کد مطلب:  22580 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
کاشت موی ابرو

کاشت موی ابرو

بسیاری از افراد با این واقعیت روبرو می شوند که موی ابرو هایشان در حال نازک شدن است. در نتیجه آنها نقاط کچلی را...
زمان مطالعه: 4 دقیقه

بسیاری از افراد با این واقعیت روبرو می شوند که موی ابرو هایشان در حال نازک شدن است. در نتیجه آنها نقاط کچلی را در ابرو های خود مشاهده می کنند و به همین دلیل به دنبال راهی برای کاشت، تقویت و یا ترمیم آن هستند. آسمونی در این بخش مطالب مفیدی در مورد کاشت ابرو برای شما عزیزان تهیه کرده است که پیشنهاد می کنیم حتما این مقاله را مطالعه نمایید.

برای بسیاری از بانوان طراحی ابرو تبدیل به یک کار غم انگیزه هر روزه شده است. کم شدن مو، صرف نظر از اینکه  خط موی شما را به عقب می کشاند و یا ابروی تان را محو می کند،عامل مهمی  برای از دست دادن اعتماد بنفس است و این امر ناشی از این است که مردم اصولا تمایل دارند ابروهایی با فرم های متفاوت داشته باشند.

کاشت موی ابرو
کاشت موی ابرو
وقتی موی ابرو می ریزد و یا کم می شود، یک نقص  رخ می دهد ومی توان گفت کاشت ابرو، طبیعی ترین و آسانترین راه حل موجود برای فرد است. شاید برایتان جالب باشد بدانید هر شخصی می تواند نقاط کچلی در ابروهایش داشته باشد. در از دست دادن موی ابرو، تبعیض جنسیت قایل نمی شود در حالی که کاشت موی ابرو برای بانوان یک روش بسیار رایج است، مردان بسیاری نیز از کاشت مو استفاده می کنند.

شایع ترین علت ریزش مو ابروی زنان برداشتن بیش از حد آن است که در  یک دوره زمانی دائمی به فولیکول مو آسیب می زند و باعث ایجاد زخم بر روی بافت و از دست دادن کامل رشد مو می شود.

 یکی دیگر از دلایل ریزش ابرو، پیری طبیعی است که در آن بیماران در سنین 50 تا 60 سالگی خود نازک شدن مو را حتی در منطقه ابروی خود تجربه می کنند. در حالی که برخی بیماران به دنبال کاشت ابرو هستند تنها به این دلیل است که خصوصیات طبیغی صورتشان را تقویت کنند برخی دیگر نیز نیز در پی جایگزینی ترمیمی در نقاط کچلی ابرو هستند که بوسیله ضربه ای سخت در کودکی مثلا بر اثر تصادف بوجود آمده است یا به دلیل زخم های ناشی از جراحات در ورزش و یا بر اثر سوختگی و فقدان مو به وسیله درمان های پزشکی مانند تابش و شیمی درمانی بوجود آمده است، هستند. برای برخی بیماران فقدان موی ابرو ممکن است بصورت ژنتیکی باشد و ابروها بسیار نازک هستند و نقاط کچل کوچکی در سراسر یا بخشی از موهای موجود وود دارد.

از دست دادن موی ابرو می تواند به دلیل alopecia areata  و بیمار های دیگری مانندکم کاری تیروئید باشد. عمل جایگزاری ابرو اغلب انجام می شود تا ظاهر صاف و زبر ابروهای تتو شده را نرم کند، و ظاهر سه بعدی و طبیعی ابروهای شما را حفظ کند و صورت را احیا کند.

eyebrow-hair-transplant
eyebrow-hair-transplant
روش حفظ و ترمیم موی ابرو:

بدلیل موقعیت مرکزی ابروها در صورت، ابروها ویژگی تعریف کننده ای برای تقارن و تعادل صورت است. ابروها، چشم ها شما را قاب بندی می کنند و زیبایی طبیعی تان را حفظ می کند بنابراین هدف اولیه، طراحی و فرم دهی شکل ابرواست که با ایجاد تقارن بهینه و تناسب کلی صورت و حجم و بعد دهی به صورت این هدف را براورده می سازد. ابروهایی که به خوبی متناسب شده اند، چشمان شما را روشن می سازد و صورت را به سمت بالا می کشد و به چهره شادابی می بخشد.

برای ایجاد دوباره زاویه مناسب، دقت  و مهارت زیادی برای عمل بر روی موهای موجود نیاز است.  در حالت پزشکی موها به سمت بالا شروع می شود و در خالی که اصولا ابرو از نزدیک بینی شروع وزامی شود.

کاشت موی ابرو
کاشت موی ابرو
پس از آن زاویه موها از بالا به سمت پایین و از پایین به سمت بالا زاویه پیدا می کند بطوری که در نزدیک خط وسط ، به هم می رسند و به تدریج از سمت صورت به سمت چشم تغییر جهت می دهد. اعمال ظرافت هنری برای زیبایی و ایجاد تعادل و همچنین ابعاد مناسب  شکل و قوس ابروها بسیار ضروری است. بر اساس جنسیت و تناسب صورت فرد از لحاظ زیبایی شناختی ایجاد می شود. بطور کل، ابروی بانوان بطور طبیعی قوس بیشتری دارد در حالی که ابروی آقایان مسطح تر و به شکل T  است. این مساله در عمل ترمیم ابروی همه بیماران لحاظ می شود.

عمل کاشت ابرو، مستلزم استفاده از 150 تا 300 مو است که تعداد این موها به حجم ابروی ریخته شده و طرح کاشت ابرو دارد. ناحیه های گیرنده با توجه به ویژه به زاویه تعیین شده و جهت هر ناحیه گیرنده ایجاد شده است. یکی دیگر از مزایای استفاده پیوند موی بلند برای تکنیک حفظ و ترمیم ابرو این است که هدفش تعیین نواحی دریافت کننده در زوایای دقیقتری است چون  کل خصوصیات هر مو محسوس است.

همچنین هدف، جایگزاری پیوندها  است چون ما می توانیم هر مو را به صورت اردای و عمدا بچرخانیم تا ساختار قوس ابروی جدید را بر اساس ویژگی هرکدام از موها تقویت کنیم. استفاده از این تکنیک کاشت موی ابرو، جراح چشم انداز و تصویر بهتری از ابروی تکمیل شده می دهد و امکان استفاده بهتر از موهای دهنده را در ناحیه های مناسب میدهد. همچنین کنترل بیشتری در کاشت موی ابرو در طول عمل کاشت را موجب می شود که سطخ هنری این روش را بالا می برد و در نهایت نتیجه ای فوق العاده به بیمار می دهد.

eyebrow-hair-transplant
eyebrow-hair-transplant
مشابه روش های سنتی کاشت مو، موهای کاشته شده جدید بعد از چندین هفته می ریزد. وقتی مو وارد مرحله استراحت می شود. سپس موی ابرو وارد فاز رشد و نمو قرار می گیرد و رشد خود را در قسمت ابروی طراحی شده آغاز میکند. لازم است که ابروهای کاشت شده مرتب و آراسته شوند چون آنها موهای پوست فرق سر هستند که بیش از حد نرمال موی ابرو اصولا رشد می کنند.

به طور کلی می توان گفت، بازسازی ابرو تاثیر فوق العاده زیادی بر کل صورت دارد. به طور کلی، بانوان بخش عمده ای  از بیماران ما را تشکیل می دهند و عمل جایگذاری ابرو سریعترین روش برای رشد مجدد موهای ابرو محسوب میشود.

علاوه بر پیوند موی ابرو، عمل بازسازی مژه نیز به بیماران توصیه می شود. کاشت مژه با بی حسی موضعی انجام میشود و شامل کاشت حدود 25 تک مو برای پلک بالایی می شود.

موی دهنده نیز از پشت سر برداشته می شود و قلمه ها تقسیم به تک موهایی می شوند بافتش صاف می شود تا بسیار لطیف شود. مژه های جدید بیشتر از حد معمول رشد می کنند و بایستی مرتبا پیرایش و مرتب شوند. بازسازی مژه، بچهره را تقویت می کند و باعث افزایش اعتماد بنفش شخص می شود.

: برای دریافت مشاوره درباره کاشت موی ابرو فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «کاشت موی ابرو» در کادر زیر بنویسید :
4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید