کد مطلب: 9296 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
معاملات میلیاردی پنت هاوس های گران قیمت

معاملات میلیاردی پنت هاوس های گران قیمت

1393/12/11 درحالی که سایه رکود بر سر بازار مسکن سنگینی می‌کند، در گوشه‌ای دیگر معاملات میلیاردی...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

Expensive Penthouse billion transactions

1393/12/11

درحالی که سایه رکود بر سر بازار مسکن سنگینی می‌کند، در گوشه‌ای دیگر معاملات میلیاردی پنت‌هاوس‌های گران قیمتی انجام می‌شود که قیمت‌های نجومی و گاه غیرقابل باوری دارد.

به گزارش آسمونی به نقل از ایسنا، با توجه به روند رکود در بازار مسکن و افزایش تعداد آپارتمان‌های خالی در کلان شهرها، هنوز خانه‌هایی وجود دارند که با شرایط ویژه، مشتریان منحصر به فرد خود را دارند. آپارتمان‌های لوکس در آخرین طبقه از برج‌ها یا مجموعه‌های مسکونی با امکانات خاصی که فقط در برخی نقاط تهران به چشم می‌خورند و البته با قیمت‌هایی خاص‌تر خرید و فروش و یا اجاره داده می‌شوند.

این روزها مشتریان خانه‌های لوکس در برج‌های تهران افزایش یافته و هر روز هم بر تعداد کسانی که زندگی در پنت‌هاوس‌های لوکس مدرن را بر زندگی در خانه‌های ویلایی ترجیح می‌دهند، افزوده می‌شود.

در حال حاضر برج‌هایی در فرمانیه، زعفرانیه، کامرانیه و سایر مناطق شمالی شهر تهران وجود دارند که متراژ آنها از 300 متر شروع و تا 1200 متر افزایش می‌یابد؛ در حالی که سالن‌های بی‌ستون، استخرهای معلق داخل واحدها، آشپزخانه‌های تمام اتوماتیک، شیرآلات کریستال، حسگرهای امنیتی، چوبکاری‌های دست‌ساز ایتالیا، زمین تنیس، تونل‌های آبی دوار، برکه و آبشار، باغ پرندگان، پارک کودک، سالن‌های مخصوص برپایی همایش‌ها و جشن‌ها و کارواش تنها بخشی از امکانات موجود در آنهاست.

حداقل قیمت هر متر از این خانه‌های ویژه مرتفع حدود 11 و حداکثر اعلامی‌شان قیمت بین 24 تا 30 میلیون تومان است؛ با این حساب یک پنت هاوس معمولی، حداقل 2 میلیارد تومان قیمت دارد، این در حالی است که در گوشه‌ای دیگر از شهر می‌توان تنها با یک دهم این مبلغ صاحب خانه شد.

پیگیری ها حاکی از آن است که بین قیمت اعلام شده برای هر متر پنت هاوس از سوی مشتری و دلال تفاوت چند میلیونی وجود دارد؛ به عنوان نمونه دلالی قیمت اعلام شده فروشنده برای هرمتر از یک پنت هاوس را 15 میلیون تومان عنوان می‌کند و می‌گوید می‌شود این خانه را متری 13 میلیون تومان نیز خریداری کرد.

این تفاوت قیمت نشان دهنده این است که هیچ مبنایی برای قیمت گذاری این خانه ها وجود ندارد و هر کس به دلخواه یک قیمت بر خانه خود می‌گذارد، البته این تفاوت قیمت از نگاه خریداران این خانه‌ها ناچیز است.

قیمت و شرایط پنت هاوس در تهران

پنت هاوسی واقع در نیاوران ، طبقه چهاردهم، 450 متر+120 متر تراس گاردن، دارای امکاناتی مانند پلان ژورنالی کاربردی، ارتفاع 4.3 متری سقف، آسانسور اختصاصی، سالن سینما، اسکواش، متریال Limited و همچنین 4 پارکینگ سندی به قیمت هر متر 24 میلیون تومان به فروش می رسد. به عبارتی دیگر قیمت این پنت هاوس حدود 13 میلیارد و 700 میلیون تومان است.

پنت هاوس 600 متری واقع در خیابان فرشته، طبقه ششم دارای امکاتی مانند 5 اتاق خواب، ارتفاع 5 متری سقف، دید کاملا باز شمال و جنوب، استخر، سونا و 6 پارکینگ سندی به قیمت هر متر 11 میلیون تومان به فروش می رسد و قیمت کل آن حدود 6 میلیارد و 600 میلیون تومان برآورد شده است.

پنت هاوسی واقع در ولنجک با 500 متر بنا فلت و 300 متر تراس مبله و نیز واقع در طبقه چهاردهم با امکانات لابی و مشاعات بی همتا، سالن سینما، اسکواش، چشم انداز پانوراما و 6 پارکینگ سندی به قیمت هر متر 20 میلیون تومان در نظر گرفته شده است که قیمت کل آن حدود 16 میلیارد تومان است.

یک پنت هاوس واقع در منطقه زعفرانیه 380 متر مربع با امکانات 3 اتاق خواب، سویئت مجزا، متریال برند، ویو عالی، ارتفاع سقف بلند و 6 پارکینگ سندی با قیمت 30 میلیون تومان برای هر متر در نظر گرفته شده است که قیمت کل آن حدود 11 میلیارد و 400 میلیون تومان برآورد شده است.

همچنین یک پنت هاوس دیگر واقع در زعفرانیه با 400 متر مساحت و 100 متر تراس شمال جنوب واقع در طبقه چهاردهم، سالن پانوراما بدون ستون، چشم انداز شهر و کوهستان، نورگیر فوق العاده، دورتادور پنجره، دارای لاندری (خشکشویی)، بازسازی شده و دارای 3 پارکینگ سندی برای هر متر 19 میلیون تومان قیمت گذاری شده است که قیمت کل آن حدود 10 میلیارد تومان درنظر گرفته شده است.

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «معاملات میلیاردی پنت هاوس های گران قیمت»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

6 - 3 = ?