زندگی زیبای فلامینگوها | آسمونی
کد مطلب: 22787 درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
زندگی زیبای فلامینگوها

زندگی زیبای فلامینگوها

فلامینگو پرنده‌ای با پاهای دراز و منقاری منحنی و گردنی بلند خمیده و پر و بالی به رنگهای سفید و صورتی است که...
زمان مطالعه: 3 دقیقه

فلامینگو پرنده‌ای با پاهای دراز و منقاری منحنی و گردنی بلند خمیده و پر و بالی به رنگهای سفید و صورتی است که به نسبت دیگر پرندگان زندگی متفاوت و البته زیبایی دارد. آسمونی در این بخش مطالب جالب و خواندنی در مورد فلامینگو و نحوه زندگی آن ها را برای شما عزیزان تهیه کرده است که در ادامه می خوانید.

زندگی زیبای فلامینگوها
زندگی زیبای فلامینگوها
فلامینگوها روش منحصر به فردی برای تغذیه دارند آنها در آبهای کم عمق و شور زندگی می کنند و بوسیله منقارهایشان حیوانات و گیاهان کوچک را از آب جدا می کنند او هم مثل همه اعضاء فامیلش در گروههای اجتماعی تغذیه و تولید مثل می کند نوزادهای تازه از تخم بیرون آمده دارای گردن کوتاه و منقارها دوکی شکل می باشند والدین نوزادان را بوسیله ماده ای شبیه به شیر تغذیه می کنند فلامینگوها و کبوترها تنها جانورانی هستند که نوزادانشان را به این ترتیب غذا می دهند.

flamingo
flamingo
فلامینگو یا مُرغ آتشی پرنده‌ای است از راستهٔ بال‌آتشی‌سانان.

فلامینگو پرنده‌ای است با پاهای دراز و منقاری منحنی و گردنی بلند خمیده، آبچر بابدنی بسیار کشیده و پر و بالی به رنگهای سفید و صورتی است.

در پروازها باها و گردنش کشیده و قدری پائین‌تر از سطح بدن قرار می‌گیرد. بالهایش ترکیب زیبائی از رنگهای سرخ و سیاه است. پرنده نابالغ قهوه‌ای مایل به خاکستری چرک است. فلامینگو به آرامی راه می‌رود ودر حالیکه سر ومنقار خودرا در آب کم عمق فرو برده تغذیه می‌کند.

زندگی زیبای فلامینگوها
زندگی زیبای فلامینگوها
فلامینگو از 90/0 تا 5/1 متر بلندی دارد. بیشتر فلامینگوها حلزون وگیاهان آبی را می‌خورند. این پرندگان بصورت دست جمعی و در دسته‌های چند هزارتایی زندگی می‌کنند.

راسته‌ای بال‌آتشی‌سانان که فلامینگو به آن تعلق دارد از پرندگان آبزی و بزرگ‌جثه هستند که غذا را از منقار خمیده و صافی‌مانند خود می‌گذرانند.

flamingo
flamingo
گونه‌های فلامینگو

گونه

منطقه جغرافیایی

فلامینگوی بزرگتر
(P. roseus)

دنیای قدیم

بخش‌های از آفریقا، جنوب اروپا و جنوب و جنوب غرب آسیا

فلامینگوی کوچکتر
(P. minor)

آفریقا تا شمال غرب هند

فلامینگوی شیلیایی
(P. chilensis)

دنیای جدید

جنوب آمریکایی جنوبی.

فلامینگوی جیمز
(P. jamesi)

ارتفاعات آند در پرو، شیلی، بولیوی و آرژانتین

فلامینگوی آندی
(P. andinus)

ارتفاعات آند در پرو، شیلی، بولیوی و آرژانتین

فلامینگوی آمریکایی
(P. ruber)

کارائیب و گالاپاگوس.

زندگی زیبای فلامینگوها
زندگی زیبای فلامینگوها
جفتگیری

سالی یکبار جفتگیری می‌کند؛ و لانه‌ای گلین برای تخمگذاری می‌سازد. بیشتر فلامینگوهای ماده یک تخم در سوراخ لانه می‌گذارند ونر و ماده هردو به نوبت روی تخم می‌خوابند. پس از سی روز جوجه از تخم بیرون می‌آید. جوجه فلامینگو بعد از 5 روز لانه را ترک می‌گوید وبه گروه فلامینگوهای جوجه می‌پیوندد. اما برای تغذیه به لانه‌ای که درآن تولد یافته و پدر ومادر برایش خوراک آماده کرده‌اند بازمی‌گردد.

flamingo
flamingo
بعد از دوهفته خود به جستجوی خوراک می‌پردازد. فلامینگو در محیط طبیعی از 15 تا 20 سال زندگی می‌کند. بیشتر پرنده‌شناسان فلامینگوها را به چهار گونه تقسیم کرده فلامینگوهای بزرگ در آفریقا، جنوب آسیا و اروپا و جنوب آمریکای جنوبی و هند غربی زندگی می‌کنند. فلامینگوهای کوچک در دره بزرگ نشستی کنیا و تانگانیکا در آفریقا به سر می‌برند. فلامینگوهای دیگر دو گونه هستند. گونه کمیاب فلامینگوهای آندی وجیمس می‌باشند که در کرانهٔ دریاچه‌های بلند کوه‌های آند در آمریکای جنوبی به سر می‌برند. فلامینگوهای وحشی روزگاری در فلوریدای جنوبی می‌زیستند، اما مردم آنها را به خاطر برهای زیبایشان کشتند.

زندگی زیبای فلامینگوها
زندگی زیبای فلامینگوها
زیستگاه

مرداب‌های ساحلی کم عمق. مانداب‌های حاصل طغیان دریاچه‌ها، لجن‌زارها و غیره به سر می‌برند.

تغذیه

رژیم غذایی فلامینگو سخت پوستی به نام آرتمیا می‌باشد.

پراکندگی در ایران

در دریاچهٔ ارومیه و در تابستان در فارس به سر می‌برند و ممکن است در خوزستان زاد و ولد کنند.

flamingo
flamingo
محل زندگی فلامینگو کجاست؟

فلامینگوها پرندگان گرمسیری هستند و در دسته های بسیار بزرگ، در بیشتر نقاط جهان یافت می شون. رنگ روشن پرهای آن ها از صورتی روشن گرفته تا صورتی سیر متغیر است. فلامینگوها و باتلاق ها، دریاچه های کم عمق و مرداب ها زندگی می کنند و با پاهای چوب مانند خود در آب و گل راه می روند. دسته های چند هزار تایی این پرندگان با شکوه، منظره های بسیار تماشایی پدید می آورند.

زندگی زیبای فلامینگوها
زندگی زیبای فلامینگوها
بدن فلامینگوها چندان بزرگتر از غازها نیست، ولی بلندی قد آن ها با توجه به پاها و گردن درازشان به 8/1 متر می رسد.

این پرندگان زیبا از گیاهان و موجودات آبزی ریزی درون آب های کم عمق، تغذیه می کنند. آن ها هنگام غذا خوردن، سر خود را به طور کامل درون آب فرو می برند و با استفاده از منقار پهن و قلاب مانند خود، غذا را از آب و گل، جدا می کنند.

flamingo
flamingo

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره زندگی زیبای فلامینگوها فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

ثبت نظر درباره «زندگی زیبای فلامینگوها»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

4 * 6 = ?