مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  45909 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ دیناموکیف ، آبی، سفید و حرف D

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ دیناموکیف ، آبی، سفید و حرف D

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبال ؛ دیناموکیف / اختصاصی ورزشی آسمونی - مهدی زارعی دیناموکیف ؛ آبی، سفید و حرف...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبال ؛ دیناموکیف / اختصاصی ورزشی آسمونی - مهدی زارعی

دیناموکیف ؛ آبی، سفید و حرف D

در فصل 91-1990 و در فینال جام حذفی فوتبال شوروی، تیم دیناموکیف در حالی مقابل لوکوموتیو مسکو قرار گرفت که دیناموکیف دو فصل بود که از پیراهن زرد و شورت آبی استفاده می کرد. دیناموکیف از روزی که تاسیس شده بود هیچ وقت لباس زرد به تن نکرده بود و از 13 می 1927 تا آن زمان تنها لباس های سفید و آبی در تن بازیکنان این تیم دیده شده بود. آسمونی ، اما دو سال قبل از تجزیه شوروی، دیناموکیف به شکل نمادین از رنگ های زرد و آبی استفاده کرد. هرچند که این نوع پوشش دقیقا مشابه لباسی که بود که تیم متالیست به تن می کرد اما برای دیناموکیف فراتر از یک تغییر رنگ ساده بود. آنها رنگ های ملی اوکراین را زمانی به تن کرده بودند که هنوز رنگهای پرچم اوکراین انتخاب نشده بود و کمی بعد از استقلال اوکراین، این دو رنگ به عنوان پرچم اوکراین انتخاب شده بود. برد (6-1) دیناموکیف زرد و آبی پوش در برابر لوکوموتیو سراسر قرمزپوش در فینال جا حذفی خود استعاره ای زیبا بود از تغییرات زمانه و تحولات جدید در شوروی.

fc-dynamo-kyiv-logo-changing-during-time
fc-dynamo-kyiv-logo-changing-during-time

اما دیناموکیف تقریبا همیشه از دو رنگ سفید و آبی در لباس خود استفاده کرده بود. این تیم بعد از تاسیس تا سال 1930 پیراهن سفید و شورت و جوراب آبی تیره به تن می کرد و بعد از آن هم پیراهن راه راه آبی و سفید، جایگزین طرح قبلی پیراهن شد. لوگوی باشگاه هم یک لوزی عمودی بود که حرف D با زبان روسی و حروف شکسته در لوزی قرار گرفته بود. حرف D مخفف عبارت دینامو بود؛ یک انجمن ورزشی و تناسب اندام که از سال 1923 آغاز به کار کرده بود. هر چند از سال 1926 ریاست این انجمن به ولادیمیر استرژالکوفسکی واگذار شد ولی گفته می شد که پیشنهاد استفاده از حرف D به عنوان نماد باشگاه توسط لئونید ندولیا هونچارِنکو ارائه شد که در مسکو منصبی سیاسی داشت. نام دینامو از عبارت یونانی « دینامیس پاور » گرفته شده بود که معنایش این بود :« قدرت در حرکت است.»

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ دیناموکیف ، آبی، سفید و حرف D
آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ دیناموکیف ، آبی، سفید و حرف D

رنگهایی که در لوگوی دینامو به کار رفت، همان رنگهای همیشگی باشگاه بود یعنی آبی و سفید. در نماد باشگاه لوزی آبی رنگ بود و حرف D و عبارت کیف که به زبان روسی نوشته شده بود، سفیدرنگ. در طول سالها و دهه ها هرچند طرحهای مختلفی در پیراهن این تیم به کار رفت، اما در رنگ هایی که هویت باشگاه را تشکیل می دادند تغییری اعمال نشد. مثلا طی سالهای 1952 تا 1961 یک نوار افقی روی پیراهن سفید باشگاه قرار داشت و نیم قرن بعد طی سالهای 2004 ا 2008 این نوار شبیه به پیراهن تیم ملی پرو اریب شد و بعد از آن هم تبدیل به دو نوار نازک و عمودی شد که به موازات هم قرار گرفته بودند. اما این تغییرات هرگز در نماد باشگاه رخ نداد.

fc-dynamo-kyiv-logo-changing-during-time
fc-dynamo-kyiv-logo-changing-during-time

مهم ترین تغییرات در لوگوی باشگاه مربوط به سالهای 2003 و 2007 بود. در سال 2003 بعد از دهمین قهرمانی دینامو در لیگ، یک ستاره طلایی در بالای لوگو جای داده شد و در سال 2007 به مناسبت هشتادمین سالگرد تاسیس باشگاه، دومین ستاره طلایی در بالای لوگو قرار گرفت. این در حالی است که دیناموکیف مجموعا 13 بار قهرمان لیگ شوروی و 15 بار قهرمان لیگ اوکراین شده است. اما دیگر به تعداد ستاره ها اضافه نشد. دیناموکیف نشان داد که یک نماد می تواند ساده باشد ولی به خوبی هویت یک باشگاه را به تصویر بکشد؛ هویتی که حتی در خلال جنگ جهانی و فروپاشی شوروی هم دستخوش تزلزل نشد و تا به امروز همابرجا مانده است.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ دیناموکیف ، آبی، سفید و حرف D فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ دیناموکیف ، آبی، سفید و حرف D» در کادر زیر بنویسید :
4 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید