کد مطلب:  57610 
4 نظر
4 نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
بیمارستان فرهیختگان

بیمارستان فرهیختگان

بیمارستان فرهیختگان بزرگترین مرکز درمانی، آموزشی و پژوهشی وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی، با ارائه خدمات جامع تخصصی و فوق تخصصی تهران می باشد.
زمان مطالعه: 3 دقیقه

بیمارستان فرهیختگان تهران یکی از مراکز درمانی وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی است که در شمال غرب تهران، روبروی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی واقع شده است. با آسمونی همراه باشید تا یکی از بهترین بیمارستان های تهران را به شما عزیزان معرفی کنیم.

تاریخچه بیمارستان فرهیختگان

بیمارستان فرهیختگان یکی از مجهزترین بیمارستان های تهران است. افتتاح این بیمارستان تحولی بزرگ در دانشگاه آزاد اسلامی برای راه ‌اندازی رشته‌ های تخصصی و فوق ‌تخصصی علوم پزشکی بوده است. بیمارستان فرهیختگان در راستای اهداف تعیین شده از سوی وزارت بهداشت به مردم خدمت رسانی می کند. بزرگترین بیمارستان دانشگاه آزاد اسلامی خدمات درمانی، بهداشتی، آموزشی و پژوهشی را به تمامی شهروندان ارائه می‌کند.
این بیمارستان بزرگترین بیمارستان دانشگاه آزاد اسلامی به مساحت 46.249 مترمربع و زیربنای 43 هزار مترمربع و همچنین یکی از مجهزترین بیمارستان های تهران است که فاز دوم آن در شرف بهره برداری می باشد. 

امکانات بیمارستان فرهیختگان

بیمارستان فرهیختگان در 10 طبقه بنا شده است و دارای 142 اتاق بستری و تعداد 375 تخت می باشد. این بیمارستان دارای بخش اداری، نمازخانه، آشپزخانه، سالن غذاخوری، بوفه، آموزش، کتابخانه، بانک، سالن همایش (ظرفیت 538 نفر) و تعدادی خوابگاه برای خانم ها و آقایان می باشد. همچنین یک پد مخصوص فرود بالگرد امدادی نیز در بیمارستان تامین شده است.
بخش های مورد بهره بردادی در فاز اول شامل بستری داخلی، بستری جراحی، بستری اطفال، بستری زنان، ICU داخلی، ICU جراحی، CCU، POST CCU ، اتاق عمـل، بلـوک زایـمان، اورژانـس، درمانـگاه های تخصـصی و فوق تخصـصی (اطفال، زنان، اورتوپدی، پوست، روان شناسی، نورولوژی، قلب،روماتولوژی، چشم، اورولوژی، نفرولوژی، ریه، رماتولوژی، غدد، عفونی، ENT و ...)، آزمایشگاه، داروخانه، رادیولوژی و سونوگرافی می باشد.

  • درمانگاه تخصص و فوق تخصصی بیمارستان فرهیختگان

درمانگاه بیمارستان فرهیختگان که در سال 1394 افتتاح شده است دارای بخش‌ های اطفال، زنان، داخلی، ارولوژی، پوست، جراحی و نورولوژی است. پزشکان متخصص بیمارستان فرهیختگان از اعضای هیات‌ علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم پزشکی هستند. خدمات بیمارستان فرهیختگان برای پرسنل دانشگاه آزاد اسلامی در صورتی که عضو بیمه تکمیلی دانشگاه باشند، رایگان است.

  • آزمایشگاه بیمارستان فرهیختگان

آزمایشگاه پاتوبیولوژی بیمارستان فرهیختگان با بخش های تخصصی و فوق تخصصی، آمادگی لازم جهت ارائه خدمات شبانه روزی به مراجعه کنندگان سرپایی و بیماران بستری در بخش های مختلف مرکز را دارد. با به روز رسانی دستگاه های مختلف در بخش های آزمایشگاه، تمامی آزمایشات روتین و تخصصی در این مرکز در حداقل زمان ممکن جوابدهی میگردد.
آزمایشگاه  این مرکز با بهره مندی از متخصصین صاحب نام و کادر فنی مجرب، علمی و دلسوز در تلاش است تا با بکارگیری به روزترین امکانات و دانش عملی خدمات با کیفیت ارائه دهد. آزمایشگاه پاتوبیولوژی و تشخیص طبی بیمارستان فرهیختگان واقع در طبقه همکف بیمارستان میباشد.

  • بخش بیماران بین الملل

یکی از اصلی‌ترین بخش‌های هر بیمارستانی که علاوه بر حوزه داخلی در خارج از مرزهای کشور نیز موجب شهرت و رونق می‌شود، بخش بیماران بین‌الملل (IPD) است. با توجه به پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های شگرف این بیمارستان، این بخش نیز همچون دیگر بخش‌ها می تواند بیماران متعددی در حوزه‌های مختلف پزشکی از کشورهای مختلف جذب نماید.
 بخش بیماران بین‌الملل بیمارستان فرهیختگان که شامل زیباترین اتاق‌های بستری، هتلینگ عالی، کارشناسان امور بین‌الملل، مترجمین همراه مسلط به زبان‌های انگلیسی، عربی، کردی، ترکی و روسی، کادر پرستاری دلسوز و حرفه ای، امکانات رفاهی مدرن و شیک، اتاق‌های مسترکلاس، مرکز مشاوره پزشکی حضوری و غیرحضوری به زبان بیمار، منو غذا بر اساس فرهنگ و علاقمندی بیماران کشورهای مختلف است، آمادگی خود را جهت همکاری با شرکت‌های گردشگری سلامت و تسهیلگر اعلام می‌دارد. 

لیست پزشکان بیمارستان فرهیختگان

زنان و زایمان دکتر الهام ارباب، دکتر فرشته شاه محمدی، دکتر رویا محمدی
کودکان دکتر محمدکاظم بخشنده
غدد دکتر سحر قره، دکتر علیرضا عارف زاده
مغز و اعصاب دکتر رزیتا حاجی باقر نائینی
روماتولوژی دکتر ماندانا بیرانوند
جراحی عمومی دکتر سید علی اکبر پیروی حسینی، دکتر هاله موقر، دکتر عبدالعلی رازقیان جهرمی
خون و سرطان شناسی دکتر بابک شازاد
گوش، حلق و بینی دکتر فرید علی احیایی، دکتر هیربد بهنام
ارتوپدی دکتر افشین طاهری اعظم، دکتر هومن یحیی زاده
اورولوژی دکتر حمیدرضا غلامرضایی، دکتر رضا ولی پور
ریه دکتر علیرضا آذرگون
تغذیه بالینی دکتر مهدی شادنوش، دکتر زینب جاوید
روانپزشکی دکتر احمد احمدپور

آدرس و شماره تلفن بیمارستان فرهیختگان

آدرس تهران، انتهای بزرگراه ستاری شمال، میدان دانشگاه، روبروی ساختمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی
تلفن 02144867262
ایمیل farhikhteganhospital@gmail.com
سایت https://tms.iau.ir/farhikhtegan/fa
ساعت کاری 07:30 لغایت 16:10 (از شنبه تا چهارشنبه)

 

: برای دریافت مشاوره درباره بیمارستان فرهیختگان فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «بیمارستان فرهیختگان» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید