کد مطلب: 55186 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
5 برند معروف نوشیدنی های انرژی زا را بشناسید

5 برند معروف نوشیدنی های انرژی زا را بشناسید

امروزه نوشابه های انرژی زا به دلیل ترکیبات و طعم های متنوعی که دارند طرفداران خود را در میان جوانان پیدا کرده اند.
زمان مطالعه: 2 دقیقه
سرفصل های این مطلب:[بستن]

نوشابه های انرژی زا تاثیر بسیار زیادی بر عملکرد مغز می گذارند و به شما کمک می کنند تا در مدت زمان بیشتری بتوانید کار کنید و فعالیت داشته باشید. اثری گذاری نوشیدنی های انرژی زا به این صورت است که با ایجاد انرژی کاذب موجب می شوند که شما خستگی را احساس نکنید. در ادامه با آسمونی همراه باشید تا با برخی از نوشابه های انرژی زای پرطرفدار آشنا شوید.

ردبول

ردبول

نوشیدنی ردبول به عنوان پرطرفدارترین نوشیدنی انرژی زا در دنیا شناخته می شود. شرکت ردبول در اتریش قرار دارد و از طریق حمایت از مسابقات ورزشی برند خود را تبلیغ می کند. محتویات این محصول شامل تائورین، کافئین، ویتامین ب 3، ب 5، ب 6، ب 12، گلوکز و سوکروز می باشد. کافئین موجود در رد بول معادل یک فنجان قهوه خواهد بود. این نوشیدنی در انواع بدون قند برای افراد دیابتی نیز وجود دارد.

مونستر

نوشیدنی مانستر

این برند از نوشابه انرژی زا در سال 2002 تولید خود را شروع کرد و همانند ردبول از ورزش های مختلفی مثل موتورکراس، دوچرخه سواری، اسکیت برد و ... حمایت می کند و یکی از حامیان بزرگ مسابقات فرمول یم آمریکا می باشد. سوکروز، آب کربنه، گلوکز، طعم دهنده های طبیعی، سیتریک اسید، تائورین، رنگ های خوراکی، سدیم سیترات، ال کارنیتین، سوربیک اسید، کافئین، اینوزیتول، سوکرالوز و عصاره ی دانه ی گوارنا از ترکیبات اصلی نوشیدنی مانستر هستند. هم چنین، رنگ سبز روی قوطی این نوشیدنی نشان دهنده چنگال هیولایی است که در حال خارج شدن از قوطی می باشد.

روکستار

نوشیدنی روکستار

یک شرکت آمریکایی در نوادا، از ایالت های غربی آمریکا در سال 2001 ا نوشیدنی انرژی زای روکستار (rockstar) را به بازار عرضه کرده است. این برند با 30 طعم مختلف و در دست داشتن 14% از سهام بازار تا سال 2008 صدرنشین نوشیدنی های انرژی زا در جهان بود. از ترکیبات اصلی این نوشیدنی می توان به  شکر، کافئین، جینسنگ جینکو، عصاره ی دانه ی گوارنا و تائورین اشاره کرد. به طور کلی نوشیدنی های انرژی زا عوارضی نیز دارند که از میان آن ها می توان به افزایش قند خون، اضطراب اشاره کرد.

ریبورن

نوشابه انرژی زا ریبورن

کمپانی کوکاکولا خالق این برند از نوشابه های انرژی زا می باشد که تا کنون اسپانسر رویداد های ورزشی بسیاری بوده است. این نوشیدنی از تنظیم کننده های اسیدیته (سدیم سیترات، سیتریک اسید)، آرژنین، آنتی اکسیدان، ویتامین های خانواده ی ب، کافئین، آب گازدار، جینسنگ، رنگ های غذایی، گوارنا، مالتودکسترین، مواد نگه دارنده، تائورین، شکر و آب تشکیل شده است و در بیشتر کشور ها ی دنیا به فروش می رسد. ریبورن در انواع بدون قند نیز وجود دارد که برای افراد دیابتی قابل استفاده می باشد.

هایپ

هایپ

این نوشابه انرژی زا در سه مدل توزیع می شود:

  • هایپ مشکی (MFP Energy) که رنگ  آن زرد است و شامل تورین، گوارانا، جینسینگ و کافئین می باشد.
  • هایپ آپ ( Energy Up ) که از سال 2013 وارد بازار شده از ویتامین های مختلف و نعناع تشکیل شده است.
  • هایپ صورتی ( Twisted) که با طعم سیب در بازار موجود است حاوی ویتامی هایی از قبیل نیاسین اسید پانوتنیک، ریبوفلاوین، B6  و  B12رنگ بتاکاروتن بوده و فواید بسیاری دارد.

 

معرفی نویسنده:

کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی هستم. اگه به دنیای هنر و ادبیات و آموزش زبان علاقه دارید، با من همراه باشید. تو آسمونی قراره چیزای زیادی یاد بگیریم.

ثبت نظر درباره «5 برند معروف نوشیدنی های انرژی زا را بشناسید»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

8 - 3 = ?