نکات مهم بدن سازی | آسمونی
کد مطلب: 859 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
نکات مهم بدن سازی

نکات مهم بدن سازی

توجه به چند نکته اساسی برای بدن سازان مبتدی موجب نتیجه گرفتن بهتر آنان در این رشته ورزشی می شود. به این نکات...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

توجه به چند نکته اساسی برای بدن سازان مبتدی موجب نتیجه گرفتن بهتر آنان در این رشته ورزشی می شود. به این نکات توجه کنید.

 

مقدمات بدن سازی ▪ تعدادی دمبل و میز بدن سازی در منزل داشته باشید تا چنانچه نتوانستید در باشگاه تمرین کنید، رشد شما متوقف نشود. ▪ فراموش نکنید که بهترین اوقات بدن ساز زمانی است که در یک باشگاه تمرین می کند.  ▪ پیش از روانه شدن به باشگاه، از برنامه تمرینی آگاهی داشته باشید.

اصول صحیح تمرین ▪ از تمرینات قسمت بندی شده روی عضلات استفاده کنید تا بیشترین تأثیر را بگیرید. ▪ سعی کنید از برنامه های تمرینی متنوع استفاده کنید. ▪ از تمرینات جایگزین به جای انجام تمرینات یکنواخت روی هر عضله استفاده کنید. ▪ پیش از تمرین بدن را به صورت مطلوب گرم کنید. ▪ شدت تمرین رابیش از حد بالا نبرید. ▪ قسمت های گوناگون بدن را هماهنگ و به طور کامل تمرین دهید. ▪ سعی کنید نقاط قوت بدن خود را به اوج برسانید. ▪ در رفع نقاط ضعف بدن نیز اهتمام لازم را بورزید. ▪ در کاهش دادن چربی بدن با تمرینات هوازی تلاش کنید. ▪ تقریبا در هرچهار تا شش هفته سیستم تمرینی را تغییر دهید.

تقویت قلب و عروق ▪ همان طور که عضلات اسکلتی را تقویت می کنید، سعی کنید عضلات قلب را نیز با انجام تمرینات قلبی عروقی و هوازی تقویت کنید. ▪ تقویت سیستم قلبی عروقی یکی از راه های جلوگیری از فلات یا استپ عضلانی است.

-نویسنده:حمید مهدوی

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره نکات مهم بدن سازی فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

ثبت نظر درباره «نکات مهم بدن سازی»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 + 8 = ?