فرهادیان: پسر جان! زمانی که من تکواندو کار می‌کردم تو کجا ب | آسمونی
کد مطلب: 26982 درج نظر
فرهادیان: پسر جان! زمانی که من تکواندو کار می‌کردم تو کجا بودی؟

فرهادیان: پسر جان! زمانی که من تکواندو کار می‌کردم تو کجا بودی؟

رییس سازمان تیم‌های ملی تکواندو با اشاره به حل شدن اختلافات بین مهدی بی باک و مهدی خدابخشی و بهنام اسبقی...
زمان مطالعه: 4 دقیقه
فرهادیان: پسر جان! زمانی که من تکواندو کار می‌کردم تو کجا بودی؟
فرهادیان: پسر جان! زمانی که من تکواندو کار می‌کردم تو کجا بودی؟

رییس سازمان تیم‌های ملی تکواندو با اشاره به حل شدن اختلافات بین مهدی بی باک و مهدی خدابخشی و بهنام اسبقی گفت‌: با نزدیک شدن به المپیک نتایج بهتری را از تکواندو می بینیم. به گزارش آسمونی، آرش فرهادیان در گفت‌وگو با ایسنا، درباره مراسم آشتی کنان مهدی بی بابک، سرمربی تیم‌ ‌ملی تکواندو با مهدی خدابخشی و بهنام اسبقی و پایان حواشی مربوط به اختلاف پیش آمده که در شب شام غریبان امام حسین (ع) برگزار شد، اظهار کرد:

از چند ماه قبل به دلیل مشکلاتی که بین سرمربی تیم‌ ‌ملی و دو بازیکن تیم‌ ‌ملی پیش آمده بود، مهدی بی باک تصمیم گرفته بود که خدابخشی و اسبقی در اردوها حضور نداشته باشند. ما در طول این مدت هم همواره به دنبال حل این مشکل در داخل فدراسیون تکواندو بودیم، اما به دلایل این مشکلات دامنه دار شد. به‌ هر حال هم باید قداست سرمربی تیم‌ ‌ملی به دلیل جایگاهی که دارد حفظ می‌شد و از طرف دیگر نیز باید شان بازیکنان ملی‌پوش نیز نادیده گرفته نمی‌شد و در کل نمی خواستیم ملی‌پوشان‌مان از لحاظ روحی و شخصیتی دچار افت شوند. بنابراین یک زمانی را در نظر گرفتیم تا هم این بازیکن تنبیه شوند و همچنین سرمربی تیم‌ ‌ملی نیز به این نتیجه‌ رسید که این دو تکواندو از کار خود پشیمان شده‌اند. با هم این تفاسیر من با بی‌باک، خدا بخشی و اسبقی صحبت کردم و به این افراد یادآور شدم که بهترین زمان، مراسم شام غربیان سرور و سالار شهیدان است تا با توسل به امام حسین (ع) به این اختلافات پایان دهند و قرار شد که این دو بازیکن ضمن عذرخواهی از سرمربی تیم‌ ‌ملی تکواندو و با مدد از ابا عبدالله و با همدلی به اردوها باز گردند. خوشبختانه هر دو طرف هم با آغوش باز و از صمیم قلب تمامی کدورت‌ها را کنار گذاشتند.

او در مورد عدم حضور بهنام اسبقی در این مراسم نیز خاطر نشان کرد:

بهنام اسبقی قبل از مراسم با من صحبت کردند و گفت‌ که از قبل سفری را برای این زمان برنامه‌ریزی کرده و بلیت‌ هواپیما هم گرفته است و حتی به من گفت‌ که اگر لازم است سفرش را کنسل کند، ولی ما گفتیم که نیازی به حضور در این مراسم با وجود برنامه سفرش نیست و اسبقی هم پس از بازگشت به تمرینات تیم‌ ‌ملی ‌اضافه می‌شوند.

رییس سازمان تیم‌های ملی تکواندو در خصوص عدم حضور شخص رییس فدراسیون در چنین مراسم‌هایی و یا برنامه و مصاحبه مطبوعاتی، گفت‌:

لزومی نمی‌دیدم که رییس فدراسیون در این مراسم حاضر باشند. درباره این اختلاف هم در ابتدا آقای پولادگر ورود کردند، ولی به دلیل صحبت‌هایی که یکی از ملی‌پوشان در آن موقع نسبت به سرمربی تیم‌ ‌ملی داشته دیگر رییس فدراسیون و خود من از پیگیری این اختلافات جلوگیری کردیم. آقای پولادگر نسبت به عدم انجام مصاحبه با خبرنگاران این موضع را دارد که معتقد است هر حرفی را که می‌زند از داخل حرف‌هایش چیز دیگری تفسیر و تاویل می‌شود و همین به حاشیه‌ها بیشتر دامن می زند و معتقد است اگر سکوت کند به نفع تکواندو است.

فرهادیان در پاسخ به این سوال که آیا پولادگر همانند هادی ساعی نمی‌تواند یک نشست مطبوعاتی با حضور اصحاب رسانه برگزار کند و به سوالات پاسخ دهد، جواب داد:

من برای هادی ساعی خیلی احترام قائل هستم، ولی در آن جلسه‌ای که برگزار شد واقعا به جز خراب کردن و توهین به افراد دیگر چه گفت‌؟

رییس سازمان تیم‌های ملی تکواندو در مورد مصاحبه تند محمد باقری معتمد و این که گفته من تا به حال فرهادیان را در لباس تکواندو ندیده‌ام، پاسخ داد:

آخر پسر جان آن موقع که من تکواندو کار می‌کردم تو اصلا به دنیا نیامده بودی! من مربی بین‌المللی تکواندو و داور این رشته هستم. خوب اگر در لباس تکواندو مرا ندیده‌ای برو فیلم‌های قبل را ببین و آیا من مقصرم که شما من را در لباس تکواندو ندیده‌ای؟ این که باقری معتمد می‌گوید من فرهادیان را در لباس تکواندو ندیده‌ام شد حرف؟ آقای معتمد واقعا یادت رفته است که در لیگ بازی می کردید، امید غلامزاده، کوروش رجلی، هادی افشار، مهدی ترابی و محمدرضا مهدی زاده نیز بودند. چه کسی این بازیکنان را کوچ می‌کرد؟ مگر من پنج سال در لیگ برتر مربی نبودم؟ خود من چندین سال در اردوهای تیم‌ ‌ملی بودم. اصلا من از دید این افراد یک آدم کار نابلد، ولی زمان همه چیز را روشن خواهد کرد.

وی ادامه داد:

به خدا قسم آرامش کنونی در تیم‌ ‌ملی مثال زدنی است. ما در نونهالان، نوجوانان و بازی‌های داخل سالن آسیا نتایج درخشانی گرفتیم، ولی در گرندپری با این هجمه از انتقادات روبرو شدیم. قبول دارم که در مراکش ضعیف بودیم و در لندن به دنبال جبران هستیم، اما نباید همه زحمت‌ها را نادیده گرفت. من حتی با آقای ذوالقدر هم صحبت کردم و از او خواستم که در سازمان تیم‌های‌ ‌ملی تکواندو به ما کمک کند و او به من پاسخ داد که من تو را می شناسم و مطمئنم که می توانی موفق شوی و با رخصت از اساتید کارم را انجام می‌دهم. مطمئن باشید تیم‌ ‌ملی هر چه‌ به المپیک نزدیک‌تر شویم نتایج بهتری نیز می‌گیرد.

فرهادیان در ادامه‌ در واکنش به صحبت‌های باقری معتمد در خصوص رفاقتی بودن روابط در فدراسیون تکواندو، تصریح کرد:

اینها نظر اوست. من باقری معتمد را با تمامی حرف‌هایی که درباره ما زده خیلی دوست دارم و برای او احترام قائل هستم، ولی اصلا چنین نوع از روابطی صحت ندارد و در تکواندو همه چیز بر اساس شایستگی پیش می‌رود.

او در مورد بحث طلب 3 هزار دلاری که معتمد به دلیل کسب مدال نقره المپیک لندن و دیگر پاداش‌ها از فدراسیون تکواندو، پاسخ داد:

در مورد تایید و تکذیب وجود این بدهی اجازه دهید خود مسئولان فدراسیون تکواندو صحبت کنند و این مورد در حیطه کاری من نیست، ولی امیدوارم باقری معتمد از حرف‌هایی که می‌زند بعدا پشیمان نشود، چرا که اگر شکایتش به نتیجه‌ نرسد فدراسیون تکواندو هم نسبت به این اتهامات اعاده حثیت می‌کند. اگر معتمد درخواستی داشت می‌توانست به فدراسیون بیاید و حضوری صحبت کند. اگر فردی از جایی طلب دارد زنگ نمی‌زند به صورت کتبی و نامه نگاری می‌کند تا به مورد او رسیدگی شود. اگر او رقم قابل توجهی از فدراسیون طلب دارد چرا زنگ می زند و به فدراسیون نمی‌آید؟ به نظرم او مسائل را می‌خواهد جور دیگری جلوه دهد و نیازی به پیغام پشت پیغام نیست. او به نظرم یک طرفه حرف می‌زند. این طرز برخورد خوب نیست بهتر است گذشته را به یاد بیاورد که یک ورزشکار نوجوان بود و همیشه فدراسیون در کنار او بود. نیازی نیست که برای رسیدن به اهداف خودمان را با افراد دیگر مقایسه کنیم.

منبع: ایسنا

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره فرهادیان: پسر جان! زمانی که من تکواندو کار می‌کردم تو کجا بودی؟ فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

ثبت نظر درباره «فرهادیان: پسر جان! زمانی که من تکواندو کار می‌کردم تو کجا بودی؟»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

4 + 8 = ?