کد مطلب:  54333 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آتش سوزی در جنگل‌های خائیز

آتش سوزی در جنگل‌های خائیز

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به آتش سوزی در منطقه تنگ تکاب بهبهان، احتمال سرایت آتش به منطقه خائیز وجود دارد.
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آتش سوزی در جنگل‌های خائیز - Fire in the forests of khayiz
آتش سوزی در جنگل‌های خائیز - Fire in the forests of khayiz
آتش سوزی در جنگل‌های خائیز - Fire in the forests of khayiz

به گزارش آسمونی : حسین کلانتری افزود: آتش سوزی از صبح امروز دوشنبه 16 تیرماه در منطقه تنگ تکاب خائیز در محدوده استان خوزستان و شهرستان بهبهان شروع شده و به محض اطلاع به منظور جلوگیری از سرایت آتش به سمت محدوده استان کهگیلویه و بویراحمد در منطقه حفاظت شده خائیز کهگیلویه، بلافاصله دستورات و پیش بینی های لازم برای جلوگیری از سرایت آتش به منطقه خائیز در شهرستان کهگیلویه انجام شد.وی اظهارکرد: در ساعت اولیه این اتفاق دستور تشکیل نشست اضطراری ستاد بحران در فرمانداری کهگیلویه با ریاست فرماندار و سایر اعضای مدیریت بحران این شهرستان را صادر شد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: نامه فوری و گزارش واقعه به آقای دکتر شریعتی استاندار خوزستان جهت دستور اقدام به موقع و اعزام امکانات، بالگرد، نیرو و تجهیزات مقابله با گسترش آتش ارسال شد.کلانتری تصریح کرد: پیگیری و تدارک اعزام 2 فروند بالگرد از طریق استان به منطقه خائیز برای جلوگیری از سرایت آتش به منطقه و آمادگی کامل نیروها انجام شد.

وی ادامه داد: هم اکنون فرماندار شهرستان کهگیلویه و مدیرکل محیط زیست با کلیه امکانات و افراد آموزش دیده، محلی و منابع طبیعی شهرستان و تجهیزات مقابله با آتش از جمله با 20 دستگاه دمنده و آتش کوب و سایر تجهیزات انفرادی از ساعات اولیه پس از اطلاع از آتش سوزی در منطقه مستقر و در حال مهار و مقابله با سرایت آتش قبل از ورود به محدوده شهرستان کهگیلویه هستند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: دستورات لازم برای آماده باش کامل تجهیزات و امکانات لازم برای مقابله با آتش سوزی های احتمالی را صادر کردند.

به نقل از روابط عمومی استانداری کهگیلویه و بویراحمد، وی بیان کرد: تیمهای امدادی و ستاد مدیریت بحران استان و شهرستان در آماده باش کامل هستند و هشدارهای لازم داده شد.

مدیرکل مدیریت بحران استان‌ کهگیلویه و بویراحمد از وقوع آتش سوزی جنگل‌ها و مراتع منطقه حفاظت شده خائیز خبر داد.

وحید محمدی تبار در گفت و گو با خبرنگار ایسنا افزود: فرماندار شهرستان کهگیلویه در گزارشی از وقوع آتش سوزی جنگل‌ها مراتع منطقه حفاظت شده خائیز خبرداد که با دستور استاندار نیروهای منابع طبیعی و محیط زیست و فرمانداری کهگیلویه به محل آتش سوزی اعزام شدند.وی اظهارکرد: با پیگیری‌های استاندار بالگرد شرکت نفت و گاز گچساران برای انتقال نیروها به ارتفاعات و محل آتش سوزی اعزام شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان‌ کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: از همه ظرفیت‌های و نیروهای شهرستان استفاده کند و در صورت نیاز به کمک استانداری همکاری لازم را خواهد داشت.محمدی تبار بیان کرد: آتش سوزی از حوزه شهرستان بهبهان استان خوزستان شروع شده است.

گفتنی است که پیش از این، یک مورد آتش سوزی در روز پنجشنبه 8 خردادماه در منطقه حفاظت شده خائیز کهگیلویه به وقوع پیوست که به گفته مسئولان استان بیش از 200 هکتار طعمه حریق شد و پس از تلاش‌های حدود 5 شبانه روز مهار و خاموش شد.

لازم به ذکر است که آتش سوزی جنگل‌های منطقه حفاظت شده خائیز در محدوده منطقه‌ای تنگ تکاب در میان استان‌های کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان از ساعاتی پیش آغاز شده که در این منطقه حدود 1600 راس کَل و بُز وجود دارد بنابراین اعزام و امدادرسانی از طریق استان‌های خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد برای مهار آتش سوزی الزامی است.

: برای دریافت مشاوره درباره آتش سوزی در جنگل‌های خائیز فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «آتش سوزی در جنگل‌های خائیز» در کادر زیر بنویسید :

6 - 5 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید