مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  25720 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
هر 33 دقیقه، مرگ یک ایرانی به دلیل حوادث ترافیکی

هر 33 دقیقه، مرگ یک ایرانی به دلیل حوادث ترافیکی

به گزارش آسمونی:قائم مقام وزیر بهداشت با اشاره به برخی آمار و ارقام در زمینه حوادث ترافیکی، گفت: حوادث...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

هر 33 دقیقه، مرگ یک ایرانی به دلیل حوادث ترافیکی
هر 33 دقیقه، مرگ یک ایرانی به دلیل حوادث ترافیکی

به گزارش آسمونی:قائم مقام وزیر بهداشت با اشاره به برخی آمار و ارقام در زمینه حوادث ترافیکی، گفت: حوادث ترافیکی در کشور ما سومین عامل مرگ و میر هستند و در هر 33 دقیقه یک نفر در کشور ما فوت می‌کند.

دکتر ایرج حریرچی در نخستین جشنواره کشوری پیشگیری از حوادث و سوانح با بیان اینکه 6.48 درصد از تولید ناخالص ملی ما صرف عوارض حاصل از حوادث طبیعی می‌شود، گفت: از هر 15 تومانی که تولید می‌کنیم یک تومانش را برای حوادث ترافیکی از دست می‌دهیم. همچنین سالانه 39 میلیارد دلار از درآمد ملی ما به صورت مستقیم و غیر مستقیم به دلیل حوادث و سوانح ترافیکی از بین می‌رود.


وی ادامه داد: متاسفانه در هر 33 دقیقه یک نفر در کشورمان به دلیل حوادث ترافیکی فوت می‌کند و 20 برابر این تعداد نیز مصدوم می‌شوند. ایران از نظر آسیب‌های ناشی از حوادث ترافیکی در رتبه هشتم قرار دارد و قبل از ما شش کشور آفریقایی و یک کشور آسیایی است که وضعیت‌شان از ما بدتر است.

حریرچی با بیان اینکه البته اقدامات مناسبی هم در این حوزه انجام شده است، گفت: ‌در سال 84، 27 هزار و 800 نفر فوتی ناشی از حوادث ترافیکی داشتیم، اما این تعداد در حال حاضر به 15 هزار و 932 نفر رسیده است. همچنین در گذشته حوادث ترافیکی عامل دوم مرگ و میر در کشورمان بوده‌اند، اما اکنون عامل سوم مرگ و میر در کشور محسوب می‌شود. بنابراین هنوز راه زیادی برای بهبود شرایط داریم.

قائم مقام وزیر بهداشت با بیان اینکه در سال گذشته 496 هزار مورد اعزام آمبولانس برای حوادث و سوانح ترافیکی داشتیم، گفت: همچنین 12 هزار و 600 مورد اعزام آمبولانس به ماموریت‌های ویژه که دارای سه کشته یا پنج مصدوم هستند، داشته‌ایم. همچنین در سال گذشته 768 هزار نفر مصدوم ترافیکی را در بیمارستان‌های کشور بستری کردیم و 1189 میلیارد تومان فقط هزینه صورتحساب بیماران مصدوم شده است.

وی با بیان اینکه 70 الی 90 درصد از عوامل مرگ و میر در جاده‌های کشور عوامل انسانی مانند صحبت کردن با موبایل، انحراف به چپ و ... است، گفت: بر این اساس کمتر از 10 درصد از تصادف‌هایمان در نقاط حادثه‌خیز اتفاق می‌افتد و این موضوع اهمیت آغاز آموزش‌های مرتبط در این زمینه را پیش از مدرسه نشان می‌دهد.

حریرچی بر لزوم مطالعه و شناسایی دقیق عوامل آسیب، آموزش و اشاعه فرهنگ صحیح بهره‌گیری از تکنولوژی‌های مدرن تاکید کرد و گفت: تدوین پیوست سلامت برای ورود هر تکنولوژی، بازدارندگی قوانین، همراهی و مساعدت حوزه‌های حاکمیتی از جمله اقدامات لازم برای مقابله و پیشگیری از حوادث و تصادفات ترافیکی است. از سوی دیگر باید توجه کرد که سوانح عمدی مانند خودکشی و دیگرکشی هم در کشور از مسائل بسیار مهمی هستند که بیش از حوادث طبیعی در کشور جان افراد را به خطر می‌اندازند.

منبع: جام جم 

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره هر 33 دقیقه، مرگ یک ایرانی به دلیل حوادث ترافیکی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «هر 33 دقیقه، مرگ یک ایرانی به دلیل حوادث ترافیکی» در کادر زیر بنویسید :
2 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید