کد مطلب: 9464 درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
تمهیدات آتش نشانی برای چهارشنبه سوری و نوروز

تمهیدات آتش نشانی برای چهارشنبه سوری و نوروز

1393/12/24مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در مراسم افتتاح سه ایستگاه آتش‌نشانی از...
زمان مطالعه: 3 دقیقه

fire-and-flower-arrangements-for-wednesday

1393/12/24

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در مراسم افتتاح سه ایستگاه آتش‌نشانی از استقرار 1000 تیم برای چهارشنبه آخر سال خبر داد.

به گزارش آسمونی به نقل از ایسنا، سعید شریف زاده صبح دیروز در نشست خبری که در حاشیه مراسم افتتاح سه ایستگاه آتش نشانی برگزار شد گفت: امروز سه ایستگاه 114 در مسیر غرب به شرق بلوار میرداماد، ایستگاه 115 واقع در خیابان مخبر الدوله خیابان جمهوری و ایستگاه شماره 116 در کنار دریاچه شهدای خلیج فارس افتتاح شد و بر این اساس مجموعه ایستگاه‌های سازمان آتش نشانی به 116 ایستگاه رسید.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در خصوص هدف از افتتاح این ایستگاه‌ها نیز گفت:با توجه به ترافیک سنگین منطقه میرداماد و با هدف کاهش مدت زمان حضور در محل حادثه ایستگاه 116 اففتاح شد، ایستگاه 115 نیز به علت حریق‌های متعدد و وجود کارگاه‌ها در اطراف محدوده، افتتاح شد و ایستگاه سوم نیز به علت وجود ساختمان‌های بلند و تعداد زیاد بازدید کنندگان از دریاچه شهداری خلیج فارس و حوادث احتمالی در این منطقه به بهره برداری رسید.

به گفته شریف‌زاده ایستگاه آتش نشانی شهدای خلیج‌فارس ایستگاهی چند منظوره است و اکیپ قواصی با تجهیزات، اکیپ امداد و نجات برای ساختمان‌های بلند مرتبه و استقرار بالابر و نردبان‌های هیدرولیکی در آن قرار دارد.

شریف زاده با بیان اینکه از برنامه‌های پنجم شهرداری تهران، تامین و بروز کردن تجهیزات سازمان آتش نشانی است، گفت: در تلاشیم با کسب دانش مربوطه و آموزش‌های تکمیلی و توسعه استقرار‌ها و ایستگاه‌ها بتوانیم سازمان خوب و کارآمدی داشته باشیم.

استقرار آتش نشانی در 16 نقطه پرترافیک

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران همچنین در خصوص استقرار تیم‌های‌ آتش نشانی در روزهای پایانی سال و همچنین ایام نوروز نیز گفت: از 15 بهمن تا 20 فروردین اوج فعالیت سازمان آتش نشانی است که در 16 نقطه پرترافیک شهر تهران استقرار داریم.

شریف زاده در خصوص تمهیدات این سازمان در چهارشنبه آخر سال گفت: هزار اکیپ عملیاتی برای ایجاد ایمنی پیش بینی شده است، و همچنین آتش نشانان داوطلب با مشارکت شهرداران نواحی در 250 تیم و با در اختیار داشتن کپسول در محل‌های تعیین شده مستقر خواهند شد که در این زمینه اکیپ‌های پاسخگویی سه برابر شده و همه 116 ایستگاه آتش نشانی نیز به حالت آماده باش خواهند بود تا حوادث را به حداقل برسانیم.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه جلسات هماهنگی با قرارگاه ثارالله جهت مشارکت پلیس، آتش نشانی و بسیج انجام شده است، افزود: طی این جلسات مقرر شده تمامی ارگان‌ها با هم مشارکت داشته باشند تا حوادث چهارشنبه آخر سال به حداقل برسد و همچنین در همین راستا 120 تیم موتوری آتش نشانی به صورت سیار و ثابت در سطح شهر گشت زنی خواهند داشت و 116 تیم نیز ایستگاه‌ها مستقر خواهند بود و 101 دستگاه خودروی سنگین در محل‌های شلوغ و حادثه خیز حضور خواهند داشت.

وی افزود: هیچکدام از دستگاه‌ها قصد جلوگیری از شادی مردم را ندارند و تلاش می‌کنیم اتفاق ناخوشایندی برای مردم نیفتد.

بکارگیری آزمایشی خودروهای ویژه محلات باریک

شریف زاده همچنین با بیان اینکه تا پایان سه ماهه اول سال 94، 10نمونه از خودرو‌ی ویژه محله‌های باریک به صورت آزمایشی در ایستگاه‌ها مشغول به کار خواهند شد تا در صورت صلاحدید در سایر ایستگاه‌ها نیز از این خودرو‌ها استفاده شود، گفت:در سال 93 هدفمان این بود که از حالت عملیاتی خارج شویم و به سمت بروز شدن زیر ساخت‌ها برویم و بیشتر در مباحث آموزشی و پیشگیری از حوادث مانور داده‌ایم و همچنین ما در سال 93 نشست با مدیر عاملان سازمان‌ آتش نشانی کلان شهر‌ها داشتیم و در این نشست‌ها تفاهم نامه‌هایی امضا شده و لازم به ذکر است دروس مختلف رشته آتش نشانی در حال تدریس می‌باشد و برگزاری همایش دو روزه آتش نشانی‌های کلان‌شهرها و افتتاح باشگاه نجات یافتگان از دیگر برنامه‌های سال 93 بود.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی در پایان از استقرار نیروهای آتش نشانی در 8 نقطه از مبادی ورودی و خروجی شهر‌ها در روز طبیعت خبر داد و افزود: برای حوادث جاده‌ای این تمهیدات اندیشیده شده، همچنین در روز سیزدهم فروردین ماه در 224 نقطه از شهر تهران در پارک‌ها و بوستان‌ها استقرار تیم‌های آتش نشانی را خواهیم داشت.

معرفی نویسنده:

پروفایل روابط عمومی آسمونی که موضوعات و مطالب آن توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، که بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

ثبت نظر درباره «تمهیدات آتش نشانی برای چهارشنبه سوری و نوروز»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

6 - 3 = ?