کد مطلب:  57007 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
گرانی بی ‌منطق زندگی طبقات متوسط و ضعیف را سخت ‌تر کرده است

گرانی بی ‌منطق زندگی طبقات متوسط و ضعیف را سخت ‌تر کرده است

نماینده مجلس: گرانی بی‌منطق و افزایش نرخ بیکاری، زندگی طبقات پایین و متوسط را سخت‌تر کرده است.

زمان مطالعه: 2 دقیقه

حسین نوش آبادی نماینده مردم ورامین در مجلس در جلسه علنی روز چهارشنبه 26 آذر ماه مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: در میان همه مشکلات کشور، مشکل اقتصادی و معیشتی مردم از مهمترین مشکلاتی است که مردم را رنج می‌دهد؛ مشکل تورم و گرانی بی‌منطق است.

گرانی بی ‌منطق زندگی طبقات متوسط و ضعیف را سخت ‌تر کرده است
گرانی بی ‌منطق زندگی طبقات متوسط و ضعیف را سخت ‌تر کرده است

به گزارش آسمونی، خبرگزاری فارس به نقل از خانه ملت نوشت:

حسین نوش آبادی نماینده مردم ورامین ادامه داد: مجلس یازدهم نقطه امید و مظهر انتظار مردم ایران است و همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند؛ مجلس یازدهم یکی از قویترین و انقلابی‌ترین مجالس دوران انقلاب و سرشار از نیروهای پرانگیزه، پرتوان و با ایمان است که می‌تواند تاثیرات بسیار زیادی در حل مشکلات جامعه و پیشرفت کشور و آینده نظام داشته باشد.

وی افزود: در میان همه مشکلات کشور، مشکل اقتصادی و معیشتی مردم از مهمترین مشکلاتی است که مردم را رنج می‌دهد؛ مشکل تورم و گرانی بی‌منطق، کاهش ارزش پول ملی، مشکلات بنگاه‌های تولیدی و افزایش نرخ بیکاری؛ زندگی طبقات پایین و متوسط کشور را روز به روز سخت تر و نگرانی نسبت به آینده فرزندانشان را بیشتر کرده است، این در حالی است که ظرفیت‌های فراوان مادی و معنوی،منابع مالی گسترده برای رونق کسب و کار و حل مشکلات اقتصادی کشور وجود دارد.

نوش آبادی ادامه داد: سوال این است که چرا با وجود ظرفیت‌های بالای کشور، تنوع اقلیمی، موقعیت ممتاز جغرافیایی و منابع و معادن سرشار و برخورداری از فرهنگ تاریخ و تمدن و هویت ملی و سایر ظرفیت‌های مهم و اساسی، مردم همچنان با فقر و بی‌عدالتی دست و پنجه نرم می‌کنند.

شکاف‌های وسیع اقتصادی جوانان را با چالش‌های اساسی برای تشکیل خانواده مواجه کرده است

وی در ادامه افزود: پاسخ این سوال را باید در کم کاری، سهل انگاری و سوء مدیریت مسئولان کشور دانست. بی اعتنایی و غفلت از اقتصاد مقاومتی، بی‌توجهی به تولید و سرمایه‌گذاری داخلی، دورشدن از تفکر انقلابی و روحیه جهادی، رو آوردن به زندگی اشرافی برخی مسئولان و مدیران کشور و فراموش کردن درد طبقات پایین و ضعیف جامعه از جمله عوامل افزایش مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم رنج کشیده ایران است.

نماینده مردم ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی در ادامه تاکید کرد: متاسفانه رشد روزافزون بیکاری، فقدان درآمد حداقلی و شکاف‌های وسیع اقتصادی بخش وسیعی از جامعه به ویژه جوانان را با چالش‌های اساسی برای تامین مسکن و تشکیل خانواده مواجه کرده است.

نوش‌آبادی با بیان اینکه برنامه ریزی و همکاری دولت و مجلس برای مقابله با بحران مسکن، ازدواج و اشتغال جوانان یک امر ضروری و اجتناب‌ناپذیر است،مطرح کرد: هرگونه غفلت، آینده کشور را با چالش جدی مواجه خواهد ساخت. انتظار مردم از همه مسئولان به ویژه دولت و مجلس سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی برای حل مشکلات اقتصادی و اجتماعی است.

لزوم حداکثر توجه بودجه به تامین مسکن و افزایش سقف وام ازدواج برای جوانان

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به بررسی بودجه در مجلس ادامه داد: در این روزها که مجلس شورای اسلامی، لایحه بودجه 1400 را در دستور کار دارد؛ لازم است حداکثر توجه به تامین بودجه‌های مورد نظر در حوزه اقتصادی و معیشتی مردم خصوصا تامین زمین و مسکن و افزایش سقف وام ازدواج برای جوانان در نظر گرفته شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: تاکید بنده به وضعیت نابسامان صدها هزار نیروی شرکتی و پیمانکاری در دستگاه‌های مختلف کشور است که هیچ آینده شغلی و تامین اجتماعی مناسب برای آنها متصور نیست.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: بی‌توجهی مسئولان و مدیران کشور به اصول بیست و هفتم، بیست و هشتم و بیست و نهم قانون اساسی که دولت را مکلف کرده طبق قوانین از محل درآمدهای عمومی و درآمدهای حاصل از مشارکت مردم؛ خدمات و حمایت‌های مالی لازم را برای آحاد کشور فراهم و تامین کند. تکلیف میلیون‌ها نفر از کسانی که در این کشور از خدمات اجتماعی و خدمات بازنشستگی، خدمات از کار افتادگی و درماندگی و بهداشتی و درمانی بهره مند نیستند؛ چیست؟

: برای دریافت مشاوره درباره گرانی بی ‌منطق زندگی طبقات متوسط و ضعیف را سخت ‌تر کرده است فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «گرانی بی ‌منطق زندگی طبقات متوسط و ضعیف را سخت ‌تر کرده است» در کادر زیر بنویسید :
2 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید