کد مطلب:  20905  درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
نوای پایانی جشنواره موسیقی فجر/ ادای احترام به آتش‌نشانان فداکار/ وزیر ارشاد در مراسم حضور نیافت

نوای پایانی جشنواره موسیقی فجر/ ادای احترام به آتش‌نشانان فداکار/ وزیر ارشاد در مراسم حضور نیافت

به گزارش آسمونی: راسم اختتامیه جشنواره موسیقی فجر در حالی با تاخير يك ساعته آغاز شد، كه از همان ابتدا به نظر...
زمان مطالعه: 3 دقیقه

نوای پایانی جشنواره موسیقی فجر/ ادای احترام به آتش‌نشانان فداکار/ وزیر ارشاد در مراسم حضور نیافت
نوای پایانی جشنواره موسیقی فجر/ ادای احترام به آتش‌نشانان فداکار/ وزیر ارشاد در مراسم حضور نیافت
به گزارش آسمونی:

راسم اختتامیه جشنواره موسیقی فجر در حالی با تاخیر یک ساعته آغاز شد، که از همان ابتدا به نظر می‌رسید، همچنان تحت تاثیر واقعه غمبار تخریب ساختمان پلاسکو و شهادت جمعی از آتش‌نشانان فداکار کشورمان باشد.
 
شب گذشته در هفتمین شب برگزاری این جشنواره، بسیاری از هنرمندان خارجی و داخلی عرصه موسیقی، بخشی از اجرای خود را به این حادثه اختصاص دادند و هر یک به طریقی به این عزیزان و خانواده های داغدارشان ادای احترام کردند.
 
به هر حال با تمام فراز و نشیب ها، سی و دومین جشنواره موسیقی فجر به لحظات پایانی خود نزدیک می‌شود و امشب برگزیدگان جایزه باربد (جایزه ویژه) جشنواره موسیقی در بخش های مختلف معرفی می‌شوند.
 
با اعلام روابط عمومی جشنواره محمد سریر، عباس خوشدل، نوید دهقان، رامین بهنا، مظفر شفیعی، حسین علیشاپور، بابک چمن آرا، پویا نیکپور، فرهاد هراتی، بیژن بیژنی، علی اکبر صفی پور، پوریا اخواص، ناصر ایزدی، علی رستمیان، فاضل جمشیدی، وارطان ساهاکیان، حمیدرضا نوربخش، علی مرادخانی، حسین فریدون، پروین بهمنی، مجید رجبی معمار، عیسی جاوید مجلسی، حجت الاسلام مازنی، وحید تاج، شروین مهاجر، حسین پرنیا، علی حسابی در این مراسم حضور دارند. اجرای مراسم بر عهده عباس سجادی مدیر فرهنگسرای نیاوران است.

برگزیدگان جشنواره موسیقی فجر معرفی می‌شوند

20:56 در این زمان، سید عباس سجادی مجری برنامه از گروه موسیقی دعوت کرد که قطعه ای خاطره انگیر را اجرا کنند. این گروه شامل سه نفر بود. یک خواننده، یک نوازنده تنبک و یک نفر هم نوازنده سه تار بود. قطعه مردان خدا اجرا شد.

تقدیر از هنرمندان برگزیده موسیقی کشور
 
21:01 با اعلام مجری برنامه فریدون، مرادخانی، مازنی، نور بخش به روی صحنه رفتند و بخش هیجان انگیز اهدای جوایز و تقدیر از هنرمندان آغاز شد.

21:03 در ابتدا از خواننده کرمانشاهی سید جلال محمدیان تقدیر شد. سپس از رسول بخش زنگشاهی نوازنده بخش موسیقی نواحی تقدیر شد.  کار گروه مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد هم از گروه رستاک به سرپرستی سیامک سپهری به دلیل طراحی لباس این گروه تقدیر کرد.

21:05 موسیقی کلاسیک با شش نوازنده نواخته شد.

21:26 اهدای جوایز بخش اصلی (جایزه باربد) در رشته های مختلف آغاز شد.

در این بخش یکی از برگزیدگان نوید دهقان بود. او در بخش آهنگسازی دستگاهی باکلام، جایزه باربد را دریافت کرد و پس از آن از مسئولان حاضر در جلسه خواست که به اهالی موسیقی توجه شود و جدایی ها میان اهالی موسیقی بر طرف شود. او از مسئولان فرهنگی کشور خواست که قانون کپی رایت را پیگیری کنند.

21:45  سپس با معرفی برگزیدگان در بخش‌های خوانندگی دستگاهی و ناشر برتر موسیقی، بخش نخست اهدای جوایز به پایان رسید و گروه موسیقی نواحی خنیاگران پنج اقلیم، به اجرا پرداختند.  اجرای این گروه به دلیل حادثه اخیر، حماسی بود.

22:15 فریدون شهبازیان باربد آهنگسازی بخش تلفیقی به حمزه یگانه اهدا کرد. همچنین جوایز بخش های آهنگسازی پاپ بی کلام، آهنگسازی و تنظیم بخش پاپ با کلام،  بهترین آلبوم پاپ با کلام، بهترین آهنگسازی بخش ایرانی پاپ با کلام و باربد خوانندگی بخش ایرانی با کلام اهدا شد.

22:46 به این ترتیب اهدای جوایز سی و دومین جشنواره موسیقی فجر به پایان رسید. 

22:47 در این بخش علی مرادخانی طی حکمی حمید رضا نوربخش را به عنوان دبیر سی و سومین جشنواره موسیقی فجر منصوب کرد.

23:00 در بخش پایانی ارکستر ملی با رهبری فریدون شهبازیان و خوانندگی علیرضا افتخاری به روی صحنه رفت. البته قطعه نخست ارکستر ملی قصر آوار نام داشت که به صورت بی کلام و برای کشته شدگان ساختمان پلاسکو اجرا شد. مانند همیشه نوازندگان فراوان ارکستر ملی ابتدا ساز های خود را امتحان و پس از چند دقیقه اجرای خود را آغاز کردند. محبوبیت ارکستر ملی باعث شد با وجود پایان برنامه پس از این اجرا هیچ کس از سالن خارج نشود و تماشای اجراهای این گروه را از دست ندهد.

پس از اجرای قطعه نخست و پس از مکث چند دقیقه ای، علیرضا افتخاری در میان تشویق حضار به روی سن آمد و به طرفداران موسیقی سلام کرد.  قطعه دوم با عنوان «ای نامت» به زیبایی هر چه تمام تر اجرا شد.

قطعه سوم هم با عنوان «شور عشق» و با همراهی حضار اجرا شد.

به این ترتیب، دفتر سی و دومین جشنواره موسیقی فجر بسته شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

: برای دریافت مشاوره درباره نوای پایانی جشنواره موسیقی فجر/ ادای احترام به آتش‌نشانان فداکار/ وزیر ارشاد در مراسم حضور نیافت فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «نوای پایانی جشنواره موسیقی فجر/ ادای احترام به آتش‌نشانان فداکار/ وزیر ارشاد در مراسم حضور نیافت» در کادر زیر بنویسید :

5 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید