کد مطلب:  40379  درج نظر
چگونه چرم خوب را بشناسیم

چگونه چرم خوب را بشناسیم

چرم‌هایی که برای ساخت وسایل مختلف استفاده می‌شود، دارای کیفیت‌های متفاوتی هستند. همچنین امروزه مواد...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

چرم‌هایی که برای ساخت وسایل مختلف استفاده می‌شود، دارای کیفیت‌های متفاوتی هستند. همچنین امروزه مواد مصنوعی متفاوتی با قیمت بسیار ارزان تر در دسترس همه هستند. در چنین شرایطی شناخت چرم اصل از نوع مصنوعی آن برای مصرف کننده کمی گمراه کننده است. برای اینکه بدانیم که چگونه چرم خوب را بشناسیم این مقاله آسمونی را تنظیم کرده ایم.چگونه چرم خوب را بشناسیم

چگونه چرم خوب را بشناسیم : برچسب

در خرید چرم باید کمی احتیاط کنید. چرم‌هایی که برچسب ساخت دست دارند احتمالا چرم مصنوعی هستند. و اگر محصول هیچ برچسبی ندارد ممکن است تولید کننده در مورد اصل بودن چرم قصد پنهان کاری داشته باشد.

تولید کنندگان چرم اصل از چنین برچسب‌هایی استفاده می‌کنند: چرم واقعی، چرم اصل، ساخته شده از چرم حیوانات.

چگونه چرم خوب را بشناسیم : یکنواختی چرم

توجه داشته باشید که چرم اصل از پوست حیوانات ساخته شده و ممکن است هر قسمت از آن، از پوست‌های جدا از هم ساخته شده باشد. و یکدست و یکنواخت نباشند. اگر چرمی بسیار یکنواخت و منظم است مطمئن باشید که یک کار ساخت ماشین است و طبیعی نیست. چرم اصل ممکن است چین و چروک و سطح زبری داشته باشد این چیز خوبی است.

توجه داشته باشید که تولیدکنندگان ماهر طرح‌های خود را شبیه چرم اصل می‌سازند. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم که از خرید آنلاین محصولات چرم خودداری کنید.

چگونه چرم خوب را بشناسیم
چگونه چرم خوب را بشناسیم

چگونه چرم خوب را بشناسیم : انعطاف چرم

یک روش برای شناخت چرم اصل، فشار دادن چرم با انگشت به داخل است. چرم طبیعی مانند پوست بعد از رها کردن چرم به حالت اولیه بر می‌گردد اما چرم مصنوعی حالت گرفته و جای انگشت بر روی آن می‌ماند.

چگونه چرم خوب را بشناسیم : بو کنید

اگر شما بوی چرم اصل را نمی‌شناسید به یک فروشگاه که مطمئن هستید محصولات آن اصل است بروید و چند نمونه از کارهای آن ها را تست کنید. بوی چرم مصنوعی بویی مانند پلاستیک یا مواد شیمیایی است. بوی پوست حیوانات، حالتی شبیه به بوی کپک زدن است.

fine-leather
fine-leather

چگونه چرم خوب را بشناسیم : سوزاندن

قسمتی از اضافه آن که دیده نمی‌شود را 5-10 ثانیه در معرض شعله فندک قرار دهید. چرم اصل فقط کمی‌می سوزد و آتش نمی‌گیرد و بویی شبیه بوی موی سوخته دارد. چرم مصنوعی شعله ور می‌شود و بویی شبیه پلاستیک سوخته خواهد داشت.

چگونه چرم خوب را بشناسیم
چگونه چرم خوب را بشناسیم

نکته: به لبه‌های آن توجه کنید. چرم اصل لبه‌هایی خشک و خشن دارد و پوست حیوانات از لایه‌هایی مختلف ساخته شده است لبه‌های آن خیلی مرتب نیست، اما چرم مصنوعی چون ساخته شده از پلاستیک است این بافت لایه‌ای را ندارد و لبه‌های مرتبی خواهد داشت.

fine-leather
fine-leather

نکته: آزمون خم کردن نیز یک روش خوب برای شناسایی چرم اصل است، چرم اصل هنگام خم کردن آن دچار تغییر رنگ کمی می‌شود.

چگونه چرم خوب را بشناسیم
چگونه چرم خوب را بشناسیم

نکته: چند قطره آب را روی چرم بریزید، چرم اصل می تواند یک قطره آب را در عرض چند ثانیه جذب کند. اگر آب جذب چرم نشد پس آن چرم مصنوعی است.

محصولی که کاملا از چرم طبیعی ساخته شده باشد قیمت بالایی دارد. اما معمولا قیمت های مشخصی دارند. در بین چرم‌ها چرم گاو به خاطر کیفیت و رنگ‌های مختلف قیمت بیشتری نسبت به بقیه دارد.

fine-leather
fine-leather

چگونه چرم خوب را بشناسیم : نادیده گرفتن رنگ

برای شناسایی چرم اصل رنگ آن‌ها را نادیده بگیرید. یک قطعه آبی از چرم  ظاهرا اصل به نظر نمی‌رسد. اما توجه کنید که امکان رنگ کردن چرم طبیعی وجود دارد پس برای شناسایی چرم اصل رنگ آن را در نظر نگیرید و از طریق بو و بافت آن سعی در تشخیص اصل بودن آن بکنید.

: برای دریافت مشاوره درباره چگونه چرم خوب را بشناسیم فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «چگونه چرم خوب را بشناسیم» در کادر زیر بنویسید :

4 * 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید