کد مطلب:  58491 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
پلیس فتا هشدار داد ؛ دریافت فطریه دام جدید کلاهبرداران سایبری

پلیس فتا هشدار داد ؛ دریافت فطریه دام جدید کلاهبرداران سایبری

هموطنان به منظور واریز وجوهات نقدی و یا غیر نقدی تحت عنوان فطریه و سایر نذورات صرفا از مسیر های دسترسی قانونی و قابل اعتماد اقدام نمایند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا نسبت به سوء استفاده احتمالی از شهروندان در پوشش جمع آوری فطریه هشدار داد.

به گزارش آسمونی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سر‌هنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با بیان این‌ که این روزها همزمان با نزدیک شدن به ایام عید سعید فطر و اعمال مذهبی این ایام مجرمان سایبری با طراحی سایت های جعلی و تبلیغات فریبنده در فضای مجازی و عمدتا شبکه های اجتماعی و پیام رسان های غیر بومی مترصد کلاهبرداری از هموطنان با عنوان دریافت فطریه و سایر نذورات می باشند.

پلیس فتا هشدار داد ؛ دریافت فطریه دام جدید کلاهبرداران سایبری
پلیس فتا هشدار داد ؛ دریافت فطریه دام جدید کلاهبرداران سایبری

این مقام انتظامی در تشریح این خبر افزود :

شیوه و شگرد مجرمین به این شکل می باشد که عمدتا با سوء استفاده از نام اشخاص و چهره های شناخته شده هنری و یا ورزشی و یا جعل عنوان سازمان ها و نهاد های اجرائی ذی صلاح با استفاده از شگرد های مختلف و استفاده از تصاویر نیازمندان و سایر اقدامات فریبنده با اعلام شماره حساب های شخصی از متقاضیان کلاهبرداری می نمایند.

feta-warned-zakat-al-fit
feta-warned-zakat-al-fit

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا گفت در شیوه دیگر این مجرمین با طراحی سایت های جعلی با همین عنوان و هدایت متقاضیان به درگاه های جعلی بانکی با دست آوردن اطلاعات کارت بانکی فریب خوردگان نسبت به برداشت غیر مجاز از حساب های مالی آنان کلاهبرداری می نمایند.

سرهنگ پاشایی افزود: بر اساس رصد های پیش دستانه صورت گرفته در فضای مجازی یک باند 3 نفره که مترصد کلاهبرداری از هموطنان با این شیوه و شگرد بودند طی هماهنگی با مرجع محترم قضایی ضمن دستگیری، به جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند و فعالیت چندین سایت با اقدام مشابه نیز متوقف گردید.

این مقام انتظامی در پایان افزود: هموطنان گرامی به منظور واریز وجوهات نقدی و یا غیر نقدی تحت عنوان فطریه و سایر نذورات صرفا از مسیر های دسترسی قانونی و قابل اعتماد که از سوی رسانه ملی و خبرگزاری های معتبر اطلاع رسانی می گردد اقدام و از واریز هرگونه وجه به حساب شخصی سایر افراد اکیدا خوداری نمایند و در صورت مشاهده موارد مشکوک مراتب از طریق شماره 093680 و یا سایت رسمی پلیس فتا به نشانی WWW.CYBERPOLICE.IR اطلاع دهند.

نظر خود را درباره «پلیس فتا هشدار داد ؛ دریافت فطریه دام جدید کلاهبرداران سایبری» در کادر زیر بنویسید :
5 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید