کد مطلب:  41789 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
معرفی دانشگاه فردوسی مشهد

معرفی دانشگاه فردوسی مشهد

معرفی دانشگاه فردوسی مشهد یکی از دانشگاه های دولتی ایران دانشگاه فردوسی مشهد یکی از دانشگاه های دولتی...
زمان مطالعه: 1 دقیقه
معرفی دانشگاه فردوسی مشهد
معرفی دانشگاه فردوسی مشهد

معرفی دانشگاه فردوسی مشهد یکی از دانشگاه های دولتی ایران

دانشگاه فردوسی مشهد یکی از دانشگاه های دولتی ایران است. دانشگاه فردوسی مشهد مانند دیگر دانشگاه های دولتی دارای تاریخچه است. تاریخچه دانشگاه فردوسی مشهد شامل زمان تشکیل و وظایف و فعالیت ها و اهداف دانشگاه فردوسی مشهد می باشد. اگر می خواهید در مورد دانشگاه فردوسی مشهد بیشتر بدانید این بخش آسمونی را تا پایان مطالعه نمایید چرا که به معرفی دانشگاه فردوسی مشهد و تاریخچه دانشگاه فردوسی مشهد و آدرس سایت دانشگاه فردوسی مشهد می پردازیم.

تاریخچه دانشگاه فردوسی مشهد

دانشگاه فردوسی مشهد یکی از دانشگاه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران است. این دانشگاه که پیشنهاد تأسیس آن به قبل از دهه بیست خورشیدی بر می‌گردد از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های ایران به‌شمار می‌آید. دانشگاه فردوسی مشهد در زمان پهلوی از نظر علمی و آکادمیک زیر نظر دانشگاه سان فرانسیسکو آمریکا قرار داشت.

با تبدیل آموزشگاه عالی بهداری در سال 1328 به دانشکده پزشکی، نخستین گام در راه تأسیس سومین دانشگاه ایران در شهر مشهد برداشته شد. در سال 1334 با صدور مجوز دیگری دانشکده ادبیات با پنج رشته جداگانه تأسیس یافت. با گسترش آموزش عالی در ایران به ترتیب دانشکده معقول و منقول (که بعداً به الهیات تغییر نام یافت) دانشکده علوم، دانشکده دندانپزشکی، دوره شبانه، دانشکده علوم دارویی و تغذیه، دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی، دانشکده کشاورزی، دانشکده مهندسی، مؤسسه بینایی سنجی، دبیرستان دانشگاه و مرکز تعلیمات به مجموعه دانشگاه مشهد که ازسال 1353 با انتخاب مهدی رضایی به دانشگاه فردوسی تغییر نام یافته بود افزوده شد.

پس از انقلاب اسلامی با تغییر در برخی واحدها و تفکیک دانشگاه علوم پزشکی از دانشگاه فردوسی مشهد، دانشکده علوم اداری و اقتصادی، دانشکده دامپزشکی، آموزشکده کشاورزی شیروان، دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی، دانشکده علوم ریاضی، دانشکده هنر نیشابور، پژوهشکده علوم گیاهی، مرکز تحقیقات زمین لرزه‌شناسی، کالج دانشگاه، دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست و دانشکده معماری و شهرسازی، یکی پس از دیگری به مجموعه واحدهای دانشگاه اضافه شد.

سایت دانشگاه فردوسی مشهد

www.um.ac.ir

: برای دریافت مشاوره درباره معرفی دانشگاه فردوسی مشهد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «معرفی دانشگاه فردوسی مشهد» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید