کد مطلب:  5419 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
آموزش تهیه خمیر فیلو (پوفکا-باقلوا)

آموزش تهیه خمیر فیلو (پوفکا-باقلوا)

خمیر یوفکا یا فیلو نوعی خمیر ترکی است که برای تهیه نان، پیش غذا و شیرینی جات می توان از آن استفاده کرد. خمیر...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

آموزش تهیه خمیر فیلو (پوفکا-باقلوا)
آموزش تهیه خمیر فیلو (پوفکا-باقلوا)

خمیر یوفکا یا فیلو نوعی خمیر ترکی است که برای تهیه نان، پیش غذا و شیرینی جات می توان از آن استفاده کرد. خمیر یوفکا یا فیلو از آرد ذرت تهیه می شود و مایه خمیر یا بیکینگ پودرندارد و لازم نیست که پف کند. از خمیر یوفکا یا فیلو برای تهیه انواع پیراشکی، سمبوسه، شیرینی جات، باقلوا و بورقی ترکی می توان استفاده کرد.

مواد لازم برای تهیه خمیر یوفکا یا فیلو :

زرده ی تخم مرغ : 2 عدد وانیل خالص : نوک قاشق چای خوری نمک : نوک قاشق چای خوری ماست معمولی : 2 قاشق غذاخوری یا شیر : 3 قاشق غذاخوری روغن مایع : 3 قاشق غذاخوری آرد ذرت یا شیرینی پزی : آنقدر که خمیر به دست نچسبد .

طرز تهیه خمیر یوفکا یا فیلو :

- آرد را در کاسه ریخته و زرده تخم مرغ، وانیل، نمک، ماست یا شیر، روغن مایع را به آن اضافه کرده و مواد را باهم مخلوط می کنیم تا خمیری سفت و منسجم به دست آید . - خمیر آماده را درون کیسه ی فریزر به مدت نیم ساعت در دمای آشپزخانه قرار می دهیم. - قبل از پهن کردن خمیر، مقدار خیلی کمی آرد روی خمیر پاشیده چند ثانیه ورز مجدد می دهیم. - روی سطح کار مقداری آرد پاشیده، خمیر را روی سطح کار قرار داده و با وردنه باریک خمیر را خیلی نازک پهن و باز می کنیم. - چیزی که مهم است تردی و نازکی این خمیراست که در هنگام پخت در فر یا سرخ کردن ترد میشود. این خمیر در اصل روی ساج نیم پز می شود و نوع اصلی آن به قدری نازک باز می شود که از این سوی خمیر آن طرفش پیداست. - از خمیر یوفکا یا فیلو برای تهیه انواع پیراشکی، سمبوسه، شیرینی جات، باقلوا و بورقی ترکی می توان استفاده کرد. - خمیر یوفکا یا فیلو آماده شده را در فریزر می توان نگه داشت. - قبل از استفاده آن را از فریزر درآورده در یخچال قرارداده تا یخش باز شود.

نکته :

- خمیری که از ماست تهیه می شود تردتر می شود. - اگر خمیر را برای غذا می خواهید استفاده کنید به زرده تخم مرغ، فلفل قرمز (برای طعم) و پاپریکا (برای خوش رنگ کردن آن) اضافه نمائید. - اگر به زرده ی تخم مرغ ها مقدار خیلی کمی رنگ زرد خوراکی اضافه کنید ، بعد از پخت خیلی خوش رنگ می شود. - از آرد ذرت که به آن نشاسته ذرت هم می گویند، برای نازک کردن تمام خمیر هایی که می خواهیم بسیار نازک شوند استفاده می کنیم.
: برای دریافت مشاوره درباره آموزش تهیه خمیر فیلو (پوفکا-باقلوا) فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «آموزش تهیه خمیر فیلو (پوفکا-باقلوا)» در کادر زیر بنویسید :
2 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید