کد مطلب:  32895 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 9 دقیقه
روشهای انتقال سریع و بدون محدودیت پول در سراسر دنیا

روشهای انتقال سریع و بدون محدودیت پول در سراسر دنیا

حتما فکر می‌کنید ارسال پول به خارج از کشور با توجه به محدودیت‌هایی که وجود دارد، کار سخت و تا حدی نشدنی...
زمان مطالعه: 9 دقیقه

برای همه ما ممکن است پیش آمده باشد که بخواهیم مبلغی پول را برای دیگری در خارج از کشور ارسال کنیم یا پول را به حساب دیگری از خود در یک بانک خارجی منتقل کنیم. حتما فکر می‌کنید ارسال پول به خارج از کشور با توجه به محدودیت‌هایی که وجود دارد، کار سخت و تا حدی نشدنی است؟ امروزه می‌توان با مراجعه به سیستم‌های مختلف نقل و انتقال بین‌المللی پول، با کم‌ترین هزینه و بالاترین ضریب اطمینان به تمام نقاط دنیا پول ارسال کرد. لذا باید با روش‌های انتقال پول به خارج از کشور آشنا باشیم تا بتوانیم مناسب‌ترین راه را انتخاب کنیم. در این بخش آسمونی به معرفی روش هایی برای حواله بانکی به تمام کشورها می‌پردازیم.

راه های انتقال وجه در سطح بین الملل

راه‌های مختلفی برای دریافت و پرداخت پول در سطح بین المللی وجود دارد؛ اما به دلیل محدودیت‌هایی که وجود دارد، نمی‌توان از داخل ایران به تمام آن‌ها دسترسی داشت و در اکثر صرافی‌ها و مراکزی که این خدمات را ارائه می‌دهند، یک یا دو گزینه پیش روی شما قرار دارد.

در صرافی های مختلف زیر ساخت‌هایی ایجاد شده تا همیشه چند گزینه مختلف پیش روی شما قرار داشته باشد و شما بتوانید با توجه به نیازی که دارید، به صرفه‌ترین یا سریع‌ترین روش را انتخاب کنید. در ادامه مهم‌ترین و بهترین راه‌های انتقال پول که در این صرافی مدرن به مشتریان ارائه می‌شود را بررسی می‌کنیم تا با شناخت بهتر، بتوانید تصمیم بهتری برای صدور حواله ارزی خود داشته باشید.

 

راه های انتقال وجه
راه های انتقال سریع وجه به صورت بین المللی

 

 

اپراتورهای انتقال پول شرکت‌هایی هستند که در انتقال سریع پول برای مشتریان از یک مکان به مکان دیگر حتی در بین کشورها تخصص یافته‌اند. انتقال پول از طریق این شرکت‌ها به هر دو صورت آنلاین و آفلاین می‌تواند انجام پذیرد. از آنجا که همه افراد حساب پی پال ندارند، اگر طرف دریافت‌کننده پول شما هم حساب پی پال نداشته باشد، این خدمات می‌تواند برای شما بسیار مطلوب باشد.

حواله ارزی سوئیفت

حواله بین بانکی بین‌المللی سوئیفت (SWIFT)، یک سیستم یکپارچه بین‌المللی برای انتقال پول در سرتاسر دنیا است که در بیشتر کشورهای دنیا استفاده می‌شود. این روش، یکی از بهترین روش‌های انتقال پول است و با توجه به اینکه تا زمان اطمینان از درستی اطلاعات حساب مقصد، حواله انجام نمی‌شود، می‌توان به عنوان مطمئن‌ترین روش ارسال پول از آن نام برد. با حواله ارزی بین‌ بانکی، به تمام کشورهای دنیا می‌توان پول ارسال کرد.

این حواله، معمولا 3 تا 5 روز کاری طول می‌کشد و داشتن کد سوئیفت حساب مقصد و مشخصات صاحب حساب، برای انجام حواله ضروری است. برای ارسال حواله ارزی سوئیفت کافی است با کارشناسان صرافی ها تماس بگیرید و با توجه به نرخ روز ارز، بانک و کشور مقصد برای حواله ارزی، و مشخصات حساب پذیرنده، حواله بین بانکی خود را از کمترین تا بیشترین مبلغ حواله بدون نگرانی انجام دهید. در سایت صرافی ها قیمت یورو بصورت لحظه ای و با قابلیت مقایسه قابل مشاهده است.

 وسترن یونیون (Western Union)

وسترن یونیون یک سرویس جهانی است که با مراجعه به هریک از 4000 شعبه آن در سراسر دنیا، می‌توان برای نقطه دیگر پول ارسال کرد. به‌وسیله وسترن یونیون (Western Union) می‌توان از طریق وب‌سایت به‌صورت آنلاین، حضور در شعب شرکت، از طریق بانکداری آنلاین و تلفن همراه، انتقال وجه را انجام داد که یا مستقیما پول به حساب بانکی دریافت‌کننده واریز می‌شود یا دریافت‌کننده می‌تواند با مراجعه به شعب وسترن یونیون پول خود را دریافت کند. همچنین یک سرویس تلفنی رایگان وجود دارد، که از طریق آن می‌توان چگوگی انتقال پول خود را معین کرد.

این روش، برای کسانی است که در یک موقعیت اضطراری به پول نیاز دارند، بهترین روش است. همچنین اگر کسی به صورت اضطراری به وجه نقد و نه انتقال پول از طریق ایمیل احتیاج داشته باشد، این خدمات بهترین روش برای او است. این سرویس انتخابی مناسب، برای مواقعی است که دریافت کننده پول، حساب پی پال نداشته باشد یا مدام در حال مسافرت از کشوری به کشور دیگر باشد. در این روش برای ارسال پول نیازی به ثبت نام یا ایجاد حساب کاربری نیست.

وسترن یونیون
وسترن یونیون

 

در این روش باید درمورد دریافت کنندگان پول اطلاعات زیادی داشته باشید و همچنین باید به آن‌ها بگویید که شماره کنترل انتقال پول (MCTN) چند است. گذشته از آن هزینه‌های این خدمات بسیار بالا است. این هزینه‌ها از هزینه‌های پی پال بیشتر و احتمال تقلب در آن بالاتر است. از آنجا که برای دریافت پول فقط به شماره MCTN نیاز است، کلاهبرداران می‌توانند به راحتی از وسترن یونیون سو استفاده کنند.

هزینه‌های این خدمات، بسته به کشوری که می‌خواهید پول را به آنجا بفرستید و نرخ ارز آن کشور، متفاوت است. ارسال پول به یک حساب بانکی از 12 تا 40 دلار هزینه و ارسال پول به شعب، برای دریافت به‌صورت حضوری در همه جا، حدود 10 تا 100 دلار هزینه خواهد داشت. از آنجا که نرخ‌ها در این روش ثابت است، وسترن یونیون می‌تواند یک گزینه جذاب برای انتقال مبالغ بالای پول بین کشورها باشد. در این روش هزینه ارسال 1000 دلار آمریکا به مقصدی در آمریکا، 28 دلار است. هزینه ارسال 1000 دلار آمریکا به اروپا 58 دلار است. ارسال مستقیم به حساب بانکی 3 روز طول می‌کشد و تنها 8 دلار هزینه دارد .

مانی گرام (MoneyGram)

طرز کار این سرویس بسیار شبیه به وسترن یونیون است. بیش از 3000 شعبه مانی گرام (MoneyGram) در سرتاسر جهان وجود دارد. این سرویس بهترین انتخاب برای کسانی است که در موقعیت اضطراری قرار دارند و شخص دریافت کننده، پول نقد را به انتقال بین حساب‌های بانکی ترجیح می‌دهد. این روش انتقال بسیار سریع است. حتی در همان روز ارسال، پول قابل دریافت است. این روش برای کسانی که در موقعیت اضطراری به پول نیاز دارند، مناسب است.

مانند وسترن یونیون، در این روش هم امکان کلاهبرداری بالا است. همچنین هزینه این روش نسبت به پی پال بالاتر است. نحوه محاسبه هزینه آن هم شبیه وسترن یونیون است. ارسال پول به حساب بانکی 5 دلار است. برای دریافت حضوری پول، هزینه‌ها بسته به محل دریافت بین 5 تا 100 دلار متغیر است. هزینه ارسال 1000 دلار از یک نقطه آمریکا به نقطه دیگر، 20 دلار است و این مبلغ برای ارسال 1000 دلار آمریکا به اروپا 58 دلار است.

مانی گرام
مانی گرام

 

  روش Wire Transfer بانکی (بین‌المللی)

روش دیگر ارسال پول به خارج Wire Transfer بانکی است. این روش هم به‌صورت آنلاین و هم مراجعه حضوری قابل اجرا است. Wire Transfer بانکی یک روش الکترونیکی انتقال پول بین بانک‌ها است، که در این روش هر دو طرف انتقال، باید در یک بانک حساب داشته باشند و برای کسانی مناسب است که تمایل دارند پول مستقیما به حسابشان واریز شود. برای ارسال پول در این روش به اطلاعاتی مانند نام کامل گیرنده پول، شماره شعبه، شماره ترانزیت، شماره حساب بانکی نیاز است.

نرخ انتقال در این روش بسیار بالا است و از این لحاظ، بهترین شیوه به حساب نمی‌آید. این روش نسبت به روش‌هایی مانند پی پال و وسترن یونیون سرعت کمتری دارد به‌طوری که یک انتقال کامل 3 تا 5 روز کاری طول می‌کشد. از طرف دیگر این روش نسبت به برخی روش‌ها بسیار پرهزینه است. هزینه‌های آن، بسته به بانکی که در آن حساب دارید، به‌طور متوسط بین 20 تا 40 دلار متفاوت است.

انتقال پول از طریق پی پال (PayPal)

پی پال یک سیستم آنلاین برای پرداخت و انتقال پول است. پی پال در حقیقت یک کیف پول الکترونیکی است که با استفاده از آن می‌توان، از فروشگاه‌های اینترنتی خارجی خرید کرد، از خدمات غیر رایگان سایت‌هایی مثل مایکروسافت، گوگل و اپل استفاده کرد و در آزمون‌های بین‌المللی و کنگره‌های خارجی ثبت نام کرد. شما می‌توانید با استفاده از خدمات پی پال صرافی ها به حساب پی پال هر شخصی در هر جای دنیا پول واریز کنید.

پی پال
پی پال

 

با توجه به زمینه های بسیار گسترده استفاده از خدمات پرداخت پی پال در تمام دنیا، این روش نوعی انتقال پول به خارج از کشور به حساب می‌آید. کسی که حساب پی پال دارد، می تواند گردش حسابش را مشاهده کند و به حساب پی پال دیگران پول واریز کند.

حواله پول

در این شیوه، با مراجعه به بانک یا دفاتر پستی و پرداخت مقداری پیش پرداخت، می‌توان پول را برای فرد یا شرکت مورد نظر ارسال نمود. در این حوزه، شرکت‌های آنلاین معتبر زیادی فعالیت نمی‌کنند. بنابراین توصیه می‌شود که شخصا به بانک یا اداره پست مراجعه کنید. در این روش چون شما هزینه انتقال را به‌صورت پیش پرداخت می‌پردازید، پول ارسالی به‌طور کامل به‌دست گیرنده می‌رسد. مزیت بزرگ حواله این است که دریافت آن تضمین شده است. در حالی که چک، ممکن است برگشت بخورد. همچنین حواله درصورت تقلب یا گم شدن قابل ردیابی است. هزینه این روش بین 10 تا 50 دلار متغیر است.

کارگزاری ارز خارجی

کارگزاری ارز خارجی، روش جذاب دیگری است که برای ارسال پول به خارج از کشور وجود دارد. این جذابیت به‌خاطر پولی است که می‌توانیم به‌خاطر نرخ ارز پایین در این روش ذخیره کنیم. این روش، در رتبه دوم ارزان‌ترین روش‌های ارسال پول به خارج قرار می‌گیرد. رتبه اول متعلق به بازار پول همتا به همتا است. کارگزاری ارز خارجی، به‌خاطر مقادیر زیادی که می‌توان از طریق آن انتقال داد و نرخ ارز آن که نسبت به بانک‌ها پایین تر است، از بهترین گزینه‌ها است.

کارگرازی Travelex
کارگرازی Travelex

 

در این روش گزینه‌های زیادی برای تبدیل پول پیش روی شما بوده و می‌توانید تنظیم کنید هنگامی‌که یک پول به نرخ مشخصی رسید، به شما اطلاع داده شود. برای استفاده از این خدمات باید یک حساب کاربری ارز خارجی به وجود آورده و از طریق آن پول را جا به جا کنید. Travelex.com یک سایت مشهور در این زمینه است.

انتقال بین بانکی بین‌المللی رایگان

برخی بانک‌های بزرگ، در صورتی که گیرنده پول در شعب بانک خود در هر دو کشور فرستنده و گیرنده حساب داشته باشد، روش انتقال بین بانکی رایگان را ارائه می‌کنند. در اجرای این روش باید نکات زیر رعایت شود:

  • فرستنده باید دو حساب که هرکدام در شعب بانک در یکی از کشورها است، داشته باشد.
  • گیرنده باید در شعب که فرستنده حساب دارد، حساب داشته باشد.
  • برای اینکه نرخ تبدیل ارز باعث ایجاد هزینه بالا نشود، باید حساب‌ها مربوط به یک واحد پولی باشند.

درگاه وب مانی (WebMoney)

وب مانی یک سرویس کیف پول الکترونیکی، شبیه پی پال است که به خاطر امنیت بالای آن شهرت زیادی دارد. وب مانی یکی از روش‌های پرداخت آنلاین است که بسیاری از سایت‌های فروشگاهی و خدماتی، از آن پشتیبانی می‌کنند. اگر می‌خواهید به حساب وب مانی هر شخصی در دنیا پول واریز کنید، کافی است با کارشناسان ما تماس بگیرید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن، این حواله را برایتان انجام دهند. اینکه خودتان هم حساب وب مانی باز کنید، راه خوبی است چون به راحتی با کمک صرافی ها می‌توانید هر وقت که بخواهید حسابتان را شارژ کنید.

انتخاب شما برای ارسال پول به خارج از کشور کدام یک از راهکارها است؟ به نظر می‌رسد با وجود تعداد بالای راهکارها حتما یک راه مناسب برای انجام حواله ارزی شما به هر مقصدی در دنیا وجود داشته باشد.

بازارهای همتا به همتا (Peer 2 Peer)

تبدیل ارز شاید این روش جالب‌ترین روشی باشد که در اینجا مطرح می‌کنیم. این روش بهترین نرخ جابجایی پول را پیشنهاد می‌دهد. حتی نرخ‌های آن از کارگزاران فارکس هم مناسب‌تر است. روش کار آن این‌گونه است که نرخ ارز خود را تنظیم می‌کنید و این سرویس نرخی که مناسب کار شما است، را ارائه می‌دهد. این نرخ معمولا بین صفر تا نیم درصد است. این روش با اجتناب از نرخ‌های بانکی، بخش زیادی از هزینه را برای شما پس‌انداز می‌کند؛ بویژه اگر مقدار پول انتقالی شما زیاد باشد. در حال حاضر دو سردمدار این روش در بازار، CurrencyFair و Transferwise هستند.

بازارهای همتا به همتا (P2P)
بازارهای همتا به همتا (P2P)

 

پرداخت با سیستم بین المللی پی پال آیا سیستم بین المللی پی پال امن است؟ هرچند که هیچ سیستمی صددرصد امن نیست اما سیستم بین المللی پی پال تا حد ممکن سعی کرده تا جلوی مسائل کلاهبرداری و خطاها را بگیرد. به نظر میرسد که موسسه دیگری همتای سیستم بین المللی پی پال نخواهید یافت. هم اکنون سیستم بین المللی پی پال به عنوان یکی از معتبرترین حسابهای آنلاین دنیا شناخته شده و مخصوصا به هنگام استفاده از سایت بزرگ eBay و دیگر سایتها ( بدلیل اینکه به عنوان یک درگاه نیز شناخته می شود) کاربرد فراوانی دارند.

این سرویس با بهره گیری از بهترین متخصصین در تمام زمینه های کاری خود توانسته جلوی پرداختهای ناخواسته از حساب شما را بگیرد. درضمن خریدهای تا سقف 1000 دلار eBay از طریق سیستم بین المللی پی پال بیمه میشود.در حال حاضر با توجه به تحریم های اعمال شده ، پیپال از ارائه خدمات به ایرانیان خودداری می کند ، اما شرکت هایی هستند که با داشتن حساب قانونی پی پال این امکان را برای هموطنان عزیز فراهم کرده اند تا بتوانند بدون داشتن هرگونه نگرانی پرداخت های اینترنتی خود را انجام دهند. بخشی از خدماتی که توسط سیستم بین المللی پی پال صورت میگیرد عبارتند از:

  • خرید از eBay
  • شارژ پنل های دامین مثل DirectI , OnlineNic , Name
  • انجام پرداخت های اینترنتی مانند تمدید سرور ، هاست و ...
  • ارسال پول به دوستان/فامیل از طریق پی پل
  • پرداخت هزینه های ثبت مقاله یا ثبت نام آزمون های بین المللی
: برای دریافت مشاوره درباره روشهای انتقال سریع و بدون محدودیت پول در سراسر دنیا فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «روشهای انتقال سریع و بدون محدودیت پول در سراسر دنیا» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید