کد مطلب:  50517 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
سقوط آزاد ارزش سهام غول نفتی عربستان

سقوط آزاد ارزش سهام غول نفتی عربستان

ارزش سهام شرکت ارامکو به کمترین سطح خود از زمان عرضه در بورس رسید.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
سقوط آزاد ارزش سهام غول نفتی عربستان
سقوط آزاد ارزش سهام غول نفتی عربستان
سقوط آزاد ارزش سهام غول نفتی عربستان - fall of Saudi oil giant's value

به گزارش آسمونی : به نقل از رویترز، پس از حمله انتقام جویانه موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به پایگاه هوایی عین‌الاسد آمریکا در عراق که در پی اقدام آمریکا در به شهادت رساندن سردار سپهبد قاسم سلیمانی صورت گرفت، ارزش سهام شرکت‌ نفتی آرامکو عربستان که با ارزش ترین شرکت در جهان نیز هست به 34 ریال سعودی ( 9.06 دلار آمریکا) کاهش پیدا کرد که کمترین سطح ثبت شده برای سهام این کشور از زمان عرضه سهام آن در بازار بورس از یازدهم دسامبر سال قبل محسوب می‌شود.

در عین حال شاخص بورس ریاض در عربستان نیز در واکنش به وقایع بامداد امروز دذر مقایسه با روز قبل خود 1.4 درصد ریزش کرد. اکنون سهام شرکت آرامکو در مقایسه با قیمت اوج خود در سی و یکم دسامبر 12 درصد کاهش پیدا کرده است و اکنون ارزش این شرکت 1.7 تریلیون دلار برآورد می‌شود.

عربستان که شدیدا از وقایع اخیر و تاثیر آن بر روی بازارهای مالی کشورش نگران شده، در روزهای اخیر معاون وزیر دفاع و برادر ولیعهد این کشور را برای دیدار و گفتگو با مقامات آمریکایی به واشنگتن فرستاد. طبق اعلام منابع خبری، وی در دیدار با شان اسپر، وزیر دفاع آمریکا خواستار کاهش تنش ها با ایران و در امان ماندن کشورش از تحولات شده است.

ریال عربستان نیز در معاملات اخیر با ریزش مواجه شد تا جایی که در معاملات امروز بازارهای ارز، هر دلار آمریکا به 3.75 ریال عربستان و هر یورو به 4.1786 ریال معامله شد. هم چنین نرخ برابری هر پوند معادل  4.9302 ریال و هر فرانک سوئیس به ازای 3.8629 ریال عربستان اعلام شد. ارزش ریال عربستان در برابر دیگر ارز ایمن جهان یعنی ین ژاپن نیز با کاهش مواجه شد تا جایی که نرخ برابری هر ریال عربستان معادل 28.9125 ین اعلام شد.

: برای دریافت مشاوره درباره سقوط آزاد ارزش سهام غول نفتی عربستان فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «سقوط آزاد ارزش سهام غول نفتی عربستان» در کادر زیر بنویسید :
3 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید