مخالفت سازمان هواپیمایی با تعلیق پروازهای ترکیه | آسمونی
کد مطلب: 58151 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
مخالفت سازمان هواپیمایی با تعلیق پروازهای ترکیه

مخالفت سازمان هواپیمایی با تعلیق پروازهای ترکیه

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری: نباید بر اساس گمانه‌ها صنعت هوایی کشور را تعطیل کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

میزان مرگ و میر در ترکیه بر اثر ابتلا به ویروس کرونا، صعودی شده است.

ترکیه در روزهای اخیر از لحاظ ابتلای روزانه افراد به کرونا به نوعی رکورددار بوده و در هر روز بیش از 40 هزار نفر از مردم این کشور به کرونا مبتلا شده‌اند.

آسمونی: اما تکلیف پروازهای ایران به ترکیه چه می شود؟

مخالفت سازمان هواپیمایی با تعلیق پروازهای ترکیه
مخالفت سازمان هواپیمایی با تعلیق پروازهای ترکیه

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با تأکید بر پایبندی به مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا، گفت: نباید بر اساس گمانه‌ها صنعت هوایی کشور را تعطیل کرد.

تورج دهقانی زنگنه اظهار کرد: در صورتی که ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کند که پروازهای ترکیه باید لغو شوند، ما این پروازها را لغو خواهیم کرد.

وی با اشاره به بروز برخی مشکلات برای مردم در صورت لغو پروازهای ایران – ترکیه، افزود: این سؤال پیش می‌آید که در صورت لغو پروازهای ترکیه، افرادی که در ترکیه یا ایران هستند، چگونه می‌توانند به کشورهایشان بازگردند.

زنگنه تأکید کرد: بالاخره باید هواپیما فرستاده شود تا افراد به کشورهایشان بازگردند؛ اما به‌طور کلی تابع هر تصمیمی هستیم که ستاد ملی مقابله با کرونا اتخاذ کند.

رئیس سازمان هواپیمایی کشور با بیان اینکه از ابتدای شیوع کرونا، تمامی پروتکل‌های بهداشتی در حوزه هوایی به‌طور ویژه و به دقت اعمال شده‌اند، افزود: اگر قرار بر شیوع کرونا از طریق هواپیما بود، قاعدتا می‌بایست تاکنون مهمانداران، خلبانان و پرسنل زمینی همگی آلوده به ویروس می‌شدند. اما این سوال مطرح است که چه تعداد از این افراد به کرونا مبتلا شدند. وزارت بهداشت باید به تمامی این نکات توجه داشته باشد.

زنگنه اضافه کرد:‌ ارائه تست PCR در تمامی پروازها الزامی است. افرادی که می‌خواهند از خارج از کشور به ایران سفر کنند، حتماً باید این تست را که به زبان انگلیسی است از مرکزی که مورد تائید وزارت بهداشت و وزارت امور خارجه است دریافت کنند و پس از امضا و مهر کنسولگری ایران می‌توانند سوار هواپیما شوند و ضمن اینکه قبل از ورود به ایران باید آن را حتماً ارائه کنند.

وی ادامه داد: این تست‌ها، 72 ساعت اعتبار دارند و ضمن اینکه در صورت گذشت زمان یا مشکوک بودن فرد، تست مجدد PCR از فرد مورد نظر گرفته می‌شود.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره مخالفت سازمان هواپیمایی با تعلیق پروازهای ترکیه فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

Ahmadreza Raji

احمدرضا راجی

عکاس ، فیلمبردار و تدوینگر
علاقمند به طبیعت ،گردشگری ، موسیقی و مباحث حوزه تکنولوژی

ثبت نظر درباره «مخالفت سازمان هواپیمایی با تعلیق پروازهای ترکیه»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 + 8 = ?