مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  2812 
4 نظر
4 نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
ورزش به تنهایی موجب درمان چاقی نمی شود

ورزش به تنهایی موجب درمان چاقی نمی شود

   بر اساس آخرین تحقیقات انجام شده، انجام فعالیتهای ورزشی با این که فواید بسیار برای بدن و سلامتی دارد...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

بر اساس آخرین تحقیقات انجام شده، انجام فعالیتهای ورزشی با این که فواید بسیار برای بدن و سلامتی دارد اما به تنهایی قادر به درمان چاقی نیست...

محققین دانشگاه لویولا در شیکاگو آمریکا با بررسی زنان بالای 80 کیلو در شیکاگو و زنان نیجریه با وزن 60 کیلو متوجه شدند که مقدار کالری مصرفی آنان در هنگام ورزش تفاوت عمده ای ندارد.نتایج این تحقیقات نشان می دهد که فعالیت بدنی نقش عمده در کاهش وزن انسان ندارد. البته بدن انسان هنگام ورزش انرژی بیشتری مصرف می کند.

برای سوختن یک کیلوگرم چربی به فعالیت بدنی معادل 9000 کالری نیاز است که این فعالیت برابر با 25 ساعت پیاده روی است.ورزش موجب تقویت عضلات و استخوانها، بهبود روحیه و روان، کاهش فشار خون، کاهش سطح کلسترول خون، کاهش بیماریهای قلبی عروقی، کاهش سرطان سینه و روده و تقویت مغز می شود.

از طرف دیگر ورزش موجب بهبود فعالیتهای درسی کودکان می شود و بطور متوسط ورزش می تواند عمر انسان را حدود 15 سال افزایش دهد، اما افرادی که مایل به کاهش وزن خود هستند بهتر است از رژیمهای غذایی درست کمک بگیرند و در کنار آن ورزش کنند.

سال گذشته در یک مطالعه دیگر دانشمندان متوجه شدند که افزایش وزن در زنان جامائیکایی رابطه ای با مقدار کالری که در اثر فعالیت بدنی می سوزانند ندارد.شواهد نشان می دهد که مقدار غذای دریافتی مهم تر از انرژی مصرفی در بدن داشته باشد

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره ورزش به تنهایی موجب درمان چاقی نمی شود فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «ورزش به تنهایی موجب درمان چاقی نمی شود» در کادر زیر بنویسید :
5 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید