مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  5103 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بیمه سیل و زلزله

بیمه سیل و زلزله

شرایط مخصوص بیمه سیل، طغیان آب رودخانه و دریا بر اساس درخواست بیمه‌گذار و با توجه به ماده 13 شرایط عمومی...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

شرایط مخصوص بیمه سیل، طغیان آب رودخانه و دریا

بر اساس درخواست بیمه‌گذار و با توجه به ماده 13 شرایط عمومی بیمه‌نامه آتش‌سوزی بدین وسیله موافقت می‌گردد خسارات وارده به اموال بیمه شده در اثر طغیان رودخانه و جاری شدن سیل ناشی از ریزش باران و یا شکسته شدن سد، مشروط بر این که در هر یک از موارد، آب از بستر طبیعی خود خارج شود تحت پوشش بیمه‌ای قرار گیرد.

استثنائات:
1- زیان و خسارت وارده به حصارهای اطراف محوطه درب‌های ورودی
2- هزینه‌های تخلیه یا تعمیر آبروها و یا لوله‌های آب، خواه بر اثر سیل ایجاد شده باشد و خواه بر اثر عوامل دیگر.
3- خسارات ناشی از سیل‌های زیرزمینی و جزر و مد.
4- خسارات ناشی از پیشروی آب دریا مگر این که آب دریا در اثر طوفان از بستر متعارف خارج و موجب انهدام و ویرانی شود.
5- زیان و خسارات ناشی از رانش و یا لغزیدن طبقات زمین.
6- هزینه جبران خسارات ناشی از یخ زدگی لوله و آبروها.
7- خسارات وارده به اماکن ناشی از نشست بر اثر بارش شدید باران.

فرانشیر: سهم بیمه‌گذار از مبلغ خسارت 10 درصد می‌باشد که برای واحدهای مسکونی وغیر صنعتی حداقل 000/100 ریال و برای واحدهای صنعتی حداقل 000/000/1 ریال تعیین می‌گردد.

بیمه زلزله

کشور ایران سالهای متمادی است که از پدیده های طبیعی همچون زلزله و سیل متحمل خسارتهای بیشماری میگردد و یکی از این پدیده های طبیعی که اخیرا مورد توجه خاص هم قرار میگیرد، پدیده زمین لرزه است.
بیمه زلزله یکی از مواردی است که بدون کوچکترین مطالعه علمی نسبت به آن، در حال حاضر در کشور اعمال میشود بدون آنکه به پیامدهای شرایط حاکم بر آن توجه گردد. متاسفانه در مورد بیمه زلزله نیز دیدگاه، فقط دیدگاه جبران خسارت می باشد، بدون توجه به اینکه بیمه زلزله چقدر می تواند در جهت اصلاح شرایط ساخت و ساز و تشویق به بهسازی لرزه ای مفید واقع شود.

بیمه زلزله در سایر کشور ها

بیمه زلزله در کشور های زلزله خیز از جایگاه ویژه ای برخوردار است و این کشور ها توانسته اند با انجام مطالعات گسترده ریسک و خطر توسط متخصصان و مهندسان زلزله و سازه، قیمت های واقع گرایانه و حقیقی برای نرخ های حق بیمه زلزله تعیین نموده، آن را در مسیر صحیح هدایت نمایند. برای مثال در کشوری غیر از ایران، حق بیمه برای یک سازه حدود 10 درصد هزینه ایمن سازی آن برآورد میشود. بدین ترتیب که اگر هزینه ایمن سازی یک سازه 15 میلیون تومان باشد، حق بیمه ای که برای یک سال بیمه زلزله پرداخت می شود، چیزی حدود یک میلیون و پانصد هزار تومان خواهد بود.

بیمه زلزله در ایران

جالب توجه است که در ایران بیمه ای تحت عنوان «بیمه زلزله» نداریم، و زلزله بصورت زیرمجموعه ای از آتش سوزی پوشش داده میشود. شاید بهتر باشد قبل از نام گذاری بیمه آتش سوزی توجه نماییم که کدام یک از این پدیده ها خسارت بیشتری در طول سالیان گذشته وارد نموده است. در آن صورت شاید بیمه آتش سوزی تحت بیمه زلزله قرار می گرفت.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره بیمه سیل و زلزله فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «بیمه سیل و زلزله» در کادر زیر بنویسید :
5 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید