کد مطلب: 23586 درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
کاهش وزن سریع بدون ورزش

کاهش وزن سریع بدون ورزش

می خواهید وزنتان را خیلی سریع بدون انجام فعالیتهای ورزشی از دست بدهید؟ خوشبختانه چند روش آزمایش شده ، که...
زمان مطالعه: 3 دقیقه

می خواهید وزنتان را خیلی سریع بدون انجام فعالیتهای ورزشی از دست بدهید؟ خوشبختانه چند روش آزمایش شده ، که کاهش وزن بدون انجام فعالیتهای ورزشی، دو و پیاده روی وجود دارد.

در این مقاله از آسمونی به شما برخی روش های کاهش وزن ، بدون نیاز به فعالیتهای ورزشی را می گوییم.

1- صبحانه را کامل بخورید

کاهش وزن در طول یک هفته بدان معنا نیست ، که خود را از مواد مهم و ضروری مورد نیاز بدن محروم کنید.

چه رژیم غذایی داشته باشید و یا بدون رژیم غذایی باشید ، باید هر روز صبحانه تان سالم و کامل باشد. البته این بدان معنا نیست که برای صبحانه گوشت و سوپ بخورید. صبحانه شما باید سرشار از پروتئین باشد تا بتواند گرسنگی شما را در طول روز کنترل کند.

کاهش وزن سریع بدون ورزش
کاهش وزن سریع بدون ورزش

2- کمتر خوردن و به اندازه خوردن

کم کردن مقدار غذایی که میخورید یکی از روشهای اثبات شده کاهش وزن است. بجای خوردن غذا در یک بشقاب بزرگ از یک بشقاب کوچک استفاده کنید. گوشت و سبزیجات و میوه ها را جایگزین سیب زمینی و پاستا و برنج کنید. نگران مصرف گوشت نباشید ، اگر به میزان کافی بخورید باعث اضافه وزن نمی شود.

fast-weightloss-no-sport
fast-weightloss-no-sport

3- در رژیم غذایی خودتان هرگز کربوهیدرات استفاده نکنید

یکی دیگر از روشهای کاهش وزن بدون ورزش، داشتن یک رژیم خالی از کربوهیدرات است. داشتن یک رژیم خالی از کربوهیدرات مشکل است و بعضی وقتها باعث وارد شدن استرس به افراد می شود. نشاسته و شکر تصفیه شده را حذف کنید. ولی باید پروتئین مصرف کنید. البته این رژیم مناسبی نیست ولی در طول یک هفته به شما کمک می کند از وزنتان بکاهید.

کاهش وزن سریع بدون ورزش
کاهش وزن سریع بدون ورزش

4- نوشیدن آب

قبل وبعد از غذا یک لیوان آب بنوشید این به شما کمک می کند احساس سیری کنید و کمتر غذا بخورید. اگر یکی از دلایل اضافه وزنتان زیاد خوردن است می توانید قبل از غذا یک لیوان پر آب بخورید. این راهکار نه تنها به کاهش وزن کمک می کند بلکه باعث می شود که وزنتان را همیشه تحت کنترل داشته باشید.

fast-weightloss-no-sport
fast-weightloss-no-sport

5- خواب کافی داشته باشید

داشتن خواب کافی بسیار مهم است. چرا که وقتی گرسنه هستیم تمایل به خوردن غذای بیشتری داریم. اگر می خواهید در یک هفته وزنتان را کاهش دهید مطمئن شوید که در طول شب خواب کافی دارید. اگر از خواب کافی محروم هستید باید بدوید یا راه بروید.

کاهش وزن سریع بدون ورزش
کاهش وزن سریع بدون ورزش

6- دفتر یادداشتی برای شمارش کالری اضافه شده به بدنتان داشته باشید

برای رسیدن به هدفتان مقدار مصرف کالری روزانه تان را محدود کنید. این به شما کمک می کند که از میزان مصرف فست فودها بکاهید. در حالیکه شمردن کالری کار آسانی نیست ولی نتایج شگفت انگیزی دارد.

7- افزایش تحرکات متابولیسمی با موسیقی

بررسی ها نشان می دهد ، گوش کردن به موسیقی در افزایش تحرکات متابولیسمی موثر است ، برای کاهش وزن خود می توانید موزیک گوش کنید.

8- تمرینات یوگا

یکی دیگر از روش های کاهش وزن بدون ورزش های سنگین ، انجام تمرینات یوگا می باشد. به کلاس های تمرینات تمرکزی یوگا بروید تا در کاهش وزن بدنتان موثر واقع شود.

9- نخوردن غذا در شب

یکی از راه های مهم کاهش وزن و لاغری ، نخوردن غذا در شب می باشد. سعی کنید وعده غذایی شب را از برنامه غذایی خود به کلی حذف کنید و حتی بجای آن در شب سبزیجات و سالاد بخورید.

10- حتما از لبنیات کم چرب استفاده کنید

اگر دوست دارید سریع لاغر شوید ، حتما از وعده غذایی خود لبنیات پرچرب را حذف کنید. و به جای آن به مقدار لازم از لبنیات کم چرب استفاده کنید.

11- دمنوش قهوه سبز بخورید

قهوه سبز شکل اولیه قهوه ای میباشد که امروزه اغلب ما از آن استفاده میکنیم و تنها به جهت بهبود در طعم ، آن را در گرمای بالا تفت میدهند تا به صورت قابل مصرف دربیاید.

در واقع طعم اولیه قهوه سبز بسیار تلخ و عطری بسیار دل انگیز دارد که موجب استقبال چشم گیر این محصول برای مصرف روزانه و کاهش وزن شده است!

دمنوش قهوه سبز ، به دلیل ترکیب شدن با چای های لاغری اولونگ و ترش دارای طعمی بسیار مناسب و دلنشین می باشد.

قهوه سبز در مقابل قهوه معمولی که تفت داده شده است حاوی میزان بیشتری از کلروژنیک اسید میباشد. اثرات متابولیسمی زیادی در مورد این اسید در تحقیقات نشان داده شده است. این اسید با مهار آنزیم گلوگز 6- فسفاتاز مانع از آزاد شدن گلوگز از کبد به داخل خون میگردد.

همچنین این اسید باعث افزایش متابولیسم چربی ها در بدن میگردد. به جای ذخیره چربی، بدن از آن به عنوان سوخت استفاده می کند ، چرا که قند خون در دسترس کاهش می یابد. کلوروگنیک اسید، قابلیت بدن را جهت ذخیره چربی کاهش می دهد.

در تحقیقاتی که در سال 2012 صورت پذیرفت 12 هفته مصرف قهوه سبز باعث کاهش معنی دار وزن تا 8 کیلو در افرادی گردید ، که تنها از این ماده برای کاهش وزن استفاده نموده اند.

کاهش وزن سریع بدون ورزش
کاهش وزن سریع بدون ورزش

 

: برای دریافت مشاوره درباره کاهش وزن سریع بدون ورزش فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «کاهش وزن سریع بدون ورزش» در کادر زیر بنویسید :

4 * 8 = ?