مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  31701 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 5 دقیقه
نگاهی به پرلژیونرترین تیم ایران در سالی که گذشت

نگاهی به پرلژیونرترین تیم ایران در سالی که گذشت

اروپایی هایی که جام جهانی را از دست دادند/   اختصاصی آسمونی – مهدی زارعی نگاهی به پرلژیونرترین تیم ایران...
زمان مطالعه: 5 دقیقه

اروپایی هایی که جام جهانی را از دست دادند/   اختصاصی آسمونی – مهدی زارعی

نگاهی به پرلژیونرترین تیم ایران در سالی که گذشت

به گزارش ترکیه) و رامین یوسف‌نژاد(لیگ تونس). این ها لیست لژیونرهای ایرانی بودند که امسال امید فراوانی داشتیم که با آنها به مسابقات جهانی صعود کنیم. اما انبوه لژیونرهای کشورمان فاقد یک فاکتور بسیار مهم بودند؛ هماهنگی! چنین شد که ایران پس از صعود از مرحله گروهی، در دور دوم با یک برد مقابل عمان و دو باخت شانس صعود به نیمه نهایی و مسابقات جهانی را از دست داد و تنها به عنوان پنجمی مسابقات بسنده کرد.  

قهرمانی قطر در هندبال آسیا

به گزارش آسمونی ، هجدهمین دوره رقابت‌های هندبال قهرمانی آسیا از 28 دی‌ماه به میزبانی کره جنوبی و با حضور 14 تیم برگزار شد و با قهرمانی قطر به پایان رسید. تیم ایران که در مرحله مقدماتی این مسابقات با تیم‌های ازبکستان و ژاپن همگروه شد توانست هر دو حریف خود را شکست دهد. شاگردان ماچک در بازی نخست خود با نتیجه 37 بر 18 توانستند ازبکستان را شکست دهند و در دومین مسابقه خود برابر ژاپن قرار گرفتند و توانستند با نتیجه 37 بر 32 حریف خود را از پیش روی برداشته و با دو برد به عنوان تیم سرگروه راهی دور بعدی رقابت‌ها شوند.

europeans-who-lost-the-world-cup
europeans-who-lost-the-world-cup

ناکامی ایران در صعود به نیمه نهایی

تیم کشورمان در نخستین بازی خود در مرحله دوم با نتیجه 26 بر 23 مغلوب عربستان شد و بدین ترتیب با این ناکامی فرصت حضور در جمع 4 تیم پایانی و کسب سهمیه رقابت های جهانی که سال آینده در آلمان برگزار می شود را از دست داد. در ادامه تیم ایران در دومین بازی مرحله دوم برابر میزبان قرار گرفت و با نتیجه 28 بر 25 نتیجه را به کره جنوبی واگذار کرد تا دومین شکست متوالی خود را در این رقابت ها تجربه کند. به گزارش آسمونی ، در پایان قطر،بحرین، کره جنوبی و عربستان به ترتیب در رده اول تا چهارم قرار گرفتند.  

کره جنوبی رکورددار آسیا

به گزارش آسمونی ، مسابقات قهرمانی هندبال مردان آسیا از سال 1977به صورت دوسالانه برگزار می‌شود و افزون بر معرفی قهرمان آسیا، به عنوان یکی از مسابقات انتخابی برای کسب سهمیه در رقابت های جهانی نیز محسوب می شود. کره جنوبی با 9 قهرمانی در سال های 1983، 1987، 1989، 1991، 1993، 2000، 2008، 2010، 2012 پرافتخارترین تیم آسیایی شرکت کننده در این رقابت ها می باشد. کویت چهار دوره به عنوان قهرمانی رسیده ، قطر سه قهرمانی و ژاپن دو قهرمانی در کارنامه خود دارند. بهترین عملکرد تیم ایران کسب عنوان چهارمی در سال های 2006 و 2008 می باشد.

نگاهی به پرلژیونرترین تیم ایران در سالی که گذشت
نگاهی به پرلژیونرترین تیم ایران در سالی که گذشت

کرواسی میزبان هندبال اروپا

اما امسال میزبانی سیزدهمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی مردان اروپا در سال 2018 برای دومین بار به کرواسی رسید. این تورنمنت از 12 تا 28 ژانویه برگزار شد. 47بازی بین 16 تیم شرکت کننده در ورزشگاه های «آرنازاگرب» شهر آرنا، «اسپالادیوم آرنا» شهر اشپلیت، «وارژدین آرنا» شهر وارژدین و «زالتیکا اسپورت سنتر»شهر پورک انجام شد و 263209 نفر به این استادیوم ها رفتند تا بازی ها را از نزدیک مشاهده کنند( میانگین تماشاگر برای هر بازی 6600نفر). در طی این رقابت ها 2563 گل از خط دروازه ها گذشت. سید بندی این تیم ها به این صورت بود: سید 1: آلمان، اسپانیا، کرواسی، فرانسه سید2: دانمارک، بلاروس، سوئد، مقدونیه سید3: نروژ، صربستان، مونته نگرو، چک سید4: مجارستان، اسلوونی، اتریش، ایسلند

europeans-who-lost-the-world-cup
europeans-who-lost-the-world-cup

صدرنشینی سوئد در گروه اول

به گزارش آسمونی ، بعد از قرعه کشی سوئد، کرواسی، صربستان و ایسلند در گروه A قرار گرفتند که سوئد با دو برد مقابل کرواسی(35-31) و صربستان(30-25) و یک شکست(26-24) مقابل ایسلند تیم اول گروه خود شد. کرواسی با پیروزی برابر صربستان(32-22) و ایسلند(29-22) و با 4 امتیاز تیم دوم شد، صربستان با تک برد خود مقابل ایسلند و با 2 امتیاز سوم و ایسلند هم با یک پیروزی مقابل سوئد چهارم گروه A شد.  

اقتدار فرانسه در گروه دوم

در گروه B فرانسه، نروژ، بلاروس و اتریش قرار داشتند که فرانسه با پیروزی در هر 3 مسابقه خود با 6 امتیاز صدر نشین شد. نروژ با برد مقابل بلاروس(33-28) و اتریش(39-28) و با 4 امتیاز دوم، بلاروس با یک پیروزی نزدیک(27-26) مقابل اتریش و با 2 امتیاز سوم و اتریش هم که همه بازی های خود را واگذار کرد بود بدون امتیاز به کار خود پایان داد.  

صدرنشینی میلیمتری مقدونیه

اما مقدونیه، آلمان، اسلونی و مونته نگرو در گروهC با هم به رقابت پرداختند. مقدونیه با برد مقابل اسلوونی(25-24) و مونته نگرو(29-28) و مساوی(25-25) برابر آلمان صدرنشین گروه شد، آلمان با تک برد (32-19) خود مقابل مونته نگرو و دو تساوی که از رقابت با اسلونی(25-25) و مقدونیه به دست آورد با 4 امتیاز دوم شد. به گزارش آسمونی ، اسلونی با یک پیروزی(28-19) برابر مقدونیه و یک مساوی و یک شکست و با 3 امتیاز سوم، مونته نگرو هم بدون امتیاز در جایگاه چهارم قرار گرفت.

نگاهی به پرلژیونرترین تیم ایران در سالی که گذشت
نگاهی به پرلژیونرترین تیم ایران در سالی که گذشت

صدرنشینی اسپانیا با تفاضل گل

در گروه D اسپانیا، دانمارک، چک و مجارستان حضور داشتند که اسپانیا با دو برد برابر چک(32-15) و مجارستان(27-25) و یک باخت(25-22) مقابل دانمارک با 4 امتیاز و اختلاف گل بهتر صدرنشین شد. دانمارک با برد مقابل مجاستان(32-25) و اسپانیا و شکست(28-27) از چک با 4 امتیاز دوم، چک با دو برد برابر مجارستان و دانمارک و یک باخت از اسپانیا و با 4 امتیاز سوم و مجارستان هم بدون امتیاز چهارم شد.  

تداوم بردهای فرانسه در دور دوم

در ادامه رقابت ها تیم های چهارم هر گروه حذف شدند و تیم های اول، دوم و سوم به دو گروه 6 تیمی تقسیم شدند. سه تیم اول گروه A وB در گروه یک و تیم های اول تا سوم گروه C و D در گروه 2 قرار گرفتند.در این مرحله رقابت مجدد تیم هایی که در مرحله قبل با هم روبرو شده بودند لازم نبود و همان نتایج قبل در این مرحله هم لحاظ شد. فرانسه، سوئد، کرواسی، نروژ، بلاروس و صربستان در گروه یک با هم به رقابت پرداختند. فرانسه که همه بازی های خود را با پیروزی پشت سر گذاشته بود با 10 امتیاز صدر نشین شد. سوئد با پیروزی برابر بلاروس و شکست مقابل نروژ با 6 امتیاز دوم، کرواسی با شکست نروژ و بلاروس و با 6 امتیازسوم و نروژ با شکست صربستان و سوئد و کسب 6 امتیاز و به دلیل اختلاف گل چهارم شد. بلاروس با پیروزی مقابل صربستان و 2 امتیاز پنجم شد و صربستان هم بدون امتیاز به کار خود پایان داد.  

شکست صدرنشین های گروه های دوگانه در نیمه نهایی

در گروه 2 دانمارک، اسپانیا، چک، اسلوونی، آلمان و مقدونیه قرار گرفتند که دانمارک با شکست تیم های اسلوونی، مقدونیه و آلمان وبا 8 امتیاز اول، اسپانیا با پیروزی برابر مقدونیه و آلمان با 6 امتیاز دوم، چک با شکست مقدونیه و مساوی برابر اسلوونی و باخت برابر آلمان با 5 امتیاز سوم، اسلوونی با 4 امتیاز چهارم، آلمان با 4 امتیاز پنجم و مقدونیه با 3 امتیاز ششم گروه دو شدند. به گزارش آسمونی ، فرانسه، اسپانیا، دانمارک و سوئد که تیم های اول و دوم گروه یک و دو بودند به نیمه نهایی صعود کردند. اسپانیا با نتیجه 27-23 فرانسه راشکست داد و به فینال رسید. با پیروزی سوئد مقابل دانمارک با نتیجه 35-34 دیگر تیم فینالیست مشخص شد.

europeans-who-lost-the-world-cup
europeans-who-lost-the-world-cup

قهرمانی اسپانیا در هندبال اروپا

به گزارش آسمونی ، در فینال اسپانیا توانست 29-23 سوئد را شکست دهد و قهرمان این دوره از رقابت ها شود و در رده بندی هم فرانسه با نتیجه 32-29 از سد دانمارک گذشت و به عنوان سومی این دوره رسید. در پایان هم «جیم گوتفریدسون» از سوئد ارزشمندترین بازیکن شناخته شد. «یاکوو گویون» از کرواسی بهترین مدافع و «اوندری زدراهالا» از تیم چک با 55 گل بهترین گلزن این رقابت ها شد.

: برای دریافت مشاوره درباره نگاهی به پرلژیونرترین تیم ایران در سالی که گذشت فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «نگاهی به پرلژیونرترین تیم ایران در سالی که گذشت» در کادر زیر بنویسید :
4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید