کد مطلب:  44434  درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
روانشناسی ، انتظارات دوران نامزدی

روانشناسی ، انتظارات دوران نامزدی

انتظارات دوران نامزدی -Expectations in engagement period - آسمونیبه نام یگانه عالمدر زمان نامزدی یا خواستگاری بسیاری از...
زمان مطالعه: 1 دقیقه
انتظارات دوران نامزدی -Expectations in engagement period - آسمونی
انتظارات دوران نامزدی -Expectations in engagement period - آسمونی

انتظارات دوران نامزدی -Expectations in engagement period - آسمونی

به نام یگانه عالم

در زمان نامزدی یا خواستگاری بسیاری از انتظارات بیان می شود ولی نیمی از آنها مورد توجه قرار نمی گیرد.

بسیاری از افراد بعد از ازدواج تازه خود واقعیشان را نشان می دهند و انگار تا آن روز شبیه حبابی بوده اند که ترکیده است پس باید واقع بین باشید و خواسته های نامعقول و غیر منطقی نداشته باشید.

بعضی از آقایون یا خانمها بسیار عصبی هستند که این عدم کنترل روی عصبانیت عوارض بسیار زیادی در زندگی زناشویی ایجاد می کند. حتی این خشم در روابط زناشویی آنها تاثیر می گذارد. پس مهارت کنترل خشم در زندگی از ملزومات است.

افرادی که انتظاراتشان از دیگران بالا است بیش از اندازه بابت هر اشتباه کوچکی عصبانی می شوند. وقتی که به اهداف غیر منطقی خود نمی رسند بیشتر خشمگین می شوند و دچار استرس می شوند و در پی آن افسردگی را تجربه می کنند پس باید در کنترل خود از هر جهاتی مهارت داشته باشیم.

ازدواج هیچگاه موجب خوشبختی مرد یا زن نمی شود. بلکه باید یاد بگیرید خودتان به اندازه کافی خوشبخت و کامل باشید تا بتوانید این خوشبختی را با دیگری تقسیم کنید وگرنه ازدواج نه برای خوشبختی، نه شادی و نه سرگرم شدن است.

در ازدواج هرگز سعی نکنید همدیگر را کنترل کنید یا باعث تغییر همدیگر شوید بلکه دو طرف باید همدیگر را همانطور که هستند بپذیرند و به هم احترام بگذارند.

نوشته از خانم سارا فلاحی (کارشناس ارشد روانشناسی)

: برای دریافت مشاوره درباره روانشناسی ، انتظارات دوران نامزدی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

معرفی نویسنده:

سارا فلاحی (کارشناس ارشد روانشناسی) مطلب خواندنی و آموزشی در زمینه های سبک زندگی، خانواده، همسرداری، فرزندداری، ازدواج، آداب، اخلاق و روانشناسی.

نظر خود را درباره «روانشناسی ، انتظارات دوران نامزدی» در کادر زیر بنویسید :

3 * 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید