشین سازی، شهر خودرو و نساجی به فدراسیون توضیحاتی ارائه کرد.
زمان مطالعه: 3 دقیقه
پاسخ فدراسیون فوتبال به 4 باشگاه معترض به ادامه لیگ برتر - Football Federation responds to 4 clubs protesting against the continuation of Iran League
پاسخ فدراسیون فوتبال به 4 باشگاه معترض به ادامه لیگ برتر - Football Federation responds to 4 clubs protesting against the continuation of Iran League

پاسخ فدراسیون فوتبال به 4 باشگاه معترض به ادامه لیگ برتر - Football Federation responds to 4 clubs protesting against the continuation of Iran League

به گزارش آسمونی : به نقل از فدراسیون فوتبال، در پی نامه اخیر باشگاه‌های تراکتور، ماشین سازی، شهر خودرو و نساجی درباره شروع مجدد لیگ برتر، توضیحات زیر جهت تنویر افکار عمومی منتشر می‌شود؛

1_ وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا بار‌ها در روز‌های اخیر و با توجه به افزایش شیوع ویروس بر ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی و همچنین همزیستی با این ویروس منحوس تاکید کرده اند. روندی که قطعا به شکل همه گیر در جامعه در جریان است و صنوف مختلف بر اساس شرایط موجود در حال طی مسیر هستند.

2_ رئیس جمهور محترم در مورخ شنبه 27 اردیبهشت 99 درباره آخرین وضعیت برگزاری مسابقات ورزشی در جلسه ستاد مبارزه با کرونا عنوان کرد: فعالیت‌های ورزشی در چارچوب پروتکل‌های بهداشتی آزاد می‌شود. البته فعالیت‌های ورزشی که بدون تماشاچی است. در فعالیت‌های ورزشی اجتماع مردم نخواهد بود و تماشاچی نخواهند داشت. وزارت بهداشت هم پروتکل‌ها را ابلاغ می‌کند.

به دنبال این موضوع و در روز یکشنبه 28 اردیبهشت، ایرج حریرچی معاون وزارت بهداشت و رئیس ستاد ملی مبارزه با کرونا در نشست خبری خود در باره مسابقات فوتبال بیان کرد: در خصوص فوتبال موضوع رعایت پروتکل‌ها بود که ما با وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال به توافق رسیدیم و مراتب را به فدراسیون فوتبال دادیم و خودشان بر اساس آن عمل می‌کنند. دیروز بوندس لیگا شروع شد و سری آ و لالیگا هم طبق پروتکل‌های کشورهایشان آغاز می‌شود.» به دنبال این در مورخ 6 خرداد سال 99، سرپرست فدراسیون فوتبال و رئیس سازمان لیگ در نامه‌ای به باشگاه‌ها، هیات‌های فوتبال و ادارات کل ورزش و جوانان استان‌ها زمان آغاز تمرینات تیم‌ها را طبق رعایت پروتکل‌های بهداشتی ابلاغ کرد:

بر این اساس، مبنای این ابلاغیه صدور مجوز از سوی وزارت بهداشت در بحث آغاز فعالیت‌های ورزشی بر اساس پروتکل‌های مطرح شده بود.

3_ رئیس فیفا در پیام ویدیویی که روز 18 خرداد منتشر کرد گفت: پیرو آخرین پیامم، ضمن تشکر از شورای فیفا بخاطر فعالیت هایشان در دو ماه گذشته، می‌خواهم از این فرصت استفاده کنم و شما را از فعالیت‌های انجام شده در فیفا مطلع کنم. همانطور که توصیه‌های پزشکی را ملاحظه کرده اید باید جهت ازسرگیری مسابقات از برنامه پیروی کنیم و مهمترین اصل را در ذهن داشته باشیم، یعنی سلامت بیش از هرچیز دیگری اهمیت دارد. همچنین این امکان که حال برای 5 تعویض در اختیار دارید با همین هدف درنظرگرفته شده است. حفظ سلامتی، در این باره یعنی سلامتی بازیکنان است. ما باید از سلامت عموم نیز به عنوان یک اولویت محافظت کنیم در حالی که نباید سلامتی بازیکنان، داوران و افرادی که در فعالیت‌های فوتبالی شرکت می‌کنند را فراموش کنیم.

فیفا به تصمیمی که شما با دولت‌ها و مسئولین سلامت کشورتان اتخاذ می‌کنید یا خواهید کرد اعتماد دارد. اظهارات اینفانتینو نشان دهنده تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی است. علاوه بر این روشن است حفظ سلامت بازیکنان، داوران و سایر عوامل درگیر اولویت کل جامعه فوتبال است و بر اساس دستور العمل ستاد ملی کرونا اقدام شده و باشگاه‌ها مکلف به رعایت پروتکل‌های بهداشتی مدنظر ستاد ملی مبارزه با کرونا هستند و در این راستا فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ هم از هیچ کمکی دریغ نخواهند کرد و قطعا در کنار باشگاه‌ها خواهند بود تا پروتکل‌های مورد نظر فیفا رعایت شود..

4_ ضمن احترام به باشگاه‌هایی که بعضا نظر دیگری با اکثریت باشگاه‌ها دارند، تاکید می‌شود فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ بر اساس برآیند مجوز‌های مسولین کشوری نسبت به برنامه ریزی برای شروع دوباره لیگ اقدامات لازم را انجام داده است. فراموش نکنیم فوتبال فقط لیگ برتر نیست. باشگاه‌های لیگ یک، دو، سه با صدور مجوز‌های صورت گرفته در حال برنامه ریزی برای شروع دوباره مسابقات شان هستند و صعود و سقوط آن‌ها به هم مرتبط است و در این فرآیند 4 باشگاه نمی‌توانند برای بیش از 140 باشگاه تصمیم گیری کنند..

5_ روشن و مبرهن است که سلامت بشریت در شرایط کنونی حتی با حفظ قواعد مربوطه هم تضمین شده نیست. چه کسی می‌تواند در این وضعیت تضمین بدهد که حتی اگر کلیه الزامات را رعایت کرد و کوچکترین فعالیتی هم نداشت مبتلا نمی‌شود؟ فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ در تصمیمات خود در چارچوب منافع و مصالح اکثریت جامعه فوتبال را با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ستاد ملی کرونا در نظر دارند... براین اساس و با توجه به موارد ذکر شده بار دیگر تاکید می‌شود فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ خود را مقید به اجرا سیاست‌های کلی ابلاغی از سوی وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا دانسته و با توجه به ابلاغیه صورت گرفته، مسابقات باشگاهی مطابق اعلام قبلی و با تاکید بر رعایت پروتکول‌های مربوطه برگزار خواهد شد و رعایت پروتکل‌ها برعهده باشگاههاست و ستاد کرونا در ورزش (فدراسیون پزشکی ورزشی) مسئولیت نظارت بر پروتکل‌های بهداشتی را داشته و دارد. چنانچه در جریان مسابقات ستاد ملی مبارزه با کرونا هر تصمیمی بگیرد فدراسیون و سازمان لیگ مکلف به اجرای آن هستند بدون اینکه بخواهد تفسیر غیرمعقول، غیرمنطقی و غیرقانونی و یا خارج از عرفی داشته باشند.

مجددا تاکید می‌نماییم تعامل، همراهی، رعایت دستورالعمل‌ها و الزامات ابلاغی و پرهیز از هرگونه حاشیه‌ای در برقراری آرامش و اتمسفر ورزش فوتبال کشور بسیار مهم و امری ضروری است.

نظر خود را درباره «پاسخ فدراسیون فوتبال به 4 باشگاه معترض به ادامه لیگ برتر» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید