کد مطلب:  44570 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ فلومیننزه ، پودر برنج و رنگهای قرمز و سبز

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ فلومیننزه ، پودر برنج و رنگهای قرمز و سبز

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبال ؛ فلومیننزه / اختصاصی ورزشی آسمونی - مهدی زارعی فلومیننزه ؛ پودر برنج و رنگهای...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبال ؛ فلومیننزه / اختصاصی ورزشی آسمونی - مهدی زارعی

فلومیننزه ؛ پودر برنج و رنگهای قرمز و سبز

آسمونی ، در بین تیمهای فوتبال در سراسر جهان ، کمتر تیمی مانند فلومیننزه برزیل وجود دارد که تا این حد ، علامت باشگاه و لقب آن با یکدیگر بی ارتباط باشند. در لوگو و لباس باشگاه رنگهای قرمز و سبز دیده می شود. در حالی که لقب این باشگاه Po De Arroz هست که معنای آن « پودر برنج » است. چیزی که این لقب را عجیب تر می کند ، این مساله است که باشگاه فلومیننزه اصالتی اشرافی و حتی انگلیسی دارد و در ظاهر هیچ ارتباطی نمی توان بین لباس و نماد تیم با این لقب پیدا کرد. اما اگر به یک قرن قبل بازگردیم ، می توانیم بین تمام این ها ارتباط برقرار کنیم. این باشگاه در روز 21 جولای 1902 توسط اسکار کاکس تأسیس شد که اشرافزاده ای برزیلی با اجدادی انگلیسی بود. از همان زمان ، فلومیننزه باشگاهی شد که به طبقه آریستوکرات تعلق گرفت و بیشتر ، بازیکنانی در فلومیننزه حضور پیدا می کردند که در اروپا تحصیل کرده بودند. در کشوری مثل برزیل که دیرتر از همه کشورهای قاره آمریکا برده داری را لغو کرد ، فلومیننزه شرایطی دشوارتر داشت و آخرین تیمی بود که از بازیکنان سیاهپوست استفاده کرد. حتی وقتی در سال 1916 کارلوس آلبرتو یک بازیکن دورگه در این تیم بازی می کرد ، قبل از هر بازی به صورت خود ، پودر برنج می مالید تا رنگ صورتش را روشن تر نشان دهد. اما با شروع مسابقه و بعد از عرق کردن بدن او ، پودر برنج بیشتر نمایان می شد و و همین سبب شد که تماشاگران حریف، عبارت « پودر برنج » را در مورد این بازیکن به کار ببرند ؛ عبارتی که چندی بعد به لقب باشگاه تبدیل شد و روی این تیم هم باقی ماند.

fluminense-fc-logo-during-time
fluminense-fc-logo-during-time

اما رنگهای مورد استفاده باشگاه در طول تاریخ آن، هرگز تغییر کرد. آسمونی ، این تیم از آغاز کار ، پیراهن راه راه قرمز و سبز به تن کرد، دو رنگی که توسط خطوط عمودی نازک و سفید از هم جدا می شدند. حتی امروز در موزه باشگاه هم می توان یک کت راه راه قرمز و سبز دید که مربوط به سال 1905 بود و در آن زمان توسط مسوولان باشگاه مورد استفاده قرار می گرفت. در سالهایی هم که فلومیننزه از لباس سفید استفاده کرد، دو نوار قرمز و سبز در لباس این تیم به صورت اریب قرار داشتند. همین رنگها در لوگوی باشگاه هم به کار گرفته شدند. نام کامل باشگاه « فلومیننزه فوتبال کلوب » است و سه حرف F ، F و C که ابتدای این عبارت را تشکیل می دادند به شکل در هم تنیده ، تبدیل به نماد باشگاه در ادوار مختلف شدند. در سالهای اخیر این حروف درون یک سپر جای داده شدند ، سپری با لبه های سفید که حروف F ، F و C هم به رنگ سفید در مرکز آن قرار دارند. اما داخل سپر قرمز و سبز است، قرمز در بخش بالایی سپر است و بخش پایینی آن نیز سبز است تا یکی دیگر از لقب های باشگاه یعنی Tricolor ( سه رنگ ) را تداعی کند. فلومیننزه هم از جمله تیمهایی است که بدون تغییرات آنچنانی در رنگ ها و نمادهای خود ، صاحب نمادهایی شده که دیگر نیازی به تغییر آنها نیست. حتی اگر بین این رنگها و لقب پودر برنج، در ظاهر هیچ ارتباطی نباشد.  

: برای دریافت مشاوره درباره آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ فلومیننزه ، پودر برنج و رنگهای قرمز و سبز فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ فلومیننزه ، پودر برنج و رنگهای قرمز و سبز» در کادر زیر بنویسید :
5 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید