کد مطلب: 44222 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
پول مجازی فیسبوک احتمالاً همین ماه عرضه می‌شود

پول مجازی فیسبوک احتمالاً همین ماه عرضه می‌شود

فیسبوک اگرچه یک شبکه اجتماعی محسوب می شود اما سعی دارد علاوه بر واقعیت مجازی در بحث ارز دیجیتال نیز فعالیت...
زمان مطالعه: 2 دقیقه
فیسبوک اگرچه یک شبکه اجتماعی محسوب می شود اما سعی دارد علاوه بر واقعیت مجازی در بحث ارز دیجیتال نیز فعالیت کرده و یک ارز دیجیتال ارائه دهد. ارزی که بدون شک می تواند موفق باشد.

به گزارش وب سایت آسمونی، مدت هاست که درباره ارائه پول های مجازی شبکه اجتماعی فیسبوک خبرها و شایعات مختلفی را میشنویم، ظاهر بنابر خبرهای تازه ای که رسانه های مختلف با تکیه برمنابع آگاهی منتشر کرده اند، به احتمال بالایی در ماه آینده میلادی شاهد عرضه این ارز مجازی باشیم.

براساس این گزارش ها فیسبوک برنامه های جدی و بلند مدتی را برای ترویج و معرفی بهتر ارز مجازی خودش داشته است که شامل قسمت های مختلفی می شود. فیسبوک در نظر دارند که طرح های تشویقی را برای تاجران درنظر گرفته و همچنین مکان های مخصوصی را برای مبادله ارز مجازی خود با سایر ارزهای مجازی و پول های رایج فیزیکی برپا دارد. همچنین این شرکت به دتبال ایجاد توانایی پرداخت حقوق کارکنان دخیل در این پروژه با ارز مجازی خود نیز است.

اگر کمی در جربان معامله ارزهای مجازی رایج باشید، متوجه این موضوع خواهید شد که ارزهای مختلف دارای سابقه قیمت های بالا و پایین زیادی بوده و نوسان های شدیدی را تجربه کرده اند. فیسبوک به منظور جلوگیری کردن از وضعیت های احتمالی این چنینی در نظر دارد که با شرکت های دیگر وارد شراکت شده و با دریافت مبلغ 10 میلیون دلار به ازای هر شریک امتیاز را واگذار کند تا با استفاده از این این پول ها پایداری نسبی را برای ارز مجازی خودش به ارمغان بیاورد.فیسبوک هم وارد عرصه ارز دیجیتال می شود

علاوه بر این لازم به ذکر است می باشد که پول مجازی بزرگ ترین شبکه اجتماعی جهان برخلاف بیت کوین یا سایر ارزها با 100 نقطه اتصال و یا کمتر دارای تمرکز بالاتری بوده و همچنین از فناوری بلاکچین نیز استفاده می کند. از طرفی فیسبوک به منظور جلب اعتماد حداکثر گویا تصمیم دارد که کنترل داد و ستدها را به یک شرکت مستقل واگذار کند. این ارز مجازی تا به امروز با اسم رمز لیبرا Libra شناخته شده، ولی به نظر می رسد که در زمان عرضه این ارز به Stablecoin یا سکه پایدار تغییر نام دهد. شایان به ذکر است که سکه پایدار فیسبوک، در تمامی شرکت های زیر مجموعه شامل اینستاگرام و واتساپ نیز قابل استفاده خواهد بود.

تحلیل انجام شده بر روی این ارز مجازی خبر از آن می دهد که فیسبوک این ارز را در کشورهای کمتر توسعه یافته و یا در حال توسعه که پول رایج آن ها دارای عدم پایداری می باشد، عرضه شده و به عنوان یک ارز رایج بدون مرز مورد استفاده قرار بگیرد. باید دید که این اطلاعات و هدف گذاری های انجام شده توسط فیسبوک به چه صورتی پیش خواهد رفت.

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «پول مجازی فیسبوک احتمالاً همین ماه عرضه می‌شود»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 * 8 = ?