کد مطلب:  40604 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
بهترین شرکت های فروش فایبر گلاس

بهترین شرکت های فروش فایبر گلاس

فایبرگلاس کامپوزیتی از الیاف شیشه با مواد پلیمری است. که از پشم شیشه به عنوان ماده تقویت کننده و از ٔ مواد پلیمری به عنوان مواد زمینه استفاده میشود
زمان مطالعه: 1 دقیقه

بهترین شرکت های فروش فایبر گلاس
بهترین شرکت های فروش فایبر گلاس

بهترین شرکت های فروش فایبر گلاس

فایبرگلاس کامپوزیتی از الیاف شیشه با مواد پلیمری است. که از پشم شیشه به عنوان ماده تقویت کننده و از ٔ مواد پلیمری به عنوان مواد زمینه استفاده میشود . کامپوزیتها یا قطعات فایبرگلاس حاوی یک نوع یا بیشتر از الیاف تقویت کننده (الیاف شیشه )بوده که توسط یک رزین  (ماتریس  )احاطه میگردند.

ویژگی ها:

امروزه اکثر کارخانه ها در دنیا مخازن آب و اسید خود را با استفاده از فایبرگلاس عایق می کنند. وجلوی پوسیدگی و ازبین رفتن مخازن وضررهای ناشی از آن را می گیرند.

اما از ویژگی های دیگر فایبرگلاس سبک بودن و مستحکم بودن آن است. که باعث تولید انواع قطعات از جنس فایبرگلاس شده است. سپر انواع خودروها، انواع ایرانیتها، اتاقک ها، سیلوهای سیمان، مخازن نگهداری مایعات مختلف از جمله اسید، سپتیک تانکها، چربی گیرها و … الیاف تقویتی نقش اصلی را در استحکام و مقاومت قطعات کامپوزیت دارا می باشند. که تعدادی از انواع آن شامل الیاف شیشه ؛ الیاف کربن ؛ الیاف آرامید؛ کولار و غیره هستند.

الیاف های فوق الذکر خود دارای اشکال و انواع مختلفی می باشند. متداولترین نوع مصرفی الیاف تقویت کننده در صنایع الیاف شیشه ای هستند.  باعث افزایش قابل توجه مدول مقطعی در بسیاری از کاربردها استفاده از مواد مغزی مانند فوم ها و قطعات کامپوزیت میگردد. استفاده از مواد مغزی باعث افزایش سفتی و سختی قطعات فایبرگلاس یا کامپوزیت می گردد.

قطعات کامپوزیتی دارای مواد مغزی می توانند یک طرف و یا دو طرف سطح صاف و صیقلی  به شکل ساندویچ تولید شوند. در یک کامپوزیت رزین سهم بیشتری را در مقایسه با مواد دیگر به خود اختصاص می دهد. که در ضمن دارای دو نقش می باشد؛ اول به عنوان نگهدارنده یا تثبیت کننده محل الیاف تقویتی ودوم اینکه در صورت اعمال نیرو به قطعه باعث تغییر شکل و توزیع  تنش در کل سطح می گردد. متداولترین رزین مصرفی در صنایع فایبرگلاس رزین پلی استر غیر اشباع است. از انواع دیگر می توان به اپوکسی ها؛ وینیل استرها؛ فنولیک ها و غیره اشاره نمود.

: برای دریافت مشاوره درباره بهترین شرکت های فروش فایبر گلاس فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «بهترین شرکت های فروش فایبر گلاس» در کادر زیر بنویسید :
5 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید