کد مطلب:  35044 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
تاکسی‌های فرسوده جریمه نمی‌شوند

تاکسی‌های فرسوده جریمه نمی‌شوند

به گزارش آسمونی:رئیس پلیس راهور تهران بزرگ: به دلیل ناتوانی شرکت‌های خودروساز برای ارایه تاکسی‌های نو،...
زمان مطالعه: 2 دقیقه
به گزارش آسمونی:رئیس پلیس راهور تهران بزرگ: به دلیل ناتوانی شرکت‌های خودروساز برای ارایه تاکسی‌های نو، تاکسی‌های فرسوده پایتخت به دلیل نداشتن معاینه فنی جریمه نمی‌شوند.

سردار مهماندار در حاشیه نشست با نمایندگان حوزه حمل و نقل بار و مسافر در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: در بخش مسافر متاسفانه شاهد دغدغه‌هایی هستیم که برخی از تاکسی‌ها در سن فرسودگی قرار گرفته است و از طرف دیگر کارخانه‌های سازنده خودرو هم پاسخگوی نیاز تاکسیرانی نیست و رانندگان تاکسی‌ها بلاتکلیف مانده است.

تاکسی‌های فرسوده جریمه نمی‌شوند
تاکسی‌های فرسوده جریمه نمی‌شوند


وی گفت: باید در این خصوص فکر اساسی شود، زیرا رانندگانی که معاینه فنی ندارند جریمه می‌شدند و به دلیل همین مشکلات تصمیم گرفتیم که تا حل شدن مشکل تاکسیرانان، تاکسی‌هایی که فرسوده است درخصوص نداشتن معاینه فنی جریمه نشود.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ افزود: البته این شامل حال تاکسی‌هایی می‌شود که در لیست نوسازی باشد و شهرداری باید این فهرست را به راهور تهران بزرگ تحویل دهد تا برای اینگونه تاکسی‌ها جریمه نداشتن معاینه فنی لحاظ نشود.

هماهنگی‌های لازم برای تردد خودرو‌های حمل بتن در روز انجام شده است

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: باتوجه به مشکلاتی که برای خودرو‌های حمل بتن در شب پیش آمده است با هماهنگی‌های انجام شده درصدد هستیم که تردد خودرو‌های حمل بتن در روز را تسهیل کنیم.

سردار مهماندار در حاشیه نشست با نمایندگان حمل بار و مسافر افزود: مشکلات نمایندگان این انجمن را شنیدیم که ممکن است لطماتی به لحاظ فعالیت‌های اقتصادی و همچنین به کیفیت بتن‌های ریخته شده وارد شود، بنابراین تصمیم گرفتیم زمینه فعالیت این صنف را در روز فراهم کنیم و خللی در کار آن‌ها ایجاد نشود.

وی گفت: بحث ساختمان و کیفیت بتنی که در آن به کار گرفته می‌شود، مهم است و

پلیس در این حوزه وارد خواهد شد تا فعالیت‌های اقتصادی این صنف به مشکل برنخورد. سردار مهماندار افزود: کارگروهی از امروز تشکیل می‌شود که ارتباط دوسویه با نمایندگان حمل بار و مسافر داشته باشیم تا بتوانیم خدمات بهتری را به این بخش ارایه کنیم.

باهرگونه حمل بار اضافه کامیون داران برخورد جدی خواهیم کرد

رییس پلیس راهور تهران گفت: با هرگونه حمل بار اضافه توسط کامیون داران، پلیس برخورد جدی خواهد کرد.

سردار مهماندار در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، گفت: متاسفانه مقررات حمل بار در حوزه درون شهری دارای نواقصی است و فقط در این بخش حمل کنندگان بار اضافه جریمه می‌شوند.

وی افزود: در حوزه برون شهری اگر کامیونی بار اضافه داشته باشد علاوه بر پرداخت جریمه و جبران خسارت و آسیب به آسفالت؛ تخلیه بار اضافه صورت می‌گیرد. سدار مهماندار گفت: مقررات وقوانین باید در خصوص بار اضافه در درون شهر نیز اصلاح شود و این موضوع را پلیس پیگیر است، زیرا حمل بار اضافه در پایتخت به منافع ملی و شهر آسیب وارد می‌کند.

وی گفت: البته باسکول‌هایی از سوی شهرداری تهران و پلیس راهور برای اندازه گیری وزن بار کامیون‌ها داده شده است که دو دستگاه بود و بعد از مدت زمانی کوتاهی خراب شد، اما امروز به شهرداری تکلیف کردیم تا دو سه هفته آینده باسکول‌های جدیدی با کیفیت بهتر و با تعداد بیشتر در اختیار پلیس راهور قرار دهد تا بتوانیم کنترل و نظارت را در این بخش افزایش دهیم.

منبع: صدا و سیما
: برای دریافت مشاوره درباره تاکسی‌های فرسوده جریمه نمی‌شوند فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «تاکسی‌های فرسوده جریمه نمی‌شوند» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید