کد مطلب: 34265 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
استعلام ممنوع الخروجی به چه صورت است؟

استعلام ممنوع الخروجی به چه صورت است؟

استعلام ممنوع الخروج بودن و اطلاع از ممنوع الخروج بودن قبل از سفر بسیار مفید خواهد بود و باعث می شود که برنامه خود را بدانیم.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

خیلی مواقع پیش آمده که افراد هنگام خروج از کشور و در فرودگاه با این مساله مواجه می شوند که ممنوع الخروج هستند. این موضوع می تواند همه برنامه های سفر شخص را به هم بریزد و در صورتی که محل اقامت نیز در کشور مقصد رزرو شده باشد متحمل خسارت های بیشتری خواهد شد.

برای بررسی ممنوع الخروج بودن بهترین مرجع اداره گذرنامه است که می تواند بهترین کمک را به ما بکند. البته در قبل روش های مختلفی برای استعلام ممنوع خروج بودن وجود داشت مانند تلفنی یا اینترنتی و… اما طبق قانون جدید چک کردن ممنوع خروج بودن از طریق اداره گذرنامه انجام می شود. در این مقاله به روش استعلام اینترنتی و تلفنی از ممنوع الخروج بودن و وجود سامانه استعلام تلفنی ممنوع الخروج بودن می پردازیم.

روش استعلام ممنوع الخروجی

 در گذشته استعلام ممنوع الخروجی تلفنی انجام می شد اما سواستفاده بعضی افراد که مشخصات شناسایی فرد دیگر را داشتند باعث شد که اطلاع از ممنوع الخروج بودن از طریق تلفن دیگر انجام نشود. مردم می توانند برای اطلاع از ممنوع الخروجی‌ها و رفع ممنوع الخروجی‌های مربوط به پرونده‌های دوایر اجرای اسناد رسمی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به سایت ثبت من به نشانی my.ssaa.ir/portal/executive/inquery-exitban مراجعه کنند.

البته بسیاری از ممنوع الخروجی‌ها در سامانه «ثبت من» موجود نیست و در صورتی که اشخاص فقط براساس پرونده‌های اجرایی ممنوع الخروج شده باشند، در این سامانه مطلع خواهند شد. در صفحه استعلام، مشخصات فردی خود را به طور دقیق وارد نمایید. برای استعلام ممنوع الخروجی به مشخصاتی مانند نام و نام خانوادگی، نام پدر، تاریخ تولد، شماره شناسنامه و شماره ملی نیاز خواهید داشت.

استعلام ممنوع الخروجی به چه صورت است؟
استعلام ممنوع الخروجی به چه صورت است؟

آیا من ممنوع الخروج هستم؟

1- بدهکاران قطعی مالیاتی و بدهکارانی که به موجب صدور حکم قطعی دادگاه یا صدور اجراییه در اجرای ثبت سازمان ثبت اسناد و املاک، بدهی آن‌ها محرز شده است.
2- اشخاصی که در خارج از ایران به دلیل تکدی، ولگردی، سرقت، کلاهبرداری و هر دلیل دیگری، شهرت داشته باشند.
3- افرادی که مسافرت آن‌ها به خارج از کشور به تشخیص مقامات قضایی، مخالف مصالح جمهوری اسلامی ایران باشد.
4- کسانی که با اعلام کتبی مقامات قضایی، حق خارج شدن از کشور را ندارند.
5- کسانی که اخذ گذرنامه و خروجشان از کشور به اراده فرد دیگر، پدر، شوهر و … محول شده است.
6- افرادی که مهریه همسر خود را پرداخت نکرده باشند، همسر می‌تواند از دادسرا ممنوع الخروجی شوهر را درخواست نماید.

نکته: لازم به ذکر است که برای افراد زیر 18 سال، اجازه پدر برای خروج فرزند از کشور الزامی می باشد.

معرفی نویسنده:

تحصیلکرده رشته زبان انگلیسی و علاقمند به اخبار و موضوعات روز ایران و جهان، تازه ترین نوشته های من در بخش اخبار آسمونی منتشر میشه

ثبت نظر درباره «استعلام ممنوع الخروجی به چه صورت است؟»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

7 - 4 = ?