کد مطلب:  4264 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
مروری بر قابلیت های مرورگر فایرفاکس نسخه 22

مروری بر قابلیت های مرورگر فایرفاکس نسخه 22

 کاربران ویندوزی که صفحه نمایش های بزرگ دارند در این نسخه متوجه می شوند که متن ها کمی بزرگتر از قبل نشان...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

مرورگر فایرفاکس نسخه 22

کاربران ویندوزی که صفحه نمایش های بزرگ دارند در این نسخه متوجه می شوند که متن ها کمی بزرگتر از قبل نشان داده می شوند چون موزیلا به این نسخه امکانی را اضافه کرده که متن ها را در صفحه نمایش های بزرگتر، درشت تر و واضح تر نمایش دهد. ویژگی جدید دیگری که برای کاربران ویندوز و OS X اضافه شده امکان فشرده کردن متن در زمان نشان دادن فایل های TXT است. سرعت بازپخش ویدیوهای HTML5 اکنون در منوی کلیک راست قابل کنترل است. اگر از فیسبوک مسنجر یا هر سرویس مشابه دیگری که از زمان معرفی فایرفاکس 17 و ادغام API اجتماعی آن تحت پوشش این مرورگر قرار گرفت استفاده می کنید، اکنون می توانید این سرویس ها را در یک تب جدید در بخش مدیریت افزونه ها به نام Services کنترل کنید.

ویژگی های مرورگر فایرفاکس نسخه 22

1-  نمایش میزان دانلود در آیکن داک:

 این ویژگی با اینکه تغییر کوچکی است اما از طرف کاربران OS X با استقبال گرمی رو به رو خواهد شد. یک خط باریک در پایین آیکن فایرفاکس در داک این سیستم عامل نشان می دهد که چقدر از یک دانلود پیش رفته و چقدر باقی مانده. گرچه این ویژگی فقط میزان دانلود مجموع فایل های در حال دانلود را نشان می دهد و نمی تواند میزان دانلود هر فایل را به تفکیک نشان دهد، ضمن اینکه تعداد فایل های در حال دانلود را هم نمی تواند نمایش دهد.

2- پیمایش صفحه نمایش:

 کاربران فایرفاکس با صفحه نمایش های بزرگ اکنون متوجه می شوند که متن ها کمی بزرگتر از قبل نمایان می شوند. شاید اینطور به نظر برسد که صفحه کمی به نزدیک زوم شده است، گرچه در واقع زوم نشده است. این بزرگی متون به خاطر ویژگی جدید فایرفاکس پیمایش صفحه نمایش است که به صورت پیش فرض در این نسخه فعال است. این ویژگی متون را برای صفحه نمایش های بزرگ کمی بزرگتر نشان می دهد تا کاربر بتواند از فاصله دور هم متن را بخواند. برای غیر فعال کردنش باید مقدار layout.css.devPixelsPerPx را به صفر تغییر دهید یا اگر می خواهید این معیار را افزایش دهید مقدار پیش فرض را به عددی کمتر تغییر دهید.

3- فشرده سازی متن در فایل های TXT: 

مانند بسیاری از مرورگر های دیگر، فایرفاکس هم می تواند به عنوان نشانگر انواع فایل ها از جمله فایل های TXT مورد استفاده قرار بگیرد. فایرفاکس اکنون متن را در فایل های TXT فشرده می سازد تا خواندن آنها ساده تر شود.

4- مدیریت سرویس های API اجتماعی از بخش مدیریت افزونه ها:

 با پشتیبانی از API اجتماعی یا Social API توسط فایرفاکس، این امکان به کاربران داده می شود که بتوانند به راحتی شبکه های اجتماعی تحت پوشش را مدیریت کنند. اما پیش از این برای مدیریت آنها باید از آیکن ها نوار ناوبری استفاده می شد. در فایرفاکس 22، کاربران می توانند همه چیز را در بخش جدیدی در مدیریت افزونه ها به نام Services مدیریت کنند.

5- کنترل سرعت باز پخش ویدیوهای HTML5:

 کاربران اکنون می توانند سرعت بازپخش در ویدیو های HTML5 را کنترل کنند. این ویدیو ها اکنون می توانند از طریق منوی کلیک سمت راست تا نصف میزان سرعت معمولی کندتر یا تا دو برابر سریعتر بازپخش شوند.

6- ابزار جدید بررسی فونت و وب کنسول: 

این نسخه از فایرفاکس دارای یک ابزار جدید بررسی فونت است که با وب کنسول ادغام شده است. این ابزار جدید بررسی فونت به دولوپرها اجازه می دهد تا ببینند در یک صفحه اینترنتی دقیقا از چه فونت هایی استفاده شده است. این ابزار یک لیست کامل از فونت های استفاده شده برای رندر شدن صفحات وب را به شما ارائه می دهد.

: برای دریافت مشاوره درباره مروری بر قابلیت های مرورگر فایرفاکس نسخه 22 فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «مروری بر قابلیت های مرورگر فایرفاکس نسخه 22» در کادر زیر بنویسید :
3 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید